آکاایران:وجود یک محیط سالم و بهداشتی برای زندگی، اولین نیاز هر انسانی به شمار می رود. در صورتی که محیط زندگی شما از حداقل فاکتور های بهداشتی برخوردار نباشد قطعا مشکلات بزرگی سلامت شما را تهدید خواهند کرد. از این رو قصد داریم تا شما را با روش هایی برای پاکسازی خانه تان آشنا کنیم. پاکسازی کاشی های خانه از جمله مهم ترینِ این موارد است.

هیچ چیزی بدتر از کاشی های قدیمی و کدر نمی تواند ظاهری بی روح و ناخوشایند به آشپزخانه یا حمام خانه ببخشند. اگر به درستی از آنها مراقبت نشود، کاشی ها به تدریج ظاهری منزجرکننده به خود می گیرند. جدا از ظاهر ناخوشایند، مشکل دیگر در این شرایط ظهور قارچ و کپک است که می توانند زمینه ساز خطرات سلامت جدی باشند.

در این مقاله طرز تهیه محلول خاص و شگفت انگیز برای تمیزکاری و برق انداختن کاشی و سرامیک حمام وسرویس بهداشتی به شما عزیزان و همراهان آکاایران آموزش میدهیم. فقط کافیه این محلول خاص را در هفته دو بار به کاشی های حمام بپاشید و از تمیز بودن و برق افتادن کاشی ها لذت ببرید. برای آموزش درست کردن این محلول با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز:

¼ لیوان هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه

۱ قاشق سوپ خوری مایع صابون

نصف لیوان آب

Related image

نحوه استفاده :

همه مواد را با هم مخلوط کنید. برای تمیز کردن کثیفی های سطحی یک اسفنج را داخل مواد می کنیم و روی کاشی ها می زنیم. سپس با آب می شوئیم.

اگر کاشی ها بیش از حد کثیف باشند باید مقداری از مایع را روی آن بریزیم و بگذاریم به مدت ۱۰ دقیقه خیس بخورد. این گونه کثیفی ها بلند شده و راحت تر تمیز می شوند. این کار دو مرتبه تکرار کرده و در نهایت با آب تمیز بشوئید.

اگر می خواهید که حمام برای مدتی طولانی تمیز بماند آب و سرکه به اندازه مساوی باهم مخلوط کنید و در هفته دو بار به کاشی های حمام بپاشید.