به نقل از آکاایران: ابزاری است که به وسیله آن پارچه، کاغذ، مو و اشیاء دیگر را می برند و دارای دو شاخه بُرنده است که از وسط به یکدیگر وصل شده اند، قیچی معمولا ابزاری آهنین و مرکب از دو تیغه برنده که به واسطه میخ یا پیچی آن دوتیغه روی هم قرار می گیرند و هر چیز جامدی را به کمک آن می برند. با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

قیچی

آکاایران: قیچی از ترکیب دو نوع ماشین ساده یعنی گوه و اهرم تشکیل می شود. نام های اصلی فارسی آن دوکارد، گاز و ناخن پیرای بوده که مدتی با نام عربی مقراض و در دورهٔ جدید در ایران با نامترکی قیچی (در اصل قیچا) نامیده می شود. البته برخی ریشهٔ این واژه را قیچیین یعنی ابزاری که قی شمع را می چیند دانسته اند که فرهنگ معین آن را درست نمی داند. امروزه به خاطر کاربرد روستایی آن، واژهٔ دوکارد تنها برای اشاره به قیچی پشم چین به کار می رود. در اصطلاح خیاطان خرده پارچه هایی را که خیاط پس از برش لباس از پارچه جدا می کند و دیگر قابل استفاده نیست «دَم قیچی» می نامند. حالت فعلی از نام واژه قیچی به کمک فعل های کردن و زدن درست می شود. قیچی به احتمال زیاد در حدود ۱۵۰۰ پیش از میلاد در مصر باستان اختراع شد. در خاورمیانه، قیچی از ۳ تا ۴ هزار سال پیش به کار می رفته است.

انواع قیچی

انواع قیچی به دو نوع اصلی تقسیم می شوند:

  • قیچی های خانگی: این نوع قیچی ها تیغه هایی با طول کوچک تر از ۱۵ سانتیمتر دارند و دسته های آن ها نیز همین اندازه است و جاانگشتی های تقریباً هم پهنا دارد. قیچی های سلمانی و آشپزخانه از این نوع هستند.
  • قیچی های کار: این نوع قیچی ها تیغه هایی بلندتر از ۱۵ سانتیمتر دارند و معمولاً سوراخ جاانگشتی یکی از دسته های آن ها گشادتر است و برای چند انگشت جا دارد در حالی که دستهٔ دیگر آن ها سوراخی یک انگشتی دارد. قیچی های باغبانی و صنعتی (آهنبری) از این نوع هستند.

انواع قیچی ها به طور کل این ها هستند: قیچی سلمانی - قیچی خیاطی - قیچی آشپزخانه - قیچی فرش - قیچی پانسمان - قیچی باغبانی - قیچی برقی - قیچی خودتیز -قیچی ورق بر - قیچی پشم زنی - قیچی قوطی بازکن - قیچی هیدرولیک

قیچی آهن بر

یکی از ابزارهای صنعتی و قطعات مکانیکی که کاربردهای فراوانی در برخی مشاغل دارد قیچی آهن بری است که با برش ورقه های آهن در اندازه و شکل های مختلف در برخی حرف مانند کانالسازی، شیروونی سازی، صافکاری و .. کمک شایانی عرصه صنعت علی الخصوص در روش سنتی می کند ساخت این قیچ به روش سنتی است و وسیله ای است که برای ورق استفاده می شود.

گفتنی است در فرایند تولید این قیچی از هیچ گونه جوش و پرسکاری استفاده نمی شود و حتی پیچ و مهره های استفاده شده در این قیچی هم به روش کاملاً دستی تهیه می شود. در واقع قیچی آهن بر یا قفل شکن ابزاری است به منظور بریدن و قطع کردن ورقه های فلزی، دندانه ها، زنجیرها، قفل ها و در کل قطعات فلزی. طول بازوی کوچک سر این ابزارها منجر به افزایش تصاعدی نیروی وارد کننده به دسته های قیچی می شود. قیچی های آهن بر در سایزهای ۱۲، ۱۴، ۱۸، ۲۴، ۳۰، ۳۶ و ۴۲ اینچ طراحی شده اند.

نحوه تیز کردن قیچی های خانگی

1 - با سنگ چاقو تیزکن چند بار روی تیغه های قیچی بکشید و در پایان براده های قیچی را از روی آن ها تمیز کنید. توجه داشته باشید که هیچ براده ای روی قیچی نماند، چرا که باعث زنگ زدن آن می شود.

2 - از شیشه برای تیز کردن قیچی استفاده کنید. علاوه بر این که باید مراقب دست تان باشید، یک لیوان شیشه ای ارزان قیمت و بی استفاده را روی لبه قیچی بکشید. همچنین می توانید از یک بطری شیشه ای استفاده کنید و قیچی را تا زمانی که به اندازه دلخواه تیز شود، دور لبه آن بکشید.

3 - قیچی های ظریف مانند خیاطی و کاردستی را با بریدن یک یا چند کاغذ آلومینیمی تیز کنید. بهتر است از کاغذ آلومینیمی ضخیم استفاده کنید تا تیزتر شود.

4 - با چند بار بریدن کاغذ سنباده، قیچی شما تیز تر خواهد شد. پس از این کار، تیغه های قیچی را بشویید و خشک کنید. بعد از انجام مراحل ذکر شده، شما یک قیچی تیز خواهید داشت.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران