به نقل از آکاایران: همه ی اره ها را میتوان تیغه ی آنها را درصورت شکستگی و یا کند شدگی تعویض نمود. در این مطلب قصد داریم تا راهنمایی هایی در مورد خرید تیغه اره های گرد بر در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

تیغه اره

آکاایران: در کار های ابزاری مربوط به چوب معمولا اره های گرد استفاده می شوند . ظاهر اره های گرد بر به گونه ای ساخته شده اند که به راحتی بتوان طرح های مدور ، شعاعی و.. را پیاده سازی نمود.معمولا تیغه های اره گر بر را می توان برای تمام اره گرد برها استفاده نمود، یعنی یک استانداردی برای ساخت این نوع ابزارها وجود دارد که تمام اره های گرد بر با تمام تیغه ها ی آن ها قابلیت پشتیانی دارند.با انتخاب تیغه های اره گر بر مناسب می توانید عملکرد کاری خود را بسیار بسیار بهینه کنید 

دندان های اره گرد برد ، ابعاد و ساختار آن :

تیغه اره های گرد بر در دارای مدل ها و قیمت های بسیار متفاوتی در سراسر دنیا می باشند . معمولا تیغه اره های گران قیمت دارای ویژگی هایی همچون طول عمر بیشتر می باشند که در این صورت عملکرد تیغه افزایش پیدا می کند.اما در مقابل تیغه اره های ارزان قیمت می توانند در ابعادی بسیار بد باشند به عنوان مثال اگر شما نیاز به سرعت بیشتری در انجام کار خود دارید ، تیغه های گرد بر ارزان قیمت می تواند برای شما بسیار کسل کننده باشد و علاوه بر این این نوع تیغه ها کمی و تا حدودی به صورت ناهموار عملیات برش را انجام می دهند. بنابراین باید قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که دقیقا چه چیزی می خواهید ؟ و عواملی همچون سرعت و کیفیت در کار را در نظر داشته باشید. بر خلاف بسیاری از صنایع دیگر ، صنعت ابزار یراق بدین گونه است که تفاوت قیمت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد ، در این صنعت همواره جنسی که ارزان قیمت است ممکن است بسیار برای شما و کار شما گران تمام شود.

ابعاد تیغه های گرد بر :

تیغه های اره گرد بر شامل سه نوع بعد می باشند . فقط این را یادتان باشد که اول بررسی کنید که چه محیطی را می خواهید برش دهید و نیاز به کدام ابعاد می باشد .ابعاد تیغه های اره گرد بر دارای سایز های 1 تا 1.2 ، 1.4 تا 7  ، 10 و 12 اینچ می باشد.

فقط قبل از خرید فراموش نکنید که کتایچه راهنمای تیغه خود را مطالعه نمائید چون معمولا در کتاچه های راهنما ، کاربرد تیغه ذکر شده است مثلا اعلام شده است که این تیغه برای کدام محیط مناسب است. برای خرید تیغه ها باید به مسائلی از قبیل ضخامت محیط ، گستردگی محیط و ... دقت لازم را داشته باشید.

تیغه ها از لحاظ ضخامت به دو قسمت تقسیم می شوند:

تیغه های نازک :

با این نوع تیغه ها می توانید برشی بسیار دقیق داشته باشید ولی تنها مشکلی این نوع تیغه ها دارند ، سرعت آنها می باشد ، ممکن است سرعت این تیغه ها کمی برای شما کسل کننده باشد. در ضمن تیغه های نازک از بریدگی زائد نیز جلوگیری می کند و می توانید در کار نیز صرفه جویی لازم را داشته باشید.

تیغه های ضخیم :

یکی از ویژگی بارزی که این نوع تیغه ها دارند این است که در حین انجام کار ، از تلو تلو خوردن محیط برش و دستگاه جلوگیری می کنند .

معرفی یک مدل تیغه اره

تیغ اره عمودبر - چوب بر سریع - B16 ماکیتا

تیغه اره,تیغه اره نواری,تیغه اره آتشی

انواع تیغه اره

ویژگی های محصول:

تیغ اره عمودبر - چوب بر سریع شامل بسته 5 عددی از تیغه چوب بر است . فاصله بین دندانه ها 4.2 میلیمتر است .دارای دندانه هایی تیز و یکطرفه است . بسیار مناسب برای برش سریع چوب است .

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران