آکاایران: اگر همواره تمیز کردن چربی ها و رفع بوی بد مایکروفر برای شما کار سختی است توصیه می کنیم تا انتهای مطلب این بخش از آکاایران با ما همراه باشید. خواهید دید با این روش به اسانی و در عرض چند دقیقه می توانید مایکروفر خود را تمیز کنید.

آسان ترین روش تمیز کردن چربی و رفع بوی مایکروفر

مایکروفر امروزه به یکی از لوازم برقی پر استفاده در آشپزخانه برای کارهای گوناگونی همچون پخت غذا و کیک و گرم کردن غذا و ... استفاده می شود. اما اگر در استفاده ی این وسیله کمی بی دقتی کنیم و روی ظرف هایی که داخل مایکروفر قرار می دهیم درپوش نگذاریم پس از مدتی شاهد تجمع چربی و کثیفی ها و همچنین بوی بد داخل مایکروفر خواهیم بود. برای اغلب افراد تمیز کردن چربی های داخل مایکروفر کاری سخت و زمان بر است. اما با روشی که ما به شما پیشنهاد می دهیم خواهید دید که به آسانی و در عرض چند دقیقه می توانید چربی های داخل مایکروفر را تمیز کنید.

Image result for ‫یک کاسه آب داغ با لیمو برای مایکروفر‬‎
 

مواد لازم برای تمیز کردن چربی مایکروفر

  • یک کاسه آب برای قرار گرفتن در مایکروفر
    یک عدد لیمو ترش
    دستمال

روش سریع تمیز کردن مایکروفر - مرحله اول قاچ کردن لیمو

Image result for ‫قطعه قطعه  کردن لیمو تمیز کردن مایکروفر‬‎

مرحله دوم پاک کردن چربی های داخل مایکروفر

Image result for ‫تمیز کردن مایکروفر‬‎

کاسه ایی که محتوی آب و برش های لیمو است را به مدت 2 الی 3 دقیقه درون مایکروفر قرار داده و آن را روشن کنید. پس از خاموش شدن مایکروفر درب آن را باز نکنید و اجازه دهید کاسه به مدت 2 الی 3 دقیقه ی دیگر نیز داخل مایکروفر بماند. این کار باعث می شود بخارات آب و لیمو داخل محفظه مایکروفر پخش شوند و تمیز کردن چربی ها راحت تر شود.

از بین بردن چربی کایکروفر مرحله سوم

Related image

کاسه را از داخل مایکروفر برداشته و به وسیله دستمال محفظه داخل مایکروفر را تمیز کنید. به وضوح مشاهده خواهید کرد که به راحتی این کار انجام می پذیرد.

مرحله چهارم پاک کردن چربی داخل مایکروفر

ماکروفر ال جی

سینی مایکروفر را خارج کرده و آب را به وسیله آب و لیمویی که داخل کاسه بود شستشو دهید.

زدودن چربی ها و رفع بوی مایکروفر مرحله پنجم

ماکروفر اسنوا

سینی را خشک کرده و در جای خود قرار دهید. خواهید دیدید که مایکرو فر شما در چند دقیقه تمیز و بدون بو شد.