آکاایران: یکی از مشکلات معمول در خانه نا منظم بودن کمدهاست، حتی اگر کمدتان را کاملا مرتب کنید، چند هفته بعد کمد به حالت اولیه اش باز می گردد و نا منظم می شود،مرتب کردن کمد لباس یکی از کارهایی است که معمولا برای همه خوش آیند و آسان نیست. چگونه مرتب کنید، مرتب کردن لباس ها و چیدمان آن ها داخل کمد و کشو ها نیازمند به کار گیری برخی ترفندها است که در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران، تصمیم داریم این تکنیک ها را به شما آموزش دهیم. مرتب چیدن لباسها داخل کمد و کشو , جدا از نظم و آرامشی که به افراد میدهد باعث میشود خیلی راحت تر دیده و در زمان مناسب برای پوشیدن استفاده شود.

نحوه تا کردن و چیدن لباس در کشو

چیدمان لباسها در کمد

فکری به حال شال و روسری ها بکنید

برای شال و روسری ها چوب رختی های مخصوصی در بازار وجود دارد که با استفاده از آن ها میتوانید شال و روسری هایتان را نظم دهی کنید و دسترسی به آن ها را آسان کنید.

از فضای پشت در کمد به بهترین شکل استفاده کنید.

یکی دیگر از بخش های کمد که معمولا مورد توجه قرار نمی گیرد، جداره ی داخلی درِ آن است. ایده های متنوعی برای استفاده ی بهتر از در کمد وجود دارد، در دو تصویر زیر مشاهده می کنید که چطور این جداره ی بلا استفاده به شکلی مناسب مورد بهره برداری قرار گرفته است.

Related image

جایی برای اکسسوری ها

درب کمد بهترین جا برای اکسسوری هایی مانند کمربند، کراوات و کلاه است به این صورت که به درب کمد از داخل تعدادی میخ بزنید و اکسسوری هایتان را از میخ ها آویزان کنید به همین راحتی.

مدل چیدمان لباس های عروس

همچنین می توانید از حلقه هایی که برای پرده ی حمام استفاده می شوند کمک بگیرید و مانند تصویر زیر کراوات ها و روسری های تان را منظم تر بچینید.

Related image

نحوه نگهداری از بوت ها

بوت ها را داخل کمد به راحتی نگهداری کنید به این شکل که آن ها را آویزان کنید، آویزان کردن بوت ها باعث میشود شکل ظاهری آن ها بهتر حفظ شود و جای کمتری اشغال کنند.

نظم دهی به زیورآلات

برای نظم دهی و مرتب کردن زیورآلات و اکسسوری هایی ماننند عینک آفتابی میتوانید از یک ایده خلاقانه استفاده کنید به این صورت که تعدادی قاب در سایز های مختلف به دیوار بزنید و با میخ های کوچک زیورآلات تان را داخل آن ها آویزان کنید.

طریقه چیدمان لباسها در کمد

همچنین ایده ای ساده و کم هزینه اما بسیار کاربردی این است که به جای خریدن جعبه های جواهر متنوع، از قالب های یخ استفاده کنید و به راحتی به کشوها نظم بدهید.

 Image result for ‫جواهرات را در قالب یخ قرار دهید‬‎