به نقل از آکاایران: استفاده از دستگاه های اتو پرس از زمان تولید آنها بشدت در حال افزایش است و این به دلیل کارایی خوب و به صرفه بودن آنها است که نیاز به پرداخت هزینه اضافی به خشکشویی ها را برطرف می کند. با ما همراه شوید تا مطالب در مورد خرید اتوهای پرسی را مطالعه کنید.

اتوپرسی

آکاایران: اتوپرس ها امروزه دارای ویژگی های بیشماری هستند که موجب می شود کیفیت کارآنها تا حد کار یک خشکشویی بالا برود. با وجود اینکه در حال حاضر تقریبا در هر خانه ای اتو بخار وجود دارد، ولی تهیه یک اتو پرس تجربه ی متفاوتی را بوجود می آورد که تهیه آن را منطقی می کند.

صفحه بزرگ در دسترس اتو پرس که گاهی تا 10 برابر بزرگتر از اتو بخار عادی است، به شما امکان استفاده سریع و بهینه از آن را می دهد و موجب صرفه جویی زیادی در وقت شما می شود. البته با توجه به قیمت اتو پرس که معمولا بیشتر از 200 هزار تومان است، باید قبول کرد که ممکن است برای همه قابل استفاده نباشد. اما برای کسانی که از اتو زیاد استفاده می کنند به صرفه بوده و تهیه آن توصیه می شود. بدون شک به خشک شویی سپردن لباس هزینه زیادی دارد و بنابراین  حتی اگر شما از اتو پرس یک یا دو بار در هفته برای اتوکردن شلوار، پیراهن یا بلوز ازآن استفاده می کنید به مرور زمان هزینه صرف شده برای خرید آن جبران خواهد شد.
اتو پرس برای جلوگیری از چروک شدن لباس از فشار زیاد بخار در دماهای بالا استفاده می کند، ولی باید در نظر داشت که از چروک درآوردن پارچه های ضخیم ساخته شده از  مواد طبیعی نظیر پنبه و کتان سخت تر خواهد بود. بعضی از آنها به بخار پرشدت و اضافه بر حد عادی آن نیاز خواهند داشت. زمانی که پارچه و لباس خود را برای اتو بر روی اتوپرس قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که کاملا صاف باشد؛ در این صورت چین و چروک ناخواسته برروی لباس وجود نخواهد  داشت. دستگاه های اتو پرس جدید دارای امکانات مدرن و صفحه نمایش های دیجیتال هستند که به شما  امکان کنترل درجه حرارت را بسته به نوع  و جنس پارچه می دهند.

اتو پرس ها با استفاده از کلید های مختلف این امکان را به استفاده کننده  می دهند که به سادگی درجه حرارت را تنظیم کند. تانک آب دستگاه حتما باید دارای نشانگرهایی باشد که میزان آب باقی ماننده را نشان دهد بدون اینکه نیاز به باز کردن درپوش آن باشد. بسیاری از مدلها به اندازه ی کافی آب در مخزن خود دارند به صورتی که شما می توانید بیشتر از 1.5ساعت به اتو کردن بپردازید بدون اینکه نیاز به وقفه برای پر کردن مخزن آب باشد. در مواردی حجم مخزن آب اتو به حدود 1 لیتر نیز می رسد.

نکات خرید اتو پرس

۱- از بین برندهای گوناگون موجود در بازار یک برند شناخته شده با گارانتی معتبر خریداری کنید.سعی کنید اتوی پرسی مورد نظر را از میان برندهای ناشناخته و بدون اسم و رسم خریداری نکنید.

۲- باید توجه کرد که استفاده از اتوی پرس مهارت هایی نیز لازم دارد و برای عادت کردن به استفاده از آن به مقداری تمرین نیز نیاز خواهید داشت.پس قبل از خرید بهتر است نسبت به این موضوع آماده باشید و از قبل با طرز کار با این وسیله آشنا شوید.

۳- یکی از مهم ترین فاکتورها در نظر گرفتن این مساله است که شما قصد دارید از اتو بیشتر برای چه نوع پارچه ای استفاده کنید؟ الیاف طبیعی مانند پارچه های کتانی یا ابریشمی و پارچه های ساخته شده از الیاف ضخیم مانند جین و... که به بیشترین مقدار بخار هنگام اتو کردن نیاز دارند. قطعا اتویی با قابلیت اسپری بخار و بخار پرفشار برای این چنین پارچه هایی مفید خواهد بود. اگر شما اکثرا پارچه های الیاف مصنوعی یا ترکیبی را اتو می کنید، نیازی به چنین بخار قدرتمندی در اتوی پرس خود ندارید. پس قبل از خرید مشخص کنید بیشتر از چه نوع پارچه هایی استفاده می کنید و سپس برای خرید اتوی پرس مورد نظر اقدام کنید.

۴- اندازه صفحه های اتوی پرس از مواردی است که تاثیر زیادی در قیمت دستگاه دارد. اندازه های معمول موجود در بازار ۲۶، ۲۸ و ۳۲ اینچی است. شما باید اندازه اتو را براساس نیاز خود و همچنین تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. در صورتی که اتوی ۲۶ اینچ نیاز شما را برآورده می کند خرید اتوی ۳۲ اینچ هزینه اضافی و غیرضروری برای شما دارد.

۵ -توجه کنید که اتوی پرسی که خریداری می کنید چه کنترل بخاری دارد. تعدادی از مردم کنترل هایی که به آن عادت دارند و به صورت پیچی یا ریلی هستند را می پسندند؛ در حالی که بقیه کنترل های دیجیتال را ترجیح می دهند. در کل کنترل های دیجیتال به دلیل کاربرد ساده تری که دارند مخاطبان بیشتری دارند. اما انتخاب نوع کنترل بخار اختیاری است. پس هنگام انتخاب توجه کنید که می خواهید کنترل دستگاه به کدام صورت باشد و شما با کدام نوع کنترل راحت تر هستید؟

۶- با توجه به مدل دسته های گوناگون موجود، بهتر است به دسته اتوی مورد نظر خود دقت کنید و در صورت امکان آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. افراد مختلف با توجه به اندازه دست خود ممکن است با مدل های مختلفی احساس راحتی کنند. وزن اتوی پرس نیز از اهمیت برخوردار است؛ در صورت امکان اتو را زمانی که مخزن آن پر از آب است تست کنید.

۷- همانند تمام وسایل برقی با وجود اینکه وجود ضمانت نامه مبلغی به قیمت دستگاه اضافه می کند، ولی خریدن دستگاه به همراه ضمانت نامه توصیه می شود. در صورتی که از کسانی هستید که مایلید حتما اتوی خود را به همراه ضمانت نامه خریداری کنید، در صورت امکان شرایط و امتیازات شرکت های ضمانت کننده مختلف را بررسی و بهترین آن را برای خرید انتخاب کنید. 

۸ -هنگام خرید دقت کنید که وسایل جانبی اتوی پرس را از فروشنده دریافت کنید.

لوازم جانبی اتو پرس

بطری اسپری کردن آب: گاهی برای پاشیدن آب برروی پارچه های ضخیم استفاده می شود.

مخزن درجه بندی شده برای پرکردن تانک آب: معمولا به همراه اتو این مخزن  وجود دارد.

بالشتک اتو کشی: در برخی موارد به کار اتو کردن لباس های مختلف کمک می کند.

 پایه اتو پرس: استفاده از اتو پرس بدون پایه مخصوص آن امکان پذیر نیست. تقریبا تمام شرکت های سازنده اتو پرس پایه اتو مخصوص محصول خود را تولید کرده و در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. برخی پایه ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند. چنین پایه هایی ترجیح دارند زیرا امکان استفاده از اتو را برای افراد مختلف فراهم می کنند.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران