آکاایران: چه موقع از سال بهترین زمان ممکن برای خرید لوازم اصلی منزل است؟

آکاایران: بهترین زمان خرید لوازم اصلی منزل


چه موقع از سال بهترین زمان ممکن برای خرید لوازم اصلی منزل است؟

اختصاصی بیست ستون:

می‌گویند اگر در موقع نیاز خرید کنید، هیچ‌وقت از خرید خود راضی نخواهید بود. به‌عنوان دلیل برای صحت این گفته، همیشه در فصل تعطیلات قیمت بلیت وسایل نقلیه و رزرو هتل در بالاترین حد خود قرا دارد. ولی اگر شش ماه قبل از آغاز تعطیلات اقدام به مهیاکردن مقدمات سفر نمایید، زمان کافی برای انتخاب درست و اجتناب از صرف هزینه‌ی اضافه خواهید داشت. این شرایط کاملاً در مورد خرید لوازم اصلی منزل نیز مصداق دارد و همیشه در مقاطع مشخصی از سال می‌توانید با صرف کمترین هزینه، بهترین مدل‌های لوازم اصلی منزل مانند ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی، یخچال‌فریزر و وسایل پخت‌وپز را خریداری نمایید. در این مقاله به بررسی بهترین زمان ممکن برای خرید لوازم اصلی منزل و همین‌طور راهکارهای برای خرید در مواقع اضطراری می‌پردازیم.

وقتی پای لوازم اصلی منزل در میان باشد بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا زمانی که عمر لوازم‌خانگی به آخر نرسیده است از آن‌ها استفاده کنند. با توجه به آنچه گفته شد این اقدام زیاد درست به نظر نمی‌رسد چراکه از کار افتادن ناگهانی لوازم ضروری شما را در تنگنا قرار داده و مجبور می‌کند تا به ‌سرعت اقدام به خرید لوازم منزل جدید نمایید و دیگر امکان بررسی بازار و صبر کردن برای زمان مناسب خرید را نخواهید داشت.

 برای جلوگیری از این مسئله بهتر است برآوردی تقریبی از عمر مفید لوازم اصلی منزل خود داشته باشید و با یک ‌فاصله‌ی زمانی مناسب تا پایان آن، شروع به بررسی بازار لوازم ‌خانگی کرده و به‌موقع اقلام مورد نیاز را خریداری کنید. معمولاً شرکت‌های سازنده کار را برای شما آسان کرده و عمر تقریبی لوازم منزل را برآورد می‌کنند و به اشکال مختلف در دسترس شما می‌گذارند. راه‌های دیگری نیاز برای آگاهی از زمان تقریبی از کار افتادن لوازم اصلی منزل وجود دارد به‌ عنوان ‌مثال وقتی یخچال‌فریزر قدیمی شما با سروصدای زیاد کار می‌کند و به ‌اندازه‌ی قبل سرد نمی‌شود، وقت آن است که به فکر پیدا کردن جایگزین مناسب برای آن باشید.

از طرف دیگر با توجه به روند رو به رشد تکنولوژی و بهبود ویژگی‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی گاهی نیاز نیست تا از کار افتادن لوازم اصلی منزل صبر کنید. ممکن است خرید یک لباسشویی نو با برچسب انرژی A و بدون نیاز به مصرف آب زیاد و مجهز به حس‌گر رطوبت‌سنج برای خشک‌کن، بسیار به‌صرفه‌تر از ادامه‌ی استفاده از مدل قدیمی و پرمصرف باشد.

برای اطلاع بیشتر در مورد خرید فوری وسائل منزل مقاله "راهکارهای خرید فوری لوازم منزل در صورت لزوم" را مطالعه نمایید.

بهترین زمان برای خرید لوازم منزل جدید
به‌طورکلی قیمت لوازم اصلی منزل به ‌استثنای تجهیزات برودتی بر اساس یک زمان‌بندی مشخص تغییر می‌کند که به شرح زیر است.

 1. شهریور و مهر:
  مناسب‌ترین زمان برای خرید اکثر لوازم اصلی منزل بین ماه‌های شهریور و مهر است. در این بازه‌ی زمانی تولیدکنندگان مطرح لوازم ‌خانگی آخرین ‌مدل از محصولات خود را معرفی می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود فروشندگان، مدل‌های سال گذشته را با قیمت کمتر و غالباً به‌صورت حراج به فروش برسانند تا برای محصولات جدید که معمولاً در فصل زمستان عرضه می‌شوند، فضای کافی داشته باشند.
 2. اردیبهشت:
  این مقطع از سال بهترین موقع برای خریدن یخچال‌فریزر است. چراکه برخلاف بیشتر لوازم اصلی منزل، مدل‌های جدید یخچال‌فریزر در تابستان معرفی‌شده و در بهار به بازار عرضه می‌شوند. به همین دلیل در بهار و به‌خصوص در اردیبهشت می‌توان مدل‌های سال گذشته را با قیمت‌های باورنکردنی از حراجی‌های لوازم منزل خریداری نمود.
 3. اسفند:
  بعضی از فروشندگان بعد از معرفی لوازم‌ خانگی جدید، محصولات سال گذشته را تا مدتی در انبار نگه می‌دارند ولی با شروع سال نوی میلادی، نگه داشتن بیشتر اجناس در انبار به صرفه نیست و به همین دلیل فروشندگان مجبور به فروش اقلام موجود در انبار با قیمت‌هایی حتی کمتر از اردیبهشت و اسفند می‌شوند. تنها مشکل وجود مدل‌های جدید در بازار و سخت شدن انتخاب است.
 4. در روز‌های تعطیل برای مناسبت‌های خاص:
  بنا بر یک قانون نانوشته همه‌ی فروشندگان عمده در تعطیلات مناسبتی اقدام به بر پایی حراج می‌کنند. به همین دلیل مناسبت‌هایی مثل روز رییس‌جمهور، روز کارگر، عید سنت پاتریک و ... موقعیت‌های مناسبی برای خرید لوازم ‌خانگی با قیمت کمتر هستند. البته حتماً به خاطر داشته باشید صرفاً اعلام یک کالا در فهرست حراج به معنی ارزان‌تر بودن آن نیست. برای اطمینان از این مسئله، قبل از خرید قیمت را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کنید
 5. در پایان هر ماه:
  در آخر هر ماه فروشنده‌های عمده‌ی لوازم‌خانگی مجبور به فروش سریع تعدادی از اقلام موجود در انبار برای تأمین حقوق و سایر مخارج کارکنانشان هستند و همین مسئله موقعیت مناسبی برای چانه‌زنی بیشتر به‌منظور کاهش قیمت لوازم‌خانگی محسوب می‌شود.
 6. تعطیلات آخر هفته:
  برخلاف بقیه‌ی موارد، آخر هفته بدترین زمان ممکن برای خرید لوازم ‌خانگی و مبلمان است. در این زمان صرف‌نظر از ترافیک و مشکل پیدا کردن جای پارک، معمولاً فروشگاه‌ها در شلوغ‌ترین حالت ممکن هستند. این ازدحام و مشغول بودن بیش‌ازحد فروشنده‌ها می‌تواند شما را به گرفتن تصمیم‌های عجولانه وادار کند. پس بهتر است که همیشه خرید لوازم‌ خانگی را در طول هفته انجام دهید.
 7. خرید آنلاین در تمام فصول سال

شما همیشه می‌توانید با یک جستجوی سریع، یک یا چند حراج آنلاین با قیمت‌های مناسب پیدا کنید. برای خرید آنلاین هر کالایی از جمله لوازم ‌خانگی هیچ نوع محدودیت زمانی وجود ندارد و همیشه هر چه و به هر قیمتی که بخواهید در اینترنت پیدا می‌شود.

 بهترین زمان خرید لوازم برودتی:
 بهترین زمان برای خرید این‌گونه لوازم زمستان است به خصوص در بهمن‌ماه. در تابستان تقاضا برای لوازم برودتی به حداکثر ممکن می‌رسد و به طبع آن قیمت این لوازم نیز افزایش می‌یابد. برای سرویس لوازم برودتی نیز بهتر است در زمان‌های مشخصی اقدام کنید. در دو ماه آخر زمستان هزینه سرویس و تعمیر این‌گونه وسایل کاهش پیدا می‌کند و بالعکس در تابستان نه تنها هزینه بیشتری دارد بلکه باید مدت زیادی نیز در انتظار رسیدن نوبت بمانید.

.

منبع :