خانه داریلوازم خانگیمنقل و گریل و باربیکیو
منقل و گریل و باربیکیو,خرید منقل,خرید گریل

به نقل از آکاایران: دستگاه باربیکیو یا کباب پز در انواع مختلفی مانند کباب پز رومیزی، کباب پز ایستاده، کباب پز گازی، کباب پز برقی و کباب پز ذغالی وجود دارد با ما همراه شوید و اطلاعاتی درمورد این دستگاه ها بدست آورید.

 

منقل و گریل

آکاایران: باربیکیو یکی از روش های پخت غذا خصوصاٌ در فضاهای باز است است که در آن مواد غذایی به ویژه گوشت و مرغ بر روی حرارت یا آتش قرار داده می شوند. در  این روش حرارت مورد نیاز به وسیله ذغال، چوب، برق یا گاز تامین شده و مواد غذایی با حداقل میزان از دست دادن آب خود، به شکل کبابی، با حفظ ارزش مواد غذایی و با طعمی بسیار دلپذیر آماده می شوند. معمولاً انواع گوشت پیش از قرار گرفتن در باربیکیو به مدت حداقل چند ساعت در ترکیبی از مواد مانند آبلیمو، پیاز و ادویه جات خوابانده می شود. دستگاهی که برای طبخ غذا به این روش مورد استفاده قرار می گیرد نیز اصطلاحاٌ باربیکیو یا بی بی کیو یا کباب پز نامیده می شود.

انواع کباب پز: کباب پزها در انواع مختلفی مانند رومیزی، ایستاده، برقی، گازی و ذغالی وجود دارند. بعضی انواع ایستاده کباب پزها قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. نوع برقی و گازی باربیکیو برای استفاده در مکان های سرپوشیده ای که در آن ها امکان اتصال به گاز یا برق وجود دارد و نوع ذغالی کباب پز برای استفاده در مکان های باز و مکان  هایی که در آن ها امکان تأمین انرژی به صورت دیگر وجود ندارد، مناسب تر است.

نکات بهداشتی استفاده از کباب پز

دستگاه کباب پز خود را قبل و بعد از استفاده تمیز و ضدعفونی نمایید. این امر نه تنها سلامت شما را تأمین می کند، بلکه در طول عمر بیشتر باربیکیو نیز مؤثر است.

برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی، قبل از طبخ و پس از طبخ و خنک شدن، آن ها را در یخچال یا کلمن یخ نگهداری کنید.

برای جلوگیری از انتقال میکروب ها، مواد غذایی خام و پخته را در یک ظرف نگه داری نکنید. همچنین پس از تماس با مواد خام به ویژه انواع گوشت و مرغ، دست های خود را بشویید.

راهنمای خرید گریل

از دستگاه گریل می توانید برای تهیه غذای سالم و کم چرب استفاده کنید برای خرید گریل به جنس کفه و سایز آن دقت کنید بهتر است حرارت دستگاه گریل قابل تنظیم باشد

از دستگاه گریل می توان به عنوان جایگزینی برای ماهی تابه ها، برای مصرف کمتر روغن و داشتن غذایی سالم تر استفاده کرد. این دستگاه ها به سرعت داغ و آماده کار شده و استفاده و شستن آن ها راحت است.

 برای انتخاب سایز مناسب دستگاه گریل، تعداد افراد خانواده، میزان غذایی که در هر وعده می خواهید بپزید و میزان فضای خود را در نظر بگیرید. دستگاه گریل باید دارای کفه نچسب از جنس مرغوب باشد تا هم مواد غذایی به آن نچسبند و هم بتوان به راحتی آن را تمیز کرد. اطراف گریل بهتر است به شکل منحنی باشد تا روغن یا آب مواد غذایی به بیرون تراوش نکند. بهتر است دستگاه گریل به دکمه تنظیم درجه گریل و خاموش کن اتومات هم مجهز باشد تا بتوانید حین کار دستگاه، به راحتی به کارهای خود برسید. برای کمک به عمر دستگاه گریل خود، هرگز از وسایل فلزی برای زیر و رو کردن یا خارج کردن مواد استفاده نکنید.

توصیه هایی برای آشپزی با باربکیو

_ تمیز کردن توری به طور منظم ضروری است، حتی بهتر است بعد از هر بار استفاده، این کار را انجام دهید زیرا باقی مانده های مواد خوراکی که به توری چسبیده اند، توده های متراکمی از هیدروکربورها هستند و می توانند به مواد خوراکی تازه نیز منتقل شوند.

_ برای رعایت بهداشت، از هر گونه تماس بین مواد خوراکی خام و خوراک های پخته شده، جلوگیری کنید.

_ اگر از باربکیوهای قدیمی تر استفاده می کنید، توصیه می شود زغال های مناسبی را انتخاب کنید که فاقد مواد آلوده و آفت کش ها باشند.

_ از تنفس هوای گرم که توسط باربکیو تولید می شود، خودداری کنید زیرا حتی اگر بسیار ضعیف هم باشند، باز هم گازهای دی اکسین در آنها وجود دارد. (منابع تولید دی اکسین برای مثال عبارتند از: احتراق چوب در شومینه، دود سیگار، و البته دود برخاسته از آتش در جنگل ها و آتش فشان ها).

_می توانید محصولات دریایی یا سبزیجات را (که سرشار از ویتامین اند) هم روی باربکیو کباب کنید، حتی می توانید به برشته کردن پنیرها هم فکر کنید.

_ قبل از روشن کردن باربکیو، بررسی کنید که به خوبی سر جایش محکم شده باشد (خصوصاً مدل هایی که بر روی یک ستون یا سه پایه سوار شده اند). یک باربکیوی متزلزل هر لحظه ممکن است واژگون شود یا حتی بر روی افرادی که اطرافش هستند بیفتد، به طور خلاصه، خطر این نوع باربکیوها زیاد است. 

_ برای خاموش کردن آتش، ابتدا ذغال ها را پهن کنید، سپس روی آنها آب بریزید و در نهایت آنها را تا حد ممکن دور از خود قرار دهید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

منقل و گریل و باربیکیو

منقل و گریل و باربیکیو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد منقل و گریل و باربیکیو را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل
صفحه 1 از 1
پربازدیدها
تبلیغات