قابل توجه خانم های خانه دار-2

- پوست کندن آسان هویج: هویج را داخل آبجوش بیندازید و بگذارید ۵دقیقه بماند. پس از گذشت مدت ۵دقیقه، آن را در آب سرد قرار دهید و بعد از آن در هنگام پوست کندن، پوست هویج بصورت غلافی جدا خواهد شد.
- شستن بشقاب: هنگام شستن بشقاب ها، چند قاشق غذاخوری سرکه داخل آب بریزید. سرکه چربی ها را از بین برده و بشقاب را شفاف و درخشان خواهد کرد.
- پیاز: هرگاه پیازی را به دو نیم کرده اید و بیش از یک نیمه نیاز ندارید، روی نیمه باقیمانده کره یا روغن بمالید. به این ترتیب، هم تازه می ماند و هم میکروب جذب نمی کند، و هم اینکه هنگام مصرف، می توان از کره یا روغنی که روی آن مالیده اید در ماهی تابه استفاده کنید.
- جلوگیری از شپشک زدن برنج: برای جلوگیری از شپشک زدن برنج، آن را با نمک نیمکوب مخلوط کنید و یا اینکه چند عدد سیر درسته در لابه لای برنج بگذارید.
- ماهی تابه سوخته: ته ظروف سوخته، مقدار زیادی جوش شیرین بریزید و آنقدر آب به آن اضافه کنید که فقط مرطوب شود. بگذارید چند ساعت بماند. معمولا با این اقدام می توانید قسمت سوخته را بلند کرده و دور بیندازید.
- تمیز کردن کارد: برای از بین بردن لکه های موجود بر روی کارد آشپزخانه و یا زنگ آن می توانید بجای پارچه یا ابر، از چوب پنبه استفاده کنید، چوب پنبه را قدری خیس کنید سپس به آرامی آن را به یک ماده پاک کننده آغشته کنید، سپس با حرکت جلو و عقب آن را روی تیغه کارد بکشید. کاملا تمیز خواهد شد.
- جدا کردن دو لیوان به هم چسبیده: وقتی لیوانی داخل لیوان بلوری چسبیده، برای جدا کردن آن ها از یکدیگر به زور و شدت عمل متوسل نشوید. بلکه با خونسردی هرچه تمام تر، لیوان بالایی یا همان لیوان داخلی را از آب سرد پر کنید و لیوان پایینی را در آب داغ فروبرید. با این کار لیوان داخلی منقبض شده و لیوان خارجی منبسط می شود و هر دو لیوان از هم جدا می شوند.

روزنامه ابتکار
ویرایش و تلخیص:آکاایران