قابل توجه خانم های خانه دار-1

 در اینصورت چاره کار بسیار آسان است. کافیست یک ظرف نسوز را تا نیمه آب کنید و یک عدد لیموترش را با پوست در آن رنده کنید، سپس این ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. بزودی عطر لیموی تازه فضای خانه شما را پر خواهد کرد، ضمنا می توانید بجای لیموترش از نارنج استفاده کنید. راه دیگر اینکه چنانچه اسانس خوراکی یا غیرخوراکی دارید، چند قطره از آن را در نعلبکی پیرکس بریزید و روی ظرفی قرار دهید تا بتوانید زیر آن یک شمع گرد گوچک روشن کنید. پس از چند لحظه با گرم شدن اسانس، عطر آن همه جا را پر می کند.
۲) برطرف کردن رسوب سماور و کتری: برای برطرف کردن رسوب ایجاد شده در سماور یا کتری، محلولی از آب و سرکه به نسبت مساوی را داخل آنها ریخته و بجوشانید. سپس کتری یا سماور را برای ۱۲ساعت یا بیشتر همراه محلول ذکر شده در آن، نگه دارید. بعد از طی شدن مدت لازم، رسوب براحتی از جداره آن جدا می شود، آنگاه با آب کاملا داخل آن را بشویید.
۳) تمیزکردن میز شیشه ای: با دستمال کاغذی کمی آ بلیمو را روی شیشه می کشیم و لکه ها را پاک می کنیم، سپس با کاغذ روزنامه آن را خشک کرده، شفاف می کنیم. خراش کوچک روی شیشه را می توان با گذاشتن مقدار کمی خمیردندان روی آن برای مدتی برطرف کرد.

روزنامه ابتکار
ویرایش و تلخیص:آکاایران