به نقل از آکاایران: اتو کشیدن برای برخی از افراد کاری سخت و طاقت فرساست. در این مطلب ترفندهایی برای کار با اتو بخار را برای شما قرار داده ایم. باما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

اتو بخار

۱ـ درجه اتو را همیشه از حرارت کم به زیاد بیاورید، نه بالعکس. هیچگاه اتو را داغ داغ نکنید، و بعد پارچه ای را آماده و اتو کردن را ادامه دهید.

آکاایران: اتو را روی حرارت کم قرارداده و اگر موقع اتوکردن مشاهده کردید حرارت کم است، کم کم درجه را زیاد کنید (چراغ اتو در این موارد کمک زیادی به شما برای اعلام رسیدن اتو به حرارت لازم می نماید که به محض خاموش شدن لامپ، اتو آماده استفاده است).
۲ـ داخل اتوی بخار همیشه باید آبی که املاح و جرم ندارد، ریخته شود. بهترین روش پرکردن آن، آب مقطر است؛ ولی چون همیشه در دسترس نیست، می توانید از آب جوشیده یا برفک ذوب شده یخچال که هیچگونه املاحی ندارد، استفاده کنید.
۳ـ پس از استفاده از اتوی بخار حتماً آب داخل آن را خالی کنید، درغیر این صورت باعث پوسیدگی و زنگ زدگی قسمت های داخلی آن می شود.
۴ـ برای تمیز کردن اتو، هیچگاه از چاقو و اجسام زبر استفاده نکنید، بلکه اتو را داغ داغ کنید و سپس با سیم ظرفشویی نرم یا سمباده بسیار نرم روی آن در یک جهت بکشید تا پاک شود.
۵ـ اگر پس از مدتی به دلیل رسوبات و املاح آب، منافذ بخار اتوی شما جرم گرفت و بخار نداد، می توانید یک سوم استکان سرکه را با دو سوم استکان آب مخلوط کرده و در داخل اتو بریزید و اتو را گرم کنید وبه حالت اتوکردن قرار دهید تا سرکه در اثر حرارت، املاح را حل کرده و بشوید. البته همیشه این کار به دلیل رسوب بیش از اندازه رسوبات در داخل اتو امکانپذیر نیست و برای سرویس اتوبخار باید به تعمیرکار متخصص اتو بخار مراجعه کنید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران