آکاایران: شما هرچقدر که وقت صرف کنید و اتاق خواب خود را زیبا کنید، و حتی بهترین دکوراسیون را هم برای آن در نظر بگیرید، تا زمانیکه برای تختخواب خود یک روتختی مناسب در نظر نگرفته باشید، تلاش شما کامل نخواهد بود. در حقیقت رو تختی به عنوان حسن ختام دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شود.

خرید روتختی دونفره مناسب و زیبا جزو مهمترین نکاتی است که باعث زیبایی دکوراسیون اتاق خواب و تخت خواب می شود،بنابراین در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران تصمیم داریم نکات مهم و کلیدی برای انتخات و خرید رو تختی دونفره ایده عال  را به شما آموزش دهیم. امیدواریم مطالعه متن زیر برای خرید روتختی مورد استفاده شما قرار بگیرد . با ما همراه باشید.

اتاق خواب از جمله بخش های منزل است که علاوه بر زیبابودن باید مکانی پر از آرامش باشد زیبایی و سادگی اتاق خواب نقش قابل توجهی در آرامش آن دارد. یکی از گزینه های مهم که در زیبایی اتاق خواب نقش چشمگیری دارد روتختی است. روتختی را می توان در چیدمان اتاق خواب نقش اول در زیبایی دانست اما روتختی علاوه بر زیبابودن باید کیفیت و مقاومت داشته باشد.نکات مهم هنگام خرید روتختی عبارتند از:

 

رنگ روتختی

رنگ روتختی بهتر است ترکیبی از رنگ های شاد و ملایم باشد اگر دوست داشته باشید میتوانید از روتختی های تک رنگ استفاده کنید، سعی کنید رنگ های تیره و زننده را وارد اتاق خواب تان نکنید مخصوصا اگر اتاق خواب نقلی و جمع و جوری دارید بهتر است روتختی به رنگ روشن انتخاب کنید تا باعث بزرگنمایی اتاق شود ولی رنگ روتختی باید با تم اتاق خواب هماهنگ باشد.

Related image

 

جنس روتختی

در انتخاب جنس روتختی نهایت دقت تان را به کار بگیرید و سعی کنید مرغوب ترین جنس را انتخاب کنید، روتختی هایی که نرم و لطیف هستند در کیفیت خواب شما تاثیر دارند. ساتن و ابریشم گزینه های خوبی برای جنس روتختی هستند که نمای زیبایی هم دارند.

Image result for ‫رنگ روتختی‬‎

 

طرح روتختی

انتخاب روتختی کاملا برمیگردد به سلیقه ششخصی شما اما بهتر است این نکته را بدانید روتختی با طرح های شلوغ برای اتاق خواب های کوچک مناسب نیست بهتر است برای اتاق خواب های کوچک روتختی های ساده انتخاب کنید و اتاق های بزرگتر با روتختی هایی با طرح های شلوغ زیبا میشوند.

Related image

نکات مهم در خرید روتختی

  • قبل از خرید روتختی باید تخت خواب تان را اندازه گیری کنید تا بدانید روتختی چه سایزی میخواهید
  • روتختی با کیفیت باعث حساسیت و آلرژی نمیشود
  • روتختی سبک و نرم انتخاب کنید
  • روتختی دورو برای تنوع و تغییر دکوراسیون