ریزه کاریهای خانه داری-1

ریزه کاریهای خانه داری▪ اگر می خواهید آب لیموی بیشتری از لیمو به دست آورید، ابتدا آنها را در داخل آب داغ بریزید، چند ثانیه صبر کنید و قبل از آبلیموگیری، آنها را روی میز بغلتانید.

▪ اگر برنج ته گرفت روی آن یک تکه نان بگذارید و چند دقیقه در قابلمه را محکم ببندید.
▪ هنگام تهیه نان خانگی، اگر دوست دارید روی آن برشته و براق شود، چند دقیقه قبل از برداشتن، روی آن با قلم مو سرکه سفید بمالید.
▪ زمانی که مقداری از نان تست شما زیاد آمد یا بیات شد، آن را در تخم مرغ زده شده فرو برده و در روغن سرخ کنید. عصرانه خوبی برای بچه ها و بزرگترهاست.
▪ همیشه خمیرمایه را در آب ولرم بریزید. آب داغ آن را از بین می برد.
▪ اگر آرد نان نیاز دارید سریعترین روش تست کردن و بعد آسیاب کردن نان است.
▪ اگر تخم مرغ شکست، روی آن به مقدار زیاد نمک بپاشید و پنج دقیقه صبر کنید، بعد با خاک انداز جمع آوری کنید.
▪ سفیده تخم مرغ را می توان تا یک سال در فریزر نگهداری کرد.
▪ اگر یک هفته از عمر تخم مرغ بگذرد، در وسط ظرف آب قرار می گیرد. تخم مرغهای کهنه پوستی نرم و براق دارند، روی سطح آب قرار می گیرند و پس از سه هفته سفیده آن رقیق و آبکی شده و زرده آن پخش می شود.
▪ پوست تخم مرغ تازه سخت و گچی است. ته آب افقی قرار می گیرد و سفیده آن غلیظ و زرده آن برجسته است.
▪ اگر تخم مرغ را قبل از جوشاندن با یک سوزن سوراخ کنید، به هنگام پوست کندن راحت پوست خواهد شد. همیشه این سوزن را به آهنربای روی در یخچال بزنید.
▪ تخم مرغ سفت به سیزده دقیقه جوشیدن نیاز دارد. در قابلمه آن قدر آب بریزید که روی تخم مرغ را بگیرد و در آن را ببندید و به مدت دو دقیقه بجوشانید، قابلمه را کنار گذاشته با در بسته یازده دقیقه صبر کنید. زرده تخم مرغ دیگر خاکستری نخواهد شد.* زمانی که تخم مرغ می خرید، تاریخ خرید را روی شانه تخم مرغ یا یکی از تخم مرغها بنویسید همین کار را با قوطیهای کنسروی که درش را باز می کنید، مانند پنیر و سایر مواد غذایی بکنید. این کار به شما کمک می کند تا زمان مصرف مواد غذایی را به دقت حساب کنید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران