آماده سازی منزل برای پذیرایی از میهمانان

البـتـه مـنظور ما این نیست که خانه خود را به هتل تبدیل کنـید،بلکه تغییرات کوچکی درآن ایجاد کنید. با این تغییرات کوچک مـهـمان شما چه ۵ دقیـقـه بـمـاند چـه ۵ روز متوجه مهمان نوازی شما خواهد شد.
● در دستشویی
▪ حوله های تمیز
حتی اگر مهمان ها فقط سالی یک بار به خانه شما می آیند، داشتن یک دست حوله تمیز ضروری است. هیچ کس دوست ندارد با دست های خیس از دستشویی بیرون آید. نکته: شلوار جایگزین مناسبی برای حوله به شمار نمی رود.
صابون مایع
شستن دستها نشان دهنده رعایت پاکیزگی است و انجام آن ضروری می باشد. شستن دست ها در پیشگیری از بیماری ها نیز موثر است. با مقدار کمی صابون می توانید خود و مهمان هایتان را پاکیزه و سلامت نگاه دارید.
▪ مسواک باز نشده جدید
آیا تا به حال اتفاق افتاده که در زمان مسافرت رفتن مسواک خود را در خانه جا گذاشته باشید؟ مطمئنا میهمانها می توانند بروند از مغازه برای خودشان یک مسواک بخرند، اما اگر شما یک مسواک باز نشده داشته باشید نشان می دهد که برای انها ارزش قائل بوده و از قبل به فکرشان بودید.
سطل زباله(همراه با کیسه زباله)
این یکی بیشتر به درد خودتان می خورد تا آنها. میهمان ها زباله تولید می کنند، اگر نمی خواهید که همه چیز بر روی زمین ریخته شود، پس بهتر است از سطل زباله استفاده کنید، اگر نمی خواهید وقت زیادی را صرف تمیز کردن سطل بکنید، داخل آن یک عدد کیسه زباله قرار دهید.
▪ دستمال کاغذی
دستمال کاغذی را در دستشویی، جایی که کاملا قابل رویت باشد، قرار دهید.
▪ سشوار
اگر کسی در مسافرت بوده و چند روزی برای استراحت به خانه شما آمده، سشوار یکی از نیازهای اساسی او است. پس اگر کچل هم هستید یکی از آنها را در دسترس قرار دهید.
کرم مرطوب کننده
این ماده استفاده های متفاوتی دارد. از چرب کردن لب ها گرفته تا مراقبت از پوست . بنابر این به مهمانهایتان لطف کنید و آنرا در معرض دید قرار دهید.
● در اتاق مخصوص مهمان
▪ یک جعبه دستمال کاغذی
همه مردم عطسه می کنند، آب دهان خود را بیرون می ریزند و حشرات موذی را می کشند. اما در چنین مواقعی نباید به دنبال دستمال بگردند. پس لطفا آنها را در دسترس قرار دهید.
▪ ملافه های تمیز
بهتر است قبل از اینکه مهمان ها از راه برسند تمام ملافه ها را تعویض کنید.
▪ حوله های تمیز
مثل ملافه در مورد حوله نیز نمی توان بحث کرد. اگر می خواهید با این قضیه برخورد فوق العاده ای داشته باشید می توانید چند دست حوله تمیز بیرون بگذارید تا میهمانان بتوانند هر روز از یک حوله تمیز استفاده کنند.
▪ تلفن
بله، بیشتر افراد این روزها از موبایل استفاده می کنند، اما اشکالی ندارد که یک گوشی تلفن در اتاق آنها قرار دهید. زیرا ممکن است سرویس دهی گوشی آنها در محل زندگی شما چندان رضایت بخش عمل نکند.
▪ ساعت رومیزی
کمتر اتفاق می افتد که افراد در مسافرت با خود ساعت حمل کنند. اما همیشه روزهایی هست که باید سر موقع در جایی حاضر شوند ( به ویژه روز آخر) ساعت رومیزی زحمت بیدار کردن آنها را از دوش شما بر می دارد.
● در اتاق نشیمن
چیزی برای خواندن
باید جالب، قابل فهم و متدوال باشد. می توانید مجله هایی که بی طرف بوده و نسبتا جذاب هستند را بر روی میز قرار دهید. به عنوان مثال یک مجله که بتوانند اخبار روزانه را مطالعه کنند و مجله ای دیگر که بتواند آنها را سر گرم کند.
▪ کتاب رو میزی
بیشتر افراد شاید اصلا به این کتاب توجهی نکنند، اما اگر شما چنین کتابی را بر روی میز قرار ندهید میز خالی به نظر می رسد. موضوع کتاب می تواند هر چیزی باشد و باید پر از عکس باشد. اینطوری مهمانها شما را بهتر می شناسند. اگر کتاب در مورد سرگرمی مورد علاقه شما باشد که چه بهتر. این امر باعث می شود که بتوانید به راحتی با هم در مورد آن به صحبت بنشینید.
▪ پتو
یک پتو بر روی مبل راحتی بگذارید. برای یک شب سرد، یک چرت کوتاه و تماشای فیلم های ترسناک مفید است.
● در آشپزخانه
▪ آب یخ
بیشتر مردم دوست ندارند از شیر آب بخورند.بنابراین بهتر است آب خنک در یخچال موجود باشد.
▪ نوشیدنی
زمانی که برای شما مهمان می آید اولین چیزی که به آنها تعارف می کنید، یک لیوان نوشیدنی است. اما اگر یک منوی کامل از نوشیدنی های مختلف را به انها ارائه دهید مسلما احساس بهتری پیدا می کنند. لازم نیست همه نوشیدنی ها در یخچال شما پیدا شود، اما نوشیدنی های اساسی را داشته باشید: آب میوه ، نوشابه های گاز دار (رژیمی و معمولی)و یا دوغ
ظروف تمیز
هیچ کس دوست ندارد زمانی که به منزل شما می آید شروع به شستن ظرف ها نماید و یا منتظر بنشیند تا شما این کار را انجام دهید. بشقاب و قاشق چنگال باید در قفسه های مخصوص به خودشان قرار بگیرند نه در سینک ظرفشویی.
● سایر ملزومات
▪ جوراب و دمپایی روفرشی
این دو مورد مثل شکر و تخم مرغی که برای درست کردن کیک لازم هستند جزء ضروریات به شمار می روند. کمتر کسی آنها را در اختیار میهمانانش قرار می دهد، اما اگر شما این کار را انجام دهید تبدیل به یک میزبان افسانه ای می شوید.
▪ لباس های اضافه
در این مورد هر کاری که از دستتان بر می آید انجام دهید. لازم نیست که بروید بیرون و آنها را از نو خریداری کنید چرا که همه ما لباس هایی داریم که دیگر از آنها استفاده نمی کنیم. پس بهتر است آنها را خوب شسته واتو کرده، برای مهمانی که چمدان لباس هایش را گم کرده کنار بگذارید.
بگذارید آنها احساس کنند که در خانه خودشان هستند.
شما هم متوجه شده اید که تنها برخی از این موارد واجب و ضروری هستند. خوب، کاملا درست است.
اما گوش کنید: مردم برای جزئیات اهمیت بسیاری قائل هستند، کسی شما را مجبور به انجام چنین کارهایی نمی کند، اما اگر می خواهید از خود خاطره خوشی در ذهن آنها به یا دگار بگذارید، ارزش کمی تلاش اضافه را دارد.

سایت سیمرغ
ویرایش و تلخیص:آکاایران