به نقل از آکاایران: چند وقتی است که در قسمتی از کف چوبی (پارکت چوبی) اتاق خانه ام، احساس می کنم پارکت ها لق شده اند. این ها گوشه ای از دغدغه های یک خانم خانه دار درمورد نگهداری ای پارکت هاست. با ما همراه شوید و مطالب زیر را مطالعه کنید.

نکات پارکت

فکر می کنم آنها دیگر در جای خود محکم نیستند. چه کنم؟
این مشکلی است که عمدتا به دلیل عدم دقت کافی در چسباندن پارکت های چوبی به وجود می آید اما نگران نباشید. برای حل این مشکل، ابتدا سعی کنید با استفاده از وسیله ای مناسب پارکت ها را از کف اتاق برداشته و در جای خشکی قرار دهید. سپس باید زیر آنها را تراشیده تا آثار چسب قبلی از آنها پاک شده و سطح زیرین آنها یکدست شوند. سپس این کار را با کف اتاق هم انجام دهید و در اینجا به جهت سختی کف اتاق بهتر است از سوهان نوک تیز یا اشیایی از این دست استفاده کنید. پس از پاک کردن کف اتاق، ابتدا پارکت های هر بخش را در ذهن خود بچینید تا به هنگام چسباندن، گیج نشوید، سپس پشت تکه های پارکت را یک به یک به چسب مخصوص آغشته کرده و در محل خود قرار دهید.

آکاایران: برای محکم چسبانیده شدن از یک چکش لاستیکی یا وسایل مشابه استفاده کنید تا به پارکت چوبی لطمه ای جدی وارد نشود. تمامی پارکت ها را به همین روش چسبانده و در پایان با استفاده از یک دستمال تمیز، آثار چسب اضافی را از گوشه و کنار پارکت ها پاک کنید.

برای اینکه نتیجه کار خوبی داشته باشید، سعی کنید تا ۲۴ ساعت از این نقطه عبور نکنید. در ادامه خواهید دید که مشکل شما برای همیشه حل شده است. سعی کنید هرازچندگاهی پارکت ها را با روغن مخصوص جلا دهید. این کار بر عمر پارکت های چوبی و زیبایی منزل شما می افزاید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران