به نقل از آکاایران: قدیم تر از اینها که خانم های خانه دار تنها وظیفه تربیت فرزندان و مدیریت مطبخ را بر عهده داشتند، برای رفع طعم سوختگی از برنج دم کشیده، ترفندی داشتند که تجربه کردن آن ارزش دارد: برای رفع طعم سوختگی برنج کافی است یک تکه نان روی سطح برنج قرار دهید و چند دقیقه تحمل کنید. اگر اثر سوختگی زیاد نباشد، مطمئناً مقدار زیادی از این طعم جذب نان می شود.

اصول خانه داری

ـ فواید قند
اگر بدانید یک حبه قند چقدر کارایی دارد، دیگر دندان های قیمتی خود را برای جویدن آن به زحمت نمی اندازید. نمونه و مصداق این اثر و کارایی با ارزش زمانی است که آتش سیگار با افتادن روی قسمتی از پیراهن، لکه قهوه ای ایجاد می کند. اگر سوختگی سطحی باشد یک حبه قند اثر آنرا از بین می برد و لکه قهوه ای پاک می شود.

ـ درخشش کریستال ها
آکاایران: چراغ ها و دیوارکوب های کریستال خانه شما هم باید مانند سایر اثاث منزل، تمیز شوند. برای اینکه چراغ های کریستال شما درخشش و جلای کامل داشته باشد، یک قطعه پنبه را در آبی که مقداری الکل به آن، اضافه کردید، مرطوب کنید و آن را روی سطح بلور بمالید. شفافیت و تمیزی بلورها تعجب شما را بر می انگیزد!

ـ مقاومت ظروف چینی در برابر حرارت
هر وقت ظرف چینی می خرید برای بالا بردن مقاومت آن در برابر حرارت پخت غذا، ظرف را به مدت یک دقیقه در آب سرد قرار دهید.
سپس ظرف را داخل همین آب روی حرارت ملایم بجوشانید. پس از اینکه آب جوش آمد به مدت چند دقیقه در آب نگه دارید.
ظرف چینی شما از این پس به اثر حرارت داغ، ترک نمی خورد.

ـ رفع بوی نامطبوع از ظروف
اگر بوی نامطبوع برخی از ظروف آشپزخانه پس از صرف غذا، شما را آزار می دهد، کافی است که این ظروف را با آب گرم و مقداری گرد خردل، شست وشو دهید و به مدت ۱۰ دقیقه دست نگهدارید. سپس ظروف را با آب بشویید و خشک کنید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران