آکاایران: فوت و فن از بین بردن لکه های عرق از روی لباس

آکاایران: هیچ چیز نامطلوب تر از بوی عرق لباس نیست و این حالت حس بسیار بدی به انسان میدهد. اگر چه عرق کردن برای سلامت بدن خوب می باشد اما بوی عرق باعث آزار اطرافیان می شود. علاوه بر بدبویی و چسبناک بودن عرق، لکه های سفید یا زردرنگی روی لباس به جا می ماند. برای حفظ بهداشت، باید به درستی از لباس نگهداری شود که بهترین راه شست و شوی منظم آن است اما گاهی با وجود شستن لباس، بوی نامطبوع آن باقی می ماند.

_ قبل از شستن، دو پیمانه جوش شیرین به مواد شوینده بیفزایید. با اتخاذ این روش که روی هر نوع پارچه ای موثر می باشد، هر نوع بویی از بین می رود.

_ لباس را در محلولی از یک سطل آب و یک پیمانه سرکه سفید به مدت یک شب کامل خیس بکنید.

_ شاید این روش عجیب به نظر برسد اما بسیار موثر می باشد. ترکیبی از یک قاشق غذاخوری پودر تارتار، 3 عدد آسپرین له شده و یک پیمانه آب ولرم را با استفاده از برس روی قسمت های لازم بمالید و بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

_ پارچه را در 2 پیمانه سرکه سفید و یک پیمانه آب برای چند ساعت خیس کنید سپس در لباسشویی بشویید تا اثر آنر ببینید.

_ خمیری از یک قاشق غذاخوری اسید بوریک و کمی آب آماده کنید و با استفاده از برس روی لکه عرق بکشید و سپس بشویید.

_ آب لیمو را روی لکه بریزید یا قسمت لکه عرق را به هم بمالید پس از نیم ساعت آن را بشویید یا پس از ریختن آب لیمو روی لکه ها زیر آفتاب آویزان کنید.

_ برای لباس های سفید، مقدار مساوی از پراکسید هیدروژن و آب روی لکه عرق بریزید و پس از 30 دقیقه بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

_ به جای صرف وقت برای از بین بردن لکه های عرق بهتر است از اول جلوی آن را بگیرید. حتما لازم نیست لایه ضخیمی از دئودورانت که باعث ایجاد لکه در لباس می شود زیر بغل بمالید، لایه ای نازک از دئودورانت مانع از تراکم اسید و نمک های آلومینیومی روی لباس می شود.قسمت زیر بغل لباس را با آب سرد بشویید. آب سرد، خنثی کننده موثری است که با اسیدها مقابله می کند و مانع از ایجاد لکه های عرق می شود.

تهیه و گردآوری : گروه نکات خانه داری پرداد /

.

منبع :