آکاایران: شکی وجود ندارد که دیوارهای بژ و استخوانی از رنگ های خنثی کلاسیک هستند، اما آن ها به این معروفند که فضا را کسل و خسته کننده می کنند. در این مطلب از مجله آکا ایران می خواهیم ۷ ایده در ترکیب رنگ های دیگر با رنگ بژ و استخوانی را به شما معرفی کنیم که به اندازه شخصیت و روحیه خودتان به فضای شما انرژی و شادابی اضافه می کنند.

ترکیب با شکوه: رنگ قرمز

سایه های رنگ قرمز، از قرمز لاکی گرفته تا قرمز زرشکی، در مقابل رنگ بژ و استخوانی جلوه ای شیک و باشکوه ایجاد می کنند. نکته مهم در این ترکیب رنگی این است که گرمی و خنکی این دو رنگ را با هم هماهنگ کنید. اگر عاشق رنگ قرمز هستید، اما در مورد استفاده از این رنگ در یکی از وسایل بزرگ و گران قیمت اتاق خود تردید دارید (مانند یک مبل)، از این رنگ در مقادیری کم تر در وسایلی مانند آثار هنری، تعدادی از کوسن ها، و یا یک گلدان استفاده کنید. این کار را انجام دهید و ببینید که فضای شما چه تغییر مثبتی می کند.

ترکیب شیک و مدرن: رنگ سبز و رنگ آبی آسمانی

ایده برای رنگ دیوار های خانه

اگر رنگ بژ خاکی را با رنگ های سبز و آبی آسمانی ترکیب کنید به ظاهری شیک و مدرن دست پیدا خواهید کرد. این ترکیب رنگی فضایی در اتاق شما ایجاد می کند که انگار در نور روز در کنار ساحل دریا هستید. برای زیباتر کردن این ترکیب رنگی سعی کنید دیوارهای بژ رنگ شما دارای گچبری های سفیدرنگ باشد و هم چنین یک قالیچه با رنگ مایه های روشن (نوع دست باف آن با رنگ های خنثی عالی است)، یک کاناپه پارچه ای، چند کوسن و و چند وسیله تزئینی به رنگ آبی را به فضا اضافه کنید. رنگ آبی آسمانی ظاهر سنتی تری دارد در حالی که رنگ آبی دریایی و رنگ فیروزه ای مدرن تر هستند و در عین حال رنگ سبز دریایی حس و حالی ساحلی دارد. انتخاب این رنگ ها کاملا به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد. 

ترکیب متفاوت: رنگ صورتی با رنگ نارنجی

با این رنگ ها خانه بی روح را انرژی زا و شاداب کنید  -آکاenergetic colors to home

وقتی رنگ بژ و استخوانی با رنگ های صورتی تیره و نارنجی ترکیب شود تبدیل به هر چیزی می شود به جز کسل کننده. در کنار دیوارهای استخوانی رنگ از تخت خوابی با روتختی و بالشت هایی با رنگ تمشکی، قالیچه ای روشن، و پرده هایی با راه راه هایی نارنجی استفاده کنید. رنگ بژ کمک می کند تا این رنگ های روشن و شاد پخته تر و زیباتر به نظر برسند. اگر به دنبال فضایی خاص تر و متفاوت تر هستید سقف اتاق را نیز به رنگ صورتی تیره درآورید. 

ترکیب لطیف و غنی: رنگ سیاه و رنگ سفید

خانه و خانه داری

یکی از زیباترین و غنی ترین ترکیب های رنگی سفید، سیاه، و بژ است. چنین پالت رنگی ای به فضا زیبایی و لطافت هدیه می کند. به اتاق هایی که دیوارهای بژ رنگ دارند، گچ بری ها و چارچوب های سفید رنگ، درهای سیاه رنگ، و کفپوش های تیره اضافه کنید. برای ایجاد بافت در فضا از یک قالیچه پرزدار استفاده کنید و مبلمانی به رنگ سفید (البته سعی کنید برای آن ها لباس بدوزید تا سریع کثیف و لک نشوند) انتخاب کنید، هم چنین آثار هنری را به رنگ های سفید و سیاه انتخاب کنید. با استفاده از وسایل چرمی و شکلاتی و نیز گیاهان خانگی به این پالت رنگی جذابیت و پختگی اضافه کنید.  

ترکیب گرم و گوارا: رنگ قهوه ای و رنگ کرم

رنگ های زیبا برای خانه

با استفاده از ترکیب رنگ مایه های قهوه ای و کرم، از رنگ شیر کف دار گرفته تا رنگ دانه قهوه، فضای اتاق خود را شبیه یک کاپوچینوی گرم و گوارا کنید. استفاده از این ترکیب بهترین راه برای تبدیل یک دیوار بژ رنگ که ممکن است علاقه ای به آن نداشته باشید به یک عنصر ارزشمند است. برای خلق ظاهری زیبا و جذاب استفاده از کنتراست نکته ای کلیدی است، به همین دلیل از سایه های روشن و تیره این رنگ ها برای رسیدن به کنتراست استفاده کنید.

ترکیب شاد و ساده: رنگ خرمالویی

دکوراسیون خانه

کار کردن با رنگ نارنجی گرم و تیره به طور شگفت انگیزی کار راحت و آسانی است. این رنگ چشم گیر است اما نه خیلی، شاد است اما نه بیش از حد، و خنثی است اما کسل کننده نیست. از این رنگ در مبلمان اتاق خود استفاده کنید. اگر نمی خواهید چنین کاری را انجام دهید مبلمان را به رنگ خنثی انتخاب کنید و از این رنگ در کوسن ها استفاده کنید./مجله آکا ایران

 

استفاده از تخت خواب خرمالویی رنگ راه بسیار آسانی برای تغییر ظاهر اتاق خوابی است که دیوارهایی به رنگ بژ دارد. برای اضافه کردن این رنگ به اتاق خواب نیازی نیست که حتما تخته پشتی تخت خواب را به این رنگ درآورید، بلکه کافی است یک پارچه زیبای خرمالویی رنگ را تا کرده و بر روی تخته پشتی تخت خواب خود بکشید تا جلوه ای تازه به فضای شما اضافه شود.

 
 
ترکیب جذاب: رنگ سبز و رنگ طلایی

با این رنگ ها خانه بی روح را انرژی زا و شاداب کنید

رنگ سبز چمنی و رنگ طلایی هم نشین های بسیار خوبی برای دیوارهای بژ رنگ هستند. آباژوری که دارای پایه ای سبز رنگ و سایه بانی سفید رنگ است و یک آینه طلایی وسایل کلاسیکی هستند، اما وقتی در کنار دیوارهای بژ رنگ قرار می گیرند جلوه فوق العاده زیبایی ایجاد می کنند. هم چنین از این دو رنگ می توانید در مبلمان، کوسن ها، روکش های مبل، و آثار هنری استفاده کنید.

منبع :