کمد لباسهایتان را مرتب کنید

«می خوام چی بپوشم؟» اگر این اتفاق برایتان افتاده، زیاد نگران نباشید. شما تنها نیستید. در موارد زیادی اتفاق می افتد که کمد لباسهای شما مملو از لباسهایی است که شما مدتهاست نپوشیده اید. همین لباسهای به ظاهر کم جا علت اصلی شلوغی و به هم ریختگی کمد لباسهای شماست. اینجا می خواهیم مدیریت لباسهایتان را در دست بگیرید و کمدتان را طوری طراحی کنید که دیگر در مقابل کمد لباسهایتان دچار سردرگمی نشوید. مرحله به مرحله زیر را دنبال کنید تا در تزئین کمدتان به مدل جدیدی دست یابید.
خارج کنید
ابتدا همه لباسهای خود را از جالباسی و کمد لباسهایتان خارج کنید. آنها را به سه دسته تقسیم کنید. لباسهایی که می خواهید آنها را نگه دارید، آنهایی که هنوز در مورد آنها مطمئن نیستید و دور ریختنی ها. چند مورد را هم به خاطر داشته باشید.
- هر لباسی که شما ظرف مدت یک سال گذشته نپوشیده اید، نباید در گروه نگه داشتنی ها قرار بگیرند.
- آنهایی که می خواهید نگه ندارید و آنهایی که هنوز در مورد آنها به قطعیت نرسیده اید را از لباسهای مورد احتیاجتان جدا کنید.
حالا که لباسهای مورد احتیاجتان را جدا کرده اید، به سراغ آنها بروید. آیا می توانید به راحتی لباسهای موجود را با هم ست کنید؟ آیا تمام لباسهای این گروه از نظر اندازه مناسب شما و سایز شما هستند؟ اگر اینگونه نیست، زمان خلاص شدن از دست یک دسته دیگر از لباسهای به درد نخور رسیده. به سراغ جالباسی مستقر در کمد بروید.
- شلوارهای مشکی: در میان این شلوارها آنهایی که شسته شده و کمی رنگ و رو را از دست داده اند را جلوتر از بقیه قرار دهید. این کار باعث می شود در کمد کمتر گرد و خاک روی سایر شلوارهای مشکی شما بنشیند.
- شلوار یا بلوزهای سفیدرنگ: این لباسها را می توانید با تمام رنگ های دیگر هماهنگ کنید. پس جای آنها باید جلوی لباسها باشد و در دسترس ترین جای ممکن.
- شلوارهای جین را قطعاً باید در ردیف آخر قرار دهید. اینگونه هم هارمونی رنگ در کمد رعایت شده و هم شلوارها و بلوزهای سفید بین محافظی از لباسهای سیاه و شلوار جین قرار گرفته اند.
بازگشت به کمد
به هنگام بازگرداندن لباسها به داخل کمد، سلیقه شما اهمیت زیادی دارد. می توانید تقسیم بندی ها را به ترتیب رنگ یا جدا کردن شلوارها از بلوزها و... انجام دهید. فراموش نکنید هر لباسی چوب لباسی مخصوص خود را دارد. اگر دوست داشتید از چوب لباسی مخصوص هر لباس برای انواع لباسهایتان استفاده کنید.
شلوارها چوب رختی مخصوص، پیراهن ها چوب رختی مخصوص و... این کار هم به نظم کمد شما قطعاً کمک خواهد کرد.
نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، در کمد لباسهایتان است. خیلی ها نمی دانند که در کمد هم یکی از بهترین جاها برای قرار دادن لباسهاست. می توانید با نصب جالباسی های مخصوص حتی کفشهایتان یا ژاکت و کتتان را آنجا آویزان کنید.
ساک یا چمدان برای مسافرت را جایی در کمد بگذارید که دسترسی به آن راحت باشد. البته اگر زیاد اهل سفر و مسافرت هستید. اگر که زیاد به مسافرت نمی روید، می توانید آن را روی سطح کمد بگذارید.
معمولاً بهار و پاییز زمان تغییر نوع پوشش است. برای اینکه راحت تر بتوانید لباسهای فصلی را جدا کنید و مجدداً به آن دسترسی پیدا کنید، آنها را داخل کیسه ای پلاستیکی با رنگ روشن قرار دهید. این کار به شما اجازه می دهد به لباسهای داخل آن احاطه داشته باشید و ببینید در کدام کیسه چه لباسی قرار گرفته و از به هم ریختگی های بعدی جلوگیری می شود. جا دادن آنها هم در هر جایی امکانپذیر است.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران