تهویه مطبوع در خانه ایجاد کنید!

 این سیفون همیشه باید دارای آب باشد چون در غیر این صورت بوهای نامطبوع شما را دیوانه خواهد کرد.
در این خصوص بد نیست بدانید که این سیفون در حقیقت حائلی بین شما و فاضلاب است. به یاد داشته باشید که اگر مدت زیادی و به هر دلیل از دستشویی استفاده نکرده‌اید، مقداری آب در آن ریخته تا آب داخل سیفون آن نیز نگندیده و بوی نامطبوع استشمام نکنید. برای مقابله با بوی نامطبوع زباله‌هایی که در سطل آشپزخانه جمع شده‌اند پاشیدن کمی جوش‌شیرین روی زباله‌ها در کاهش بوی نامطبوعشان بسیار کارساز است البته باید در اولین فرصت آنها را به خارج از خانه منتقل کنید. به یاد داشته باشید که بوی نامطبوع دود سیگار به چوب و لباس‌ها هم نفوذ می‌کند و گاه استفاده از ادوکلن هم در از بین بردن آن تاثیری ندارد. پیشنهاد می‌کنیم که چند تکه کاج تازه را در اتاق قرار داده و با بستن در و پنجره منتظر از بین رفتن بوی بد سیگار باشید. در ادامه در و پنجره را باز کرده تا هوای تازه وارد اتاق شود.
برای از بین بردن بوی مختلف غذاها در آشپزخانه یا فریزر و یخچال می‌توانید ظرفی محتوی جوش شیرین در محل قرار داده تا با جذب شدن بوها به این ماده به سرعت شاهد از بین رفتن بوها باشید.
اگر جوش شیرین در اختیار ندارید استفاده از وانیل نیز پیشنهاد می‌شود. این ماده نیز می‌تواند تا میزان قابل توجهی بوهای مختلف را به خود جذب کند.

بیرتک
ویرایش و تلخیص:آکاایران