لامپ ها و حباب ها

لامپ ها و حباب ها روشنایی خانه ها امروزی دیگر صرفاً وابسته به لامپ نیست و براساس سبک ها و سلیقه های متنوعی که بر دیوارها، سقف ها و کف اتاق ها اعمال می شود، می توان از چراغ های ظریف و بسیار زیبایی استفاده کرد که افزون بر کارکرد روشنایی، به منزله بخشی از تزیینات و آرایه های درونی خانه به شمار می آیند.

با این همه، لامپ همچنان نقش مهم خود را حفظ کرده است. در اتاق های مدرن، رعایت تناسب میان کیفیت و کمیت نور اتاق با کارکرد آن از اهمیت فراوانی برخوردار است. نورگیر یا سایبان یک لامپ را می توان هرچند وقت یکبار عوض کرد و با این کار، جلوه ای تازه به نورپردازی محیط بخشید. آیا در خانه تان، بیش تر تمایل دارید از نورهای درخشان استفاده کنید یا نورهای ملایم و خفیف را ترجیح می دهید؟
شمعدان های دیواری
از شمعدان های دیواری معمولاً برای برجسته تر نشان دادن آیینه یا یک تصویر استفاده می شود. می توان این شمعدان ها را به تنهایی و به عنوان آرایه ای مستقل نیز به کار برد. ولی آنها معمولاً در کنار دیگر لوازم آرایه ای مفهم بیش تر و عمیق تری می آفرینند. یک جفت از این شمعدانها را بالای شومینه یا در دو سوی میز گوشه اتاق نصب کنید. بهتر است هنگام نوسازی خانه برای کابل کشی این شمعدانها، فکری اساسی کنید. این شمعدان دیواری کلاسیک و زیبا با یک جفت حباب و کریستال های آویز متصل به آن، زیبایی نمای دیوار و میز را دو چندان کرده است.
بازتاب نور
برای آن که حباب چراغ رومیزی تان سیمایی درخشان و پر نور تر به خود بگیرد، با کمک منجوق های شیشه ای رنگارنگ می توانید آن را تزیین کنید. ترکیب منجوق های شیشه ای به رنگ های متنوع آبی، سبز و ارغوانی، تصویر زیبایی می آفریند. با آنکه استفاده از منجوق ها نشانه سبک سنتی است، ولی در این تصویر، با هم آیی زیبایی که خلق شده، با سبک مدرن اتاق بسیار هماهنگ است.
۱- منجوق ها را از سوزن رد کنید و به صورت زنجیره های کوتاه و بلند در آورید، سپس رشته حاصل را به لبه حباب بدوزید. هنگام حاشیه دوزی، نهایت دقت را در رعایت فاصله میان منجوق ها به کار ببرید.
۲- مقداری روبان - به هر رنگی که دوست دارید - بردارید و آن را دورتادور لبه پایینی حباب به گونه ای بچسبانید که ۲‎/۵ سانتی متر پایین تر از لبه باشد و بتوانید آن را به سمت لبه داخلی برگردانید.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران