خرده فرمایشات همیشگی کدبانوگری

خرده فرمایشات همیشگی کدبانوگریاکنون خانه داری امری است ساده و در عین حال پیچیده نیز هم!اگر خانه داری را کمی مترادف با کدبانوگری در نظر بگیریم،آن زمان ریزه کاری های خاص خود را دارد که بیشتر از عهده خانم خانه بر می آید.

۱) تمییز کردن حباب:
حباب چراغ ها را ماهی یک بار بشویید.برای انجام این کار ابتدا چراغ را از سر پیچ باز کنید و با پارچه آغشته به کف وصابون پاک کنید .
۲) وقتی کتری رسوب می گیرد:
مقداری مساوی آب وسرکه درون کتری ریخته وبگذارید بجوشد سپس کتری را از روی حرارت برداشته و بگذارید تمام شب به همان حالت بماند بعد کتری را تمییز کنید .
۳) ماشین لباسشویی:
اگر می خواهید عمر مفید ماشین لباسشویی زیاد شود هر ماه یکی دو بار روی قسمت های استیل و لاستیکی آن وازلین بمالید وبا پارچه نرم و لطیفی آن را مالش دهید.
۴) رفع بو از ظروف:
برای بر طرف کردن بوی ظروف کافی است که کمی آب گرم مخلوط با گرد خردل روی آن ریخته سپس بشویید و بعد با آب آن را شست وشو داده سپس ظرف را خشک کنید .
۵) رفع بوی کپک از ظروف چایخوری و قهوه خوری:
اغلب قوری و یا قهوه جوش را که مدتی بدون استفاده بمانند بوی خاصی می گیرند مانند بوی کپک زدگی،برای جلوگیری از این مشکل یک حبه قند درون آن بیندازید.این حبه قند بوی درون ظرف را به خود می گیرد و هنگام استفاده نیز بوی کپک از بین رفته است.
۶) تمیز کردن رادیاتور شوفاژ:
برای این کار زیر و رو و اطراف رادیاتور را روزنامه خیس قرار می دهیم و سپس با دمیدن هوای جاروبرقی آن را تمییز می کنیم،برای پاک کردن پره های رادیاتور از یک دستمال نمدار و یک برس دسته بلند کمک بگیرید.
۷) گفته می شود بین وسایل یک منزل،دستگاه تلفن از همه کثیف تر است شما می توانید به کمک یک تکه پنبه و الکل یا کمی عطر،تلفن را پاک کرده و حالت روز اول را به آن بدهید.
۸) نظافت وسایل چرمی:
صندلی هاو وسایل چرمی را با مخلوطی از سفیده تخم مرغ که خوب زده اید و کف کرده و چند قطره سرکه هم به آن اضافه کرده اید می توانید به راحتی تمیز کنید.

روزنامه جوان
ویرایش و تلخیص:آکاایران