آماده سازی یک باغچه کوچک

آماده سازی یک باغچه کوچکزندگی آپارتمانی دلیلی برای دوربودن از طبیعت ویا ازدست دادن زیبایی و طراوت وسرسبزی نیست، در برخی آپارتمان‌ها برای این که خلاء فضای سبز پرشود از تعداد زیادی گلدان استفاده می‌کنند اما بهتر است مجموعه‌ای از همین گلدان‌ها را با راهی جدید در گوشه‌ای از اتاق قرار دهیم تا سرسبزی جزیی از دکوراسیون خانه باشد.

پاسیو نیز در خانه همین نقش را ایفا می‌کند، در محلی مناسب، در مجاورت نور آفتاب، هوای ملایم و گرم. اتاق کوچکی طراحی می‌شود که دورتا دور آن را پوششی شفاف محصور کرده است.
در آپارتمان‌های مدرن، می‌توان بدون در نظر گرفتن پوشش و شیشه، فضای سبز کوچکی را که قابل انتقال نیز باشد، تهیه کرد، باتوجه به این امر که گیاهان در هوای آزاد نیز قدرت وفق با محیط را پیدا می‌کنند، برای ساخت باغچه زیبا در گوشه اتاق می‌توان ترفند ساده‌ای را به‌کار بست که هزینه زیادی نیز در برندارد. آیا تابه حال گلدان بزرگی به طول ۲یا ۳متر داشته‌اید، پس برای داشتن باغچه‌ای دلخواه فقط کافی است گلدانی زیبا با طرحی ساده، متناسب با ابعاد گوشه‌ای از اتاق سفارش دهید. برای جداسازی خاک‌های متفاوت، همچنین محدوده بین گل‌ها، برای هرگل محل دلخواه رادر نظرگرفته و فضای داخل گلدان را با تخته چوب‌های ساده جداسازی کنید و یا چند مدل گل متفاوت را که نیاز به شرایط یکسان دارند و مراقبت از آنها تقریباً به‌صورت یکسان انجام می‌گیرد، درکنار یکدیگر در گلدان بکارید. بدین ترتیب آماده‌سازی یک باغچه کوچک شاید نیمی از روز، زمان بخواهد. کود و رسیدگی مدام هفتگی از گل‌ها را فراموش نکنید تا گل‌ها همواره تازه بوده و طراوت بخش محفل شما باشند.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران