مکانی برای آرامش کامپیوتر

مکانی برای آرامش کامپیوتربعد از پشت سر گذاشتن مشکلات مختلف، بالاخره موفق شده اید کامپیوتری خوب و مناسب برای منزلتان تهیه کنید.

دستگاه را به منزل می آورید و ناگهان با مشکلی که قبلاً فکرش را نکرده اید، مواجه می شوید. اینکه این دستگاه حجیم را کجا جا بدهید یا اینکه جای مناسبی که می توانید این دستگاه را آنجا بگذارید، کجاست؟
اصلاً نگران نباشید. راههای زیادی وجود دارد که شما را قادر می سازد از بهترین فضای منزل برای قرار دادن این دستگاه پرکار، اما حجیم استفاده کنید.
ابتدا باید بدانید که این کامپیوتر را برای چه مصارفی تهیه کرده اید. نکته دوم این است که چه مقدار فضا می توانید به این تازه وارد اختصاص دهید.
و بالاخره اینکه آیا وسایل و تجهیزات منزل شما اجازه می دهد که شما با استفاده از آنها دیگر نیازی به خریدهای اضافی برای جا دادن کامپیوتر در فضای منزل نداشته باشید.
با کامپیوتر چه کار می کنید؟
قرار است با کامپیوترتان چه کاری انجام دهید؟ این سؤال، جوابهای مختلفی خواهد داشت و هر کدام راه حلهای خودش را. آیا از کامپیوتر برای سرگرمی استفاده می کنید؟ یعنی برای سر زدن به ایمیل و رفتن به اینترنت و...
برای این کار بهتر است کامپیوتر را جایی قرار دهید که اعضای خانواده توان دسترسی به آن را داشته باشند.
جایی خلوت، در آشپزخانه و یا حتی در گوشه ای از اتاق نشیمن. این کار موجب آن می شود تا همه اعضای خانواده شما به راحتی و بدون مزاحمت برای افراد دیگر از کامپیوتر استفاده کنند. شما مطابق تصویر می توانید کامپیوتر را روی یک میز چوبی ساده قرار دهید و از یک صندلی معمولی برای این کار استفاده کنید. قیمت این مدل میزها زیاد نیست و صرف هزینه برای آنها ارزش کاهش حجم و سامان دادن به محل قرار گرفتن کامپیوتر را دارد. اینگونه میزها امکان این را هم فراهم می کند که بیش از یک نفر بتوانند از صفحه مانیتور استفاده کنند و آن را ببینند.
اگر بخواهید کامپیوتر را برای مصارف کاری و بعضی اوقات برای سرگرمی استفاده کنید (به طور مثال در ایام تعطیل کارهای اداری و در سایر ایام برای سرگرمی) بهترین روش چه خواهد بود؟
برای این قضیه هم جواب همانند بالاست. باز هم می توانید کامپیوتر را در محلی قرار دهید که دسترسی برای همه امکانپذیر باشد. (تصویر ۲)
نکته و سؤال بعدی را قطعاً در ذهنتان ساخته اید. بعضی از شما کامپیوتر را فقط برای کارهای شخصی استفاده می کنید و قصد انجام کارهای اداری را با آن دارید. راه حل برای این مسأله هم ساده است. لازم نیست کامپیوتر را در محل شلوغ و پر رفت وآمد منزل قرار دهید. این محل می تواند گوشه ای خلوت از اتاق خوابتان، اتاق پذیرایی و یا حتی محلی نزدیک میز کارتان باشد. این محل باید جایی خلوت و مربوط به خود شما باشد. شاید قرار دادن آن در فضایی مطابق (تصویر ۳) و قرار دادن آن در بوفه ای بدین شکل مشکل شما را حل کند.
و بالاخره اینکه شاید کامپیوتر را فقط برای استفاده کودکانتان تهیه کرده اید.
در این صورت شما باید کامپیوتر را داخل اتاق کودکتان بگذارید.
شاید برای کودکانتان و اتاق آنها میزی مطابق تصویر ۴ راه حل مناسبی باشد از فضای خالی زیر میز می توانید برای قرار دادن کیس کامپیوتر استفاده کنید.
راه حلی برای همه
شاید برای هر خانه ای فضاهایی که ذکر شد، وجود نداشته باشد. بهترین راه برای استفاده کردن از فضای کوچک خانه و قرار دادن وسایل شخصی و همینطور کامپیوترتان شاید تصویر شماره ۵ باشد. فضایی به شکل (L) را از خانه خود در نظر بگیرید و میزی بدین شکل برای آن سفارش دهید. با این کار بخشی از لوازم شخصی خودتان را هم می توانید در این فضای ایجاد شده قرار دهید. با این توضیحات مفصل و زیاد ما، احتمالاً اگر قصد خرید کامپیوتر داشتید، قطعاً پشیمان شده اید!

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران