خانه شما انباری دارد؟!

 امروز می خواهیم به دنبال این فضاها درخانه بنگرید و از آن برای جمع آوری وسایل استفاده کنیم. این کار به بزرگترشدن خانه شما و البته بزرگتر به نظر آمدن خانه شما بسیار مفید خواهدبود.
- تا به حال به اختلاف سطح باریک بین دو دیوار توجه کرده اید. از این قسمت می توانید به عنوان یک رخت آویز استفاده کنید ولباسهایی که کمتر مورد استفاده شما هستند آنجا قرار دهید.
- کمدی که در اتاق یا آشپزخانه دارید به طور حتم باکف اتاق فاصله دارد. این فاصله جایی مناسب برای آن است که شما کشویی در آن قسمت تعبیه کنید و برخی از وسایل مانند سینی های گران قیمت و با ارزش را که کمتر از آنها استفاده می کنید را آنجا قرار دهید.
- بین سقف و کابینت آشپزخانه تان چه مقدار فضای خالی دارید؟ به راحتی می توانید این فضا را به وسایلی که کمتر مورداستفاده تان هستند اختصاص دهید. توجه داشته باشید این فضا برای موادغذایی مفیدنیست. چرا که به خاطر دوربودن از دید ممکن است فاسد شوند و ما از آن مطلع نشویم.
- کتابها، مجلات و امثال آنها همیشه از مشکلات خانه هستند. تا به حال به فضای خالی زیر کمدها دقت کرده اید. می توانید با استفاده از یک تخته یک دیوار درست کنید و مجلات و کتابها را در پایین آن قرار دهید.
- درخانه ای زندگی می کنید که دوطبقه است یا به عبارتی دوبلکس است؟ فضای زیر پله ها را ازدست ندهید. با گذاشتن یک دیوار چوبی یا حتی کشیدن یک پرده شیک و متناسب با رنگ خانه می توانید آن را تبدیل به یک انباری برای خودتان کنید.
- به نحوه چیدمان مبلها، میز، صندلی و... در قسمتهای مختلف خوب دقت کنید.
آیا از تمام فضای موجود به خوبی استفاده کرده اید؟ شاید بتوانید با یک جابه جایی ساده و کوچک یک فضای جدید و بزرگتر ایجاد کنید.
- شما هم معتقد هستید که کمد لباستان به یک انباری با انواع و اقسام لباسها تبدیل شده است. برای کمدهای لباس تا جایی که امکان آن وجوددارد از کشوهای مختلف بهره بگیرید. این چاره ای برای کمی خلوت شدن کمدلباس است.
- در بعضی از خانه ها معمولاً اتاقهایی دارند که به عنوان انباری از آنها استفاده می شود. احتمالاً خیلی زود هم با وسایل کم، پر و غیرقابل استفاده می شوند. چاره کار تنها به کارگیری نظم در چیدن وسایل و به کارگیری قفسه های مختلف در آن اتاق است. به این ترتیب این اتاق تا مدتها برای شما انباری خواهدماند.
- این که چه مقدار در گاراژ اتومبیل خود جا دارید اصلاً مهم نیست. کافی است از قفسه های مختلف در سطح دیوار آن استفاده کنید تا لوازم مختلف را روی آن قرار دهید.
کابینت های ازکارافتاده آشپزخانه را فراموش نکنید مکان مناسبی برای قراردادن وسایلتان خواهندبود.
- و در آخر در انتخاب و خرید تخت برای اتاق ها دقت کنید. فضای خالی بین تخت و کف اتاق هم جایی است مناسب برای انبارکردن وسایل اضافی و کم مصرف درخانه.
اطراف خانه را که خوب بگردید پراست از این فضاهای خالی که شما تا به حال حتی به آن نگاه هم نکرده اید. کمی توجه، دقت و خوب دیدن موجب خواهدشد تا شما انباری های متعدد خانه خود را پیداکنید.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران