تشک را هر ماه پشت و رو نمایید و 180 درجه بچرخانید تا محل قرار گرفتن سر و پای شما روی آن عوض شود و کمی بیرون از اتاق قرار دهید تا هوا بخورد . هیچ گاه روی لبه ی تخت ننشینید ، زیرا لبه تخت تحمل وزن شما را ندارد و با تکرار این عمل لبه های تشک شل شده و جا می اندازد .

نکات تخت خواب

آکاایران: تختخواب یکی از مهمترین وسیله های منزل است که در سلامتی افراد نقش مهمی دارد. با این همه باید دقت کرد که نسبت به هزینه ای که برای خرید دارید چگونه تختخوابی را می توانید بخرید. طبیعی است که در میان گزینه های مختلف کمی سردرگم شوید. با این حال، فنگ شویی انتخاب تخت خواب مناسب را ساده می کند: بهترین ماده برای تخت خواب چوب است. هر سبک تخت خوابی را می توانید انتخاب کنید، فقط این تخت خواب باید فضای کافی در زیر خود برای تنفس داشته باشد. به همین خاطر براساس فنگ شویی تخت خواب هایی که در فضای زیرین خود کشو دارند و یا ارتفاع آن ها بسیار کم است تخت خواب های خوبی نیستند.

جلوگیری از بیرون زدن پرهای بالش
برای اینکه پرهای ریز از سوراخ روبالشی بیرون نیاید ، پس از اتو کردن آستر رو بالشی ، آن را از طرف پشت روی میز قرار داده و یک تکه صابون عطری خشک روی آن بمالید و آنگاه با خیال راحت پرها را به داخل آن منتقل کنید .

تشک های متنوعی در بازار وجود دارند. سعی کنید هوشمندانه تشکی را انتخاب کنید که بهترین خواب و بیش ترین آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. هر چه در شب خواب بهتری داشته باشید، در طول روز پرانرژی تر و سرحال تر خواهید بود. تشک دسته دوم نخرید، این کار با تعالیم فنگ شویی در تضاد است. بهترین پارچه ها برای روتختی، آن هایی هستند که به پوست شما آسیب نزنند و با پالت رنگی اتاق خواب شما در هماهنگی باشند.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران