آکاآپ: هر خانه‌ای بازتابی از شخصیت و علایق افراد ساکن در آنجا است. بعضی از افراد توانایی ذاتی در تزئین محیط اطرافشان دارند و می‌توانند همانند طراحان داخلی، دکوراسیون حرفه‌ای را ایجاد کنند.  یک سری قوانین طراحی داخلی منزل وجود دارد که می‌توانند شما را قدم به قدم در طراحی خانه‌تان راهنمایی کند. فرقی نمی‌کند که از چه سبک دکوراسیونی برای فضای زندگی‌تان استفاده می‌کنید، در هر صورت رعابت این قوانین در طراحی داخلی الزامی می باشد.

 

مهمترین اصول و قوانین طراحی داخلی 

- در طراحی داخلی به فکر ایجاد تعادل باشید حالا یا به شکل تقادن یا عدم تقارن، امروزه عدم تقارن در دکوراسیون داخلی بیشتر مورد پسند قرار میگیرد زیرا عدم تقارن مدرن تر است و این امکان را به شما میدهد که عناصر متفاوت را کنار هم به کار ببرید.

- حتما لازم نیست رنگ دکوراسیون منزل تان را طبق مد سال انتخاب کنید زیرا زود هم از مد می افتد باید رنگی برای دکوراسیون تان در نظر بگیرید که به آن علاقه دارید و تاثیر مثبتی در روحیه تان دارد.

مدرن ترین طراحی داخلی ساختمان

- اگر سقف منزل تان کوتاه است باید هر طور که شده از خطوط عمودی در دکوراسیون منزل استفاده کنید تا باعث بلند تر دیده شدن سقف شود.

- برای اینکه دکوراسیونی جذاب تر و امروزی تر داشته باشید باید از بافت های نرم و خشن کنار یکدیگر استفاده کنید این برمیگردد به همان موضوع عدم تقارن.

مدرن ترین طراحی داخلی منزل

- باید عناصری را کنار یکدیگر استفاده کنید که با وجود تمام تفاوت ها در شکل و بافت شباهت هایی نیز داشته باشند مخصوصا در انتخاب اکسسوری ها و دکوری ها.

- شاید برایتان جالب باشد که بدانید در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از اجزا و عناصر به تعداد فرد باعث جذابیت خانه میشود مثلا سه تابلو روی دیوار کنار هم یا پنج کوسن روی کاناپه کنار هم.

مدرن ترین طراحی داخلی

- سایز مبلمان باید متناسب با فضای منزل تان باشد از این رو برای خانه های کوچک مبل بزرگ نخرید و برعکس برای خانه های بزرگ مبل کوچک مناسب نیست.