آکاآپ: روش های متفاوتی برای ایجاد نورپردازی ایده آل در مکان های مختلف وجود دارد. در اتاق پذیرایی، لوسترها و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش مهمی در نورپردازی ایفا می کنند. 

داشتن ایده های جدید برای نورپردازی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی می تواند اتاق پذیرایی شما را متفاوت تر و پرانرژی تر نماید. باید توجه کنید که دکوراسیون پذیرایی ویترین دکوراسیون داخلی منزل شماست و می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری وقت و خلاقیت باشد. . در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به ایده های نوین و جدید که نورپردازی منزلتان را متحول میکند میپدازیم. با ما همراه باشید.

نورپردازی خانه تان را اینگونه متحول کنید

 

نورپردازی تکان دهنده خانه به سبک مدرن و زیبا

بیشتر و بیشتر کافی شاپ ها لامپ های ال ایی دی را جایگزین لامپ های رشته ای و لامپ های هالوژن برای صرفه جویی در انرژی کرده اند .ال ایی دی ها بسیار عالی هستند چون در یک دسته بندی از دماهای رنگ قرار می گیرند، به همین دلیل شما می توانید به راحتی لامپ های گرم یا سرد ال ایی دی را بسته به نیاز پیدا کنید.

 از نور طبیعی تا جایی که می توانید استفاده کنید

در طول روز تا جایی که ممکن است از نور طبیعی استفاده کنید. فروشگاه های قهوه و کافه ها این کار را با داشتن پنجره های بزرگ، آینه و... انجام می دهند که همه آن ها به آوردن نور خورشید به فضا کمک می کنند.

در خانه، می توانید با اضافه کردن نور / پرده ها، آینه و قطعات تزئینی با سطوح بازتابنده همان تاثیر را داشته باشید.

نورپردازی منازل به صورت حرفه ای

چگونه نورپردازی خوبی برای خانه داشته باشیم؟ 

 

طبقه بندی نورپردازی

طبقه بندی نور یعنی با استفاده از انواع مختلف منابع نور در یک فضا، خانه را روشن کنید. این ها عبارتند از:

  • نورپردازی عمومی
  • نورپردازی تکلیف
  • نورپردازی کانونی
  • نور خورشید

داشتن منابع نور متفاوت به فضا اجازه می دهد تا انواع فعالیت ها و وظایف را بدون در نظر گرفتن زمان برآورده کند.

نورپردازی حرفه ای

 

استفاده از لوازم روشنایی به عنوان قطعات هنری: 

لوازم روشنایی می تواند یک بیانیه دراماتیک را ایجاد کند، که به عنوان نقاط کانونی در یک اتاق عمل می کند. این لوازم جانبی شامل لوستر، چراغ های آویز(به خصوص هنگامی که در ردیف های چیده شده اند)، و چراغ های دیواری هستند. تاثیری که لوازم نوری می تواند در یک اتاق ایجاد کند را دست کم نگیرید. 

در بخش های قبلی دنیای مد نمناک اشاره کردیم که لوازم روشنایی نه تنها روشنایی لازم را فراهم می کنند بلکه به عنوان نقاط کانونی زیبایی در یک اتاق عمل می کنند. انتخاب وسایل برای هر کدام از سه لایه نور که با درخواست فضای شما متناسب است، برای طراحی داخلی صیقل یافته ضروری است.

از دیمر (کاهنده نور) برای کنترل نورپردازی استفاده کنید

در حالی که خورشید غروب می کند، روشنایی خانه نیز باید از روز به شب تغییر کند. بسیاری از کافه ها و فروشگاه های قهوه که عصرها به مشتریان خدمت می کنند از دیمر متصل به لوازم روشنایی خاص استفاده می کنند حتی می توانید از نورها برای بیان یک داستان در مناطق خاص که می خواهید مردم به آن ها توجه کنند مانند نقاشی، میز غذا، و ...استفاده کنید.

نورپردازی جالب خانه

 

چراغ آویزی : 

یک ردیف چراغ آویزه دار در کنار پنجره کافه، یک ویژگی فوق العاده برای جلب توجه و برجسته کردن کافه است همچنین در بالای سطح پیشخوان خوب کار می کند چون آن ها نمایش غذا را افزایش می دهند.

برخی از سبک نورپردازی عبارتند از:چراغ آویزی مقوایی - این طرح های شیک یک ویژگی عالی هستند که کافه ها خنک به نظر برسند.چراغ های آویزی به سبک صنعتی معمولا از موادی مانند آلومینیوم، شیشه ، مس و برنج ساخته می شوند. 

چراغ دیواری :

چراغ های دیواری که از نظر استراتژیکی در بالای محل نشستن قرار دارند، نور کافی برای مطالعه کردن در محیط اطراف فراهم می کنند.

نورپردازی جذاب خانه

نورپردازی تصویر:

تابلوهای منحصر به فرد، عکس ها و پوستر اطراف دیوار خود را با یک نور روشن کنید. همچنین می توانید از نورپردازی تصویر برای هایلایت کردن روی صفحه منو استفاده کنید.