آکاآپ: اغلب افراد تصور می کنند که در حمام ها با متراژهای کوچک نمی توانند طراحی دکوراسیون زیبایی داشته باشند که این تصور کاملا غلط است شما می توانید با استفاده بهینه از فضا طراحی زیبا و جذابی را برای دکوراسیون حمام کوچک داشته باشید.

در زمان های گذشته به طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی توجه زیادی نمی شد امروزه با پیشرفت تکنولوژی طراحی دکوراسیون برای این قسمت از منزل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. برای طراحی دکوراسیون داخلی حمام های کوچک  ایده های زیادی وجود دارد که در ادامه این مقاله از آکاآپ، شما را با برخی از ایده های کاربردی برای دکوراسیون حمام های کوچک آشنا می سازیم.با ما همراه باشید.

در طراحی دکوراسیون داخلی حمام های کوچک، قبل از هر کاری باید بدانید که که هر کدام از عناصر اصلی ( روشویی، توالت فرنگی، وان، دوش و...) این فضا در بهترین جای ممکن قرارگرفته اند. این چیدمان باید به شکلی باشد تا امکان رفت و آمد در فضا مختل نشده و استفاده از هر کدام از آنها دچار مشکل نشود. با این کار شاید حتی بتوانید تجربه ای متفاوت از دوش گرفتن داشته باشید. در این مرحله باید به ابعاد درست فضا آگاه باشید و میزان فضای لازم برای اطراف هر کدام را بدانید. بنابراین با دقت این کار را انجام دهید.

توجه به نوع و سایز کاشی ها و رنگ آنها برای دکوراسیون داخلی حمام تاثیر زیادی در بزرگ به نظر رسیدن فضای این مکان دارد. به عنوان مثال، استفاده از کاشی هایی در ابعاد کوچک، با مدل راه را و به رنگ روشن بر روی دیوار های داخلی حمام می تواند فضای داخلی آن را بزرگ جلو دهد. همچنین به منظور قرار دادن انواع وسایل حمام از قبیل شوینده ها و حوله می توان از شلف های دیواری استفاده نمایید؛ این کار باعث می شود که دکوراسیون حمام کوچک، جمع و جور و زیبا به نظر آید.

استفاده بهینه از فضا

مهمترین نکته ای که در طراحی دکوراسیون حمام های کوچک باید رعایت کنید این است که بتوانید از فضا حداکثر استفاده را داشته باشید، فرقی نمیکند حمام منزل شما چقدر کوچک است اگر شما از فضا استفاده بهینه ببرید به حمام ایده آل و زیبایی خواهید رسید.

رنگ مناسب دکوراسیون حمام

برای انتخاب رنگ دکوراسیون حمام های کوچک سراغ رنگ های روشن بروید رنگ هایی مانند سفید، بژ، کرم و هلویی. رنگ های روشن باعث انعکاس نور شده و حمام را بزرگتر از آنچه هست نشان میدهند اما اگر حمام تان بزرگ بود میتوانستید از رنگ های تیره هم استفاده کنید.

روش هایی برای طراحی دکوراسیون حمام

آینه را دریابید

یکی از ایده های کاربردی در دکوراسیون حمام های کوچک این است که در آن از آینه استفاده کنید، آینه باعث بزرگتر و تمیز تر دیده شدن حمام شما میشود. با توجه به سبک دکوراسیون حمام تان آینه ای زیبا انتخاب کنید و حمام تان را از آنچه هست بزرگتر نشان دهید.

کفپوش مناسب حمام

بهترین کفپوشی که میتوانید برای حمام تان انتخاب کنید سرامیک است زیرا مقاوم است، تنوع رنگی بالایی دارد و راحت تمیز میشود. هم میتوانید سرامیک های ساده استفاده کنید و هم طرح دار.

دکوراسیون حمام های کوچک