آکاآپ: گاهی پیش می‌آید که با وجود خرید بهترین وسایل و مبلمان‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه و چیدن آن‌ها در کنار یکدیگر باز هم انگار که چیزی از قلم افتاده و ترکیب دکوراسیون شما کامل نشده است.در این صورت ممکن است یک یا چند اشتباه ساده در دکوراسیون داخلی انجام داده باشید که به راحتی قابل پیشگیری و اصلاح هستند.اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب از زیبایی و آرامش آن می کاهد. از این رو برای داشتن فضای دلخواه توجه به باید و نباید های لازم حائز اهمیت می باشد.اشتباهات ریز و درشت دکوراسیونی زیاد هستند اما برخی از این اشتباهات مورد انتقاد طراحان قرار گرفته اند و میتوان گفت خون آن ها را به جوش می اورند.

 در این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ، می توانید برخی از رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون داخلی منزل و راه حل های پیشنهادی برای رفع آن را مشاهده کنید.امیدواریم  مطالعه این مطلب مورد استفاده قرار بگیرد. 

Image result for ‫مهمترین اشتباهات دکوراسیون داخلی‬‎

مهمترین اشتباهات دکوراسیون داخلی

- قرار نیست اتاق خواب فرزندتان از نوزادی تا نوجوانی همان مدل و بدون تغییر باقی بماند بلکه نیازها و سلیقه بچه ها در سال های مختلف تغییر میکند و شما باید به سلیقه و خواسته های آن ها اهمیت دهید. تزیین دیوارها، تزیینات تخت و سبک چیدمان اتاق با بزرگ تر شدن بچه ها باید تغییر کند مثلا وقتی فرزندتان پا به مهد کودک و پیش دبستانی گذاشت باید در اتاق او جایی برای جوایزی که دریافت کرده طراحی کنید.

- به جای اینکه فضای منزل تان را پر کنید از وسایل ارزان قیمت و بی کیفیت بهتر است هر سال یک وسیله با ارزش و شیک به منزل تان اضافه کنید اینطوری در طی 5 سال چند وسیله شیک و به درد بخور به منزل تان اضافه کرده اید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون آشپزخانه

- خیلی برای رنگ دیوارهای منزل تان هزینه نکنید، چرا فکر میکنید هر سال باید دیوارهای منزل را رنگ کنید آن هم با رنگ های متفاوت . از نظر طراحان نباید خیلی برای رنگ دیوارها هزینه کرد زیرا وقتی امسال دیوارها را رنگ میکنید دیگر تا چند سال نیازی به رنگ کردن دیوارها نیست.

- فقط وسایلی که در دکوراسیون خانه کاربرد دارند را در منزل نگه دارید، وسایل غیر ضروری و بیهوده را دور بریزید و فضا را آزاد کنید مثلا لازم نیست روی تخت تعداد زیادی بالش قرار دهید طوری که برای خوابیدن جا نباشد همان دو بالش کافی است.

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه از نظر دکوراتورها

- به جای اینکه از دو لوستر در یک اتاق مثلا اتاق پذیرایی استفاده کنید بهتر است یک لوستر را حذف کرده و به جای آن از یک آینه بزرگ در آن اتاق استفاده کنید، از آینه های بزرگ نترسید و به راحتی از آن ها در دکوراسیون منزل استفاده کنید زیرا باعث روشن و بزرگتر دیده شدن منزل میشود.

- چیدمان مبل ها در دکوراسیون خیلی تاثیر دارد اینکه مبل ها در یک ردیف و یا مقابل هم چیده شوند اصلا زیبا نیست مبلمان باید به صورت گرد دور هم چیده شوند تا فضای صمیمی تری برای گفتگو شکل بگیرد.

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب از نظر دکوراتورها