آکاآپ: اتاق خواب یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه است که باید بیشترین دقت و خلاقیت در دکوراسیون آن صورت گیرد زیرا همه ما به طور متوسط یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می‌بریم و در وهله بعد خواب و محیطی که انسان ساعات استراحت خود را در آن سپری می‌کند ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارد.اگر تصمیم گرفته اید دکوراسیون اتاق خواب خود را به شکل جدید بچینید اشتباهات رایج را در چیدمان اتاق خواب در نظر بگیرید و سپس شروع به تغییر دکوراسیون حرفه ای و درست اتاقتان کنید .

در این مقاله از مجموعه مقالات آکا تصمیم داریم شما را به رایج ترین اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب آشنا کنیم تا با رعایت این نکات , دکوراسیون زیبا و آرامش بخشی برای خود محیا و از زندگی لذت ببرید.در ادامه مطلب با ما همراه باشید

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب

 

اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب

- درست است که تخت خواب های بزرگ لوکس هستند و فضای اتاق خواب را لاکچری میکنند اما اینگونه تخت خواب ها اتاق های بزرگ میخواهند، استفاده از تخت خواب های بزرگ در اتاق های کوچک تمام فضای اتاق را میگیرد و نمیتوانید وسایل دیگری داخل اتاق خواب تان داشته باشید.

- شاید وجود بالش های زیاد و متنوع روی تخت خواب باعث زیباتر شدن اتاق خواب شود اما موقع خواب و استراحت باید بالش های اضافی را روی زمین بیندازید و این باعث شلوغی اتاق خواب میشود.

انتخاب دکوراسیون اشتباه

- بیشتر وقت ها اتاق خواب تنها اتاق در خانه برای قرار دادن میز کار است یعنی خانه هایی که فقط یک اتاق دارند اما وجود میز کار با کلی کار انباشته شده روی هم، میتواند آرامش را از فضای اتاق دور کند.

- وجود لامپ های فلورسنت بالای تخت خواب اصلا ایده خوبی نیست و بهتر است به جای آن ها از چراغ خواب دیواری یا رومیزی استفاده کنید.

اشتباهات دکوراسیون و دیزاین اتاق خواب

 

- میز مطالعه و قفسه کتابخانه از مهمترین وسایلی هستند که اتاق خواب را شلوغ و به هم ریخته میکنند پس تا حد امکان از این لوازم در اتاق دیگری به جز اتاق خواب استفاده کنید.

- نبود فضای کافی برای نگهداری از لباس ها مشکل بزرگی است که اکثرا با آن مواجه هستند پس باید برای آن فکر اساسی کرد. یکی اینکه کمد لباس جادار و شیکی را انتخاب کنید و دیگری اینکه فضای ذخیره کافی جداگانه برای تمام لباس ها، کفش ها، کیف ها و کلاه هایتان ایجاد کنید.