آکاایران: بودن در بالاترین سطح ارتفاعی خانه همیشه می تواند هیجان انگیز باشد، فضایی دنج و ساکت با سقف شیب دار، هندسه ی طراحی خانه را از سایر اتاق ها و فضا های خانه متمایز می کند.افرادی که دارای فضای زیرشیروانی بزرگ هستند می توانند در خانه های خود ایده های هوشمندانه و طراحی واقعا معرکه ای برای فضای زیر شیروانی انجام دهند. ما فرض می کنیم شما هیچ تصمیم گیری درباره اینکه از فضای زیر شیروانی چه استفاده ای بکنید ندارید!! فقط خواهشا از فکر انباری کردن این فضا در بیاید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران، ما برای شما چندین ایده کاربردی و هوشمندانه برای استفاده از فضای زیرشیروانی جمع آوری کرده ایم که می توانند به شما کمک کنند.پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.اتاق های شیروانی را می توان نظم و شکل داد با این حال، با برنامه ریزی و مبلمان مناسب، می توانید چیزی را که فضای هدر رفته به نظر می رسد به یک بخش کاملا کاربردی از خانه تبدیل کنید. تعجب نکنید اگر این اتاق شیروانی به اتاق مورد علاقه شما تبدیل شود.

 

1. باشگاه خانگی:

زیر شیروانی فیلم

2. اتاق صنایع دستی:

اگر در کار صنایع دستی هستید میدانید که وسایل این کار محیط را کثیف می کند ، آنها را سازماندهی کنید و تمام مواد خود را به اتاق شیروانی انتقال دهید.از قفسه ها برای سازماندهی وسایل استفاده کنید، چرخ خیاطی یا پارچه های خود را به اتاق اضافه کنید.

3. اتاق مطالعه:

شما ممکن است به یک اتاق مشق نیاز نداشته باشید، اما اتاق زیر شیروانی می تواند به عنوان اتاق مطالعه و یا اتاق کار نیز استفاده شود.از آنجا که آنها اغلب از اتاق های پر سر و صدا مانند آشپزخانه جدا شده اند، بهترین مکان برای انجام کار هستند.با یک میز ، روشنایی فراوان و یک رایانه، اتاق زیر شیروانی ممکن است به عنوان یک کاتالیزور برای بهره وری باشد - یا حداقل مکان آرام برای کنفرانس تلفنی.

عکس اتاق های زیرشیروانی

4. تئاتر خانگی:

تاتئر خانگی تا پنج سال پیش بسیار رایج بود ، اما امروزه به شکل رسمی و سنتی تبدیل شده است. نیازی نیست تاتئری گران قیمت داشته باشید. شما حتی به صندلی های گران قیمت نیازی ندارید. از مبل های قدیمی یا پتو استفاده کنید. شما حتی می توانید یک پروژکتور ارزان قیمت تهیه کنید.

دکوراسیون اتاق های زیرشیروانی

5. کتابخانه:

اتاق زیر شیروانی مناسب کتابخانه است با نصب چند قفسه و صندلی و روشنایی کافی به کتابخانه ای ایده آل تبدیل می شود.

من و اتاق های زیرشیروانی

 

6. اتاق موسیقی:

آیا بتهوون رو به رشد در خانه شما وجود دارد؟ وسایل موسیقی فضای زیادی را اشغال میکنند، بنابراین آنها را به اتاق زیر شیروانی خود انتقال دهید. فضای بسیار زیادی خواهید داشت و از آنجا که اتاق های شیروانی معمولا از مناطق اصلی زندگی شما دور هستند، سر و صدا نیز دور میشود. شما حتی می توانید تجهیزات ضبط و تعداد زیادی صندلی را برای کنسرت های بی نظیر اضافه کنید.

اتاق های زیرشیروانی

7. پاتوق نوجوان:

این یک موضوع طبیعی است که نوجوانان تمایل دارند با همسالان خود در ارتباط باشند. با این حال، شما حداقل میتوانید آنها را در خانه خود نگه دارید اگر یک فضای خصوصی را برای آنها تدارک ببینید.یک مکان پاتوق نوجوان ممکن است شامل یک سیستم تلویزیون و دستگاه بازی، یک بلندگو برای تلفنهای خود، تعداد زیادی شارژر و حتی یک یخچال کوچک برای رفع این اشتهای بی پایان است.

طاهره علوی من و اتاق های زیرشیروانی

8. اتاق میهمان :

هنگامی که مهمان دارید میتوانید اتاق شیروانی را برای آنها آماده کنید تا شب را در آنجا استراحت کنند و فضای خصوصی داشته باشند . فقط نیاز به تخت دو نفره دارد و از آنجا که اتاق های شیروانی اغلب بیش از حد بزرگ هستند، برای افرادی که خرو پف میکنند عالی هستند.

اتاق خواب های زیر شیروانی

9. اتاق بازی:

اگر شما در خانواده خود شخصی معتاد به بازی های ویدیویی را دارید - چه بچه یا بزرگسال - می دانید که چقدر آزار دهنده است که تلوزیون مدام به دستگاه بازی وصل باشد ، اتاق بازی ممکن است پاسخ شما باشد پس اتاق زیر شیروانی را به اتاق بازی تبدیل کنید.

کتاب من و اتاق های زیرشیروانی

10. اتاق تکالیف بچه ها:

اگر میبینید فرزندانتان مقاله ها، کتابهای درسی را در کل خانه پخش میکنند، اتاق زیر شیروانی شما می تواند یک فضای کاری کامل باشد.محیطی آرام و به دور از تلویزیون و بازی های ویدئویی است، چند صندلی راحت در اتاق قرار دهید و فضای خالی را به یک مکان مسالمت آمیز برای بچه ها تبدیل کنید ، فقط از قفسه ها با وسایل آموزشی استفاده کنید.

دانلود کتاب من و اتاق های زیرشیروانی

11. استودیو یوگا:

اتاق زیر شیروانی شما می تواند تبدیل به یک واحدی کامل برای تمرکز بر روی خودتان و انجام یوگا باشد. در مورد آن فکر کنید:اتاق های زیر شیروانی همیشه بهترین نور را ندارند، و برای فعالیت هایی که به نور کم نیاز دارند عالی هستند ، فضا را برای انجام یوگا آماده کنید.

مدل های اتاق زیر شیروانی