آکاایران: نورپردازی، تصور بیشتر ما از طراحی داخلی، تنها انتخاب مبلمان مناسب، رنگ یا کاغذ دیواری شیک، پرده، چیدمان آنها و چیزهایی از این قبیل است. یکی از بخش های مهمی که معمولا آن را نادیده می گیریم، نورپردازی صحیح فضاهای داخلی است. آیا می دانستید طراحی نورپردازی نیز رشته ای تخصصی است؟ پس به صرف اینکه چند لامپ رنگی و خوش بر و رو به سقف و دیوارهای منزل خود آویزان کنیم، نمی توان گفت که به نورپردازی ایده آلی رسیده ایم. انتخاب لوازم روشنایی، تعیین مکان مناسب برای نصب آنها و نوع رنگ و شدت آنها از جمله مواردی است که باید کاملا هوشمندانه و دقیق انجام شود.برای اینکه ترفند های نورپردازی را بیاموزید و خانه ی خود را حرفه ای روشنایی ببخشید در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

 

ایده ها و ترفندهای نورپردازی دکوراسیون داخلی

طراحی صحیح و بر طبق اصول نورپردازی دکوراسیون منزل یکی از مهم ترین مباحث در علم طراحی داخلی می باشد. آیا تابحال برایتان اتفاق افتاده است که به اتاق یا خانه ای قدم بگذارید و در همان ابتدا جذب دکوراسیون نفس گیر و بی نقض آن شوید؟ نکته این است که خود مکان ممکن است چندان جذاب و زیبا نباشد اما نورپردازی صحیح دکوراسیون منزل کاری کرده که آنرا جذاب تر و زیباتر از حالت عادی و معمولی خود نشان می دهد.

قدرت نورپردازی در دکوراسیون بسیار زیاد است و می تواند یک اتاق را بی نظیر و حتی بلعکس آنرا نازیبا و نامناسب جلوه دهد. برای مثال نبودن روشنایی کافی در اتاق آنرا کسل کننده، کوچک و ناخوشایند نشان خواهد داد. همچنین روشنایی زیاد هم ضررات مخصوص بخود را دارد برای مثال روشنایی زیاد می تواند رنگ زیبای دیوارهای اتاق را سبُک و احمقانه نشان بدهد و حسی ناراحت در دکوراسیون اتاق بوجود بیاورد. اما هر اتاقی نورپردازی مخصوص بخود را نیاز دارد.

Image result for ‫نورپردازی مدرن‬‎

خانه های مدرن و مینیمال نیازمند نورپردازی های مینی مالیستی هستند مثلا برای تو رفتگی های سقف و دیوار پشت تلویزیون باید نورپردازی های مخفی کار کنید، لامپ های هالوژنی نیز گزینه خوبی هستند.

چراغ های تزیینی، چراغ های توکار، چراغ های ریلی و چراغ های دست ساز برای نورپردازی معجزه میکنند و بسیار زیبا هستند.

دکوراسیون خانه های ایرانی

آشپزخانه و دستشویی جزء مکانهایی هستند که نیاز به نور بیشتر و دقیق تری دارند و برخی مکانهای داخلی آن نظیر قسمت فوقانی آینه ها و .. نیاز به نورپردازی های سقفی دارند که می توانید از هالوژن های کوچک برای بیشتر روشن کردن این نقاط استفاده نمایید.

Related image

 

نور مخفی در این رختکن مجلل چشمگیر است.

نورپردازی دکوراسیون خانه

اختلاف نور را در دو تصویر بالا و پایین کاملا میتوانید حس کنید. فقط با ترفند نورمخفی و استفاده از دکور مناسب برای رختکن

نورپردازی دکوراسیون منزل

یک فکر بکر! در نورپردازی مدولار این سقف از فرم Y به گونه‌ای استفاده شده است که انتهایشان به هم چسبیده تا این تقسیمات بسیار خوب که همچون مسیری سطح سقف اتاق نشیمن را پوشانده‌اند نور را همه جا پخشکنند. بعلاوه اطراف اتاق با نورپردازی مخفی، از پنل سقف، روشن می‌شود. آن سوتر در فضای ناهارخوری چند چراغ کوچک آویزان مثل قطره‌های باران بالای میز دیده می‌شوند.

نورپردازی مدرن منزل

دیوار براق، برای بخش صفحه نمایش و بازی‌های ویدیویی، با اضافه کردن لامپ‌های رنگی LED برجسته شده و جلوه‌ای های-تک به آنجا داده است.چراغ‌های بزرگ جلوه‌ای دراماتیک به این اتاق خواب داده که برای مطالعه مناسب است. بعلاوه نور لطیفی که از طرف چوبه پرده می‌آید آن سمت را روشن می‌کند.

نورپردازی مدرن خانه

 

مدل نورپردازی مدرن پذیرایی

اگر برای نورپردازی منزل لوستر را انتخاب میکنید باید لوسترهایی را انتخاب کنید که دارای شیشه های کریستال یا منشور باشند اینگونه لوسترها زیبایی منحصر به فردی دارند و دکوراسیون را لوکس میکنند.

مدل های مختلف چراغ ھای ریلی که اصولا مابین سقف کاذب و دﯾوار تعبیه می شوند برای خانه هایی به سبک مدرن مناسب هستند و خانه را از این رو به آن رو میکنند.

نورپردازی مدرن سقف

نکات نورپردازی مدرن و حرفه ای

نورپردازی مدرن

نورپردازی زیبا مخفی در کناف سقف

نورپردازی مدرن آشپزخانه

وقتیکه نورپردازی کلی خانه به اتمام رسید، کاری کنید که گوشه های اتاق ها و کنج دیوارها قدری تاریک تر از سایر نقاط بنظر برسند. این تکنیک به ویژه در اتاق خواب کاربرد دارد و به فضای شما حجم و بعد میدهد.

Image result for ‫اتاق خواب نورپردازی مدرن‬‎