آکاایران:  اگر هنوز تصمیمی برای خرید مبل راحتی خود نگرفته اید پس بهتر است ابتدا چند مقاله خوب در مورد خصوصیات یکمبل راحتی خوب بخوانید.انتخاب مبلمان خوب صرفاً انتخاب یک طرح زیبا با پارچه هایی جذاب و رنگارنگ نیست ؛بلکه انتخابی است حساس که برای انجام آن باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد. فاکتورهایی که نه تنها شامل خصوصیات و استانداردهای مبلمان می شوند، بلکه به ارتباط مبلمان با فضایی که در آن قرار می گیرد نیز،می پردازد. در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, سعی کرده ایم که مهمترین موارد موثر در خرید یک مبل را برای شما عزیزان بازگو کنیم و در ادامه نمونه مبل های راحتی برای آپارتمان را مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.

خصوصیات مبلمان خوب

  • مبلمان باید سبک و قابل حمل باشد
  • هنگام نشستن روی مبل نباید جیرجیر کند
  • وقتی مبل را روی سطح صاف قرار میدهید لق نزند
  • بهترین پارچه برای مبل پارچه مخمل براق است
  • پارچه خوب برای مبل اصولا وزن بیشتری دارد

 

درازا

راهنمایی جهت خرید مبل راحتی

ابعاد

نکات مهم در خرید مبلمان راحتی

یک مبل راحتی کامل، ‌یک متر عمق، یک و نیم‌متر درازا، حدود 90 سانتی‌متر ارتفاع کلی دارد و ارتفاع جای نشستن آن با زمین هم نیم‌متر است. من برای مبل راحتی‌های مدرن، یک زیردستی مربع دوست دارم در مدل‌های کلاسیک، زیر دستی مدور خوب است.

 

ترکیب رنگ

نکات مهم برای خرید مبل راحتی

برای اینکه همه چیز منظم به نظر برسد، من مبل راحتی را هماهنگ با رنگی که دیوارها و پرده دارند طراحی می‌کنم .

 

اول امتحان کن

نکات خرید مبل راحتی

قبل از اینکه مبل راحتی را بخرید، یک تکه کاغد بزرگ بردارید، ‌اندازه‌های راحتی را در اتاقی که می‌خواهید آن را بگذارید، شبیه‌سازی کنید و ببینید که چطور می‌شود.

روکش

راهنمایی خرید مبل راحتی

همیشه از روکش‌های تیره استفاده کنید تا وقتی که کفش به آن می‌خورد، رد آن را نشان ندهد.

کوسن

مبل راحتی

من هرگز از دو کوسن استفاده نمی‌کنم، برای اینکه آن وقت 3 نفر روی یک مبل راحتی نمی‌نشینند. اگر راحتی به اندازه کافی دراز باشد، از 3 کوسن استفاده می‌کنم ولی اگر مبل کوچک‌تر باشد‌، از یک کوسن استفاده می‌کنم

نسبت ارتفاع سقف

مبل راحتی چوبی

اگر سقف خانه کوتاه است، باید مبلی انتخاب کنید که ارتفاع پشتی آن کم باشد تا این طور نشان بدهد که سقف بلند‌تر از چیزی است که هست. در یک خانه با سقف بلند، باید یک مبل با پشتی بلند داشته باشید تا حضوری سنگین در خانه داشته باشد.

 

الگوی رنگ

مبل راحتی ترک

من هرگز سعی نمی‌کنم رنگ بدنه مبل ام را با رنگ محیط هماهنگ کنم. در این صورت، تغییر مداوم رنگ محیط یا مبلمان کار سختی است اما اگر کوسن‌ها را با رنگ محیط هماهنگ کنیم، می‌توانید هر وقت که خواستیم، ترکیب رنگ را تغییر دهیم.

راحتی در آپارتمان

مبل راحتی دیوار

کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند هرگز نباید این نکته کلیدی را فراموش کنند درازای مبل شما هرگز نباید از ارتفاع آسانسور بیشتر باشد. یک بار اندازه بگیرید و دوباره اندازه بگیرد و اصلا شک نکنید که بار سوم هم اندازه بگیرید.

چیدمان صحیح مبلمان

یکی از چیدمان های روتین مبل راحتی , دکور کردن آنها به سبک یک مربع خانوادگی است.برای اینی منظور شما میتوانید کاناپه ها را به صورت مبل ال در کنار بکدیگر قرار دهید و با استفاده از مبل های راحتی دنباله دکوراسیون را ادامه دهید.استفاده از پاف های اضافه به منظور بهره گرفتن آنها در زمان آمدن مهمان،خود یک ایده پردازی کامل تری برای چیدمان یک مربع کامل به شما می دهد.

در نظر گرفتن مسیر رفت آمد اصلی در یک طرف از اتاق نشیمن بهترین راه برای ایجاد یک فضای راحت و آرامش بخش است، که در عین حال حرکت در آن جریان دارد. در این صورت رفت آمد در این فضا بدون مزاحمت برای کسانی که روی مبلمان نشسته اند اتفاق می افتد و البته در اطراف مسیر عبور، موانع کمتر خواهند بود

مبل راحتی ارزان

مدل مبلمان شیک و ساده

مبل راحتی دلاوران

مدل مبلمان مخصوص کتابخانه و اتاق خواب

مبل راحتی مدرن

جدیدترین مدل مبلمان راحتی 

مبل راحتی چستر

مدل مبلمان راحتی و کاناپه

مبل راحتی جدید

مدل مبلمان راحتی با تک نفره های متفاوت

مبل راحتی ال

مدل مبلمان راحتی مدرن و کلاسیک

مبلمان راحتی که هر خانه به آن نیاز دارد

مدل مبلمان شیک ترکیبی