آکاایران: همه دوست دارند منزل شان سقف بلندی داشته باشد زیرا اینطوری دکوراسیون خانه زیباتر به نظر میرسد اما این موضوع برای بعضی از افراد ممکن نیست و از کوتاه بودن سقف منزل شان ناراضی اند ، با ایجاد برخی تغییرات و استفاده از برخی ترفندها میتوانید خطای دید ایجاد کنید و کاری کنید سقف منزل تان بلندتر به نظر برسد.در این مقاله از مجموعه مقالات دکوراسیون آکاایران, به این ترفند ها و تکنیک ها میپردازیم . امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده لازم را ببرید. با ما همراه باشید.

ترفندهای جالب برای اینکه سقف خانه ها بلندتر جلوه کند

2- پرده را دقیقا بالای قاب پنجره نصب نکنید، برای خانه شما که سقف کوتاهی دارد بهتر است پرده را دقیقا زیر سقف نصب کنید زیرا این یک ترفند زیرکانه برای بلندتر به نظر رسیدن سقف منزل است.

3- مبلمان هایی که بلند و تاج دار هستند برای چنین خانه هایی اصلا مناسب نیستند، برای خانه هایی با سقف کوتاه مبلمان های کوتاه که ارتفاع کمی دارند بهترین گزینه هستند زیرا باعث میشوند فاصله سقف تا نقطه بالای مبلمان بیشتر به نظر بیاید.

سقف کوتاه

4- از کاغذ دیواری هایی با طرح راه راه عمودی استفاده کنید، این یکی از تاثیرگذارترین ایده های دکوراسیونی برای بلند تر نشان دادن سقف منزل است. کاغذ دیواری های راه راه به طرز زیرکانه ای سقف کوتاه را بلند نشان میدهند.

5- وقتی مبلمان را کوتاه انتخاب کنید و کتابخانه را بلند این تضاد باعث بلندتر دیده شدن سقف میشود، کتابخانه ای انتخاب کنید که از زمین تا سقف ازتفاع داشته باشد.

ترفندهای جالب برای اینکه سقف خانه ها بلندتر جلوه کند

6- لوسترهای بلند به درد شما نمیخورد زیرا سقف را کوتاه تر نشان میدهند، برای خانه هایی با سقف کوتاه بهتر است از نور مخفی و چراغ های سقفی توکار استفاده کنید.