آکاایران:رنگ دکوراسیون منزل شما انعکاس مستقیمی از شخصیت شما است. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌­اید که رنگ­‌ها با شما حرف می­‌زنند؟ آیا تا به حال کسی به شما گفته که رنگ­‌هایی را انتخاب کنید که نشاط بخش روح شما باشند؟ بله درست است رنگ­‌های شاد به روح شما نشاط می‌بخشند. رنگ های شاد در خانه باعث سرزندگی شما و خانواده شما خواهند شد و مهم‌­ترین فاکتوری هستند که حس شادی را در خانه شما جاری می­‌کنند.

همیشه انتخاب یک رنگ برای طراحی دکوراسیون خانه و از جمله رنگ دیوارهای اتاق‌ها دشوار بوده است. این قسمت از دکوراسیون بسیار مهم است، زیرا زمینه را برای هر طرح دیگری فراهم کرده و همچنین تن رنگی را برای بقیه دکوراسیون نیز تعیین می‌کند. رنگ‌­های شاد در خانه اکثر اوقات با رنگ‌­های مورد استفاده برای دیوارها تعریف می‌شوند، حتی اگر عناصر دیگر نیز به همان اندازه مهم باشند  ما در این مقاله شما را با 5 رنگ دکوراسیونی معرفی میکنیم که افراد شاد میپسندن. برای آشنا با این رنگ آمیزی دکوراسیون با آکاایران همراه باشید.

رنگ های محبوب در دکوراسیون اتاق

دکوراسیون رنگهای شاد منزل

 

رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق

دکوراسیون رنگ های شاد

 

رنگ قرمزاز رنگ های انرژی بخش است که موجب افزایش ضربان قلب و تحریک شدن احساسات می گردد.استفاده این رنگ در اتاق خواب نامناسب است زیرا باعث فعال شدن مغز و بیدار ماندن و عدم آرامش می شود. قرمز رنگ شدید و محکمی است که استفاده از آن جسارت می خواهد همچنین استفاده از این رنگ برای خانواده هایی که می خواهند پر انرژی باشند ایده آل است. رنگ قرمز باعث گرمی فضا شده و زندگی را سرشار از احساس خوشبختی و خوشی می کند.

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق

رنگ شاد در دکوراسیون

 

رنگ زرد یک رنگ پرطرفدار است که به بیننده نشاط و شادی را القا می کند . این رنگ احساس نیکی را با ترشح هورمونی در بدن سبب می شود . رنگ زرد برای رنگ آمیزی اتاق رنگ مناسبی نیست و موجب تحریک اعصاب می شود اما این رنگ بسیار مناسب برای فضای آشپزخانه، اتاق غذاخوری، حمام و سرویس بهداشتی بسیار مناسب است. برای درخشش رنگ زرد کافی است این رنگ را کنار رنگ خاکستری به کار ببرید.

رنگ آبی در دکوراسیون اتاق

رنگ های شاد در دکوراسیون

 

رنگ آبی از رنگ های آرامبخشی است که سبب کاهش فشار خون و تنفس و ضربان قلب می شود و نماد وفاداری و اعتماد است . انتخاب رنگ آبی برای اتاق و دیوارها به علت سردی آن نامطلوب است و بهتر است برای رنگ آمیزی از رنگ آبی با ته رنگ گرم برای جلو گیری از سرد شدن فضا استفاده کنید.

رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق

رنگ دکوراسیون شاد

 

رنگ صورتی از رنگ هایی است که نشان دهنده گرما و احساسات است و فردی که این رنگ را برای دکوراسیون خانه اش انتخاب می کند فرد دوست داشتنی، مهربان و سخاوتمندی است که چشم انداز خوش بینانه در مورد زندگی اش دارد. اگر فضای خانه تان بسیار بزرگ است و یا در خانه تان پنجره های بزرگی وجود دارد می توانید برای کوچک کردن فضا از رنگ صورتی استفاده کنید.

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق

بهترین رنگ دکور مغازه

 

رنگ سبز رنگی است که موجب آرامش می گردد و باعث تمدد اعصاب و فرو نشاندن استرس می شود. این رنگ برای رنگ آمیزی اتاق بسیار مناسب است و استفاده آن در دکوراسیون داخلی موجب استراحت چشم می شود . با رنگ آمیزی خانه به رنگ سبز می توانید طبیعت را بهتر لمس کنید.