آکاایران: در علم روانشناسی ثابت شده که رنگ بندی دکوراسیون منزل بر خلق و خوی ساکنین منزل در دراز مدت تاثیر می گذارد و نتایج و بازخوردهای روحی و عاطفی آن غیر قابل کتمان است. طراحی دکوراسیون منزل بر اساس روانشناسی رنگها می تواند اهرمی کمک کننده برای داشتن لحظاتی شاد و بدون دغدغه باشد. انتخاب رنگ دکوراسیون

استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد محیطی آرام در منزل می شود. اگر طرفدار رنگهای روشن برای دکوراسیون منزل خود هستید به شما توصیه می کنیم دو رنگ آبی روشن و زرد را در ترکیب با رنگ سفید برای وسایل منزل خود انتخاب کنید. از دیدگاه روانشناسی رنگ، رنگ‌های روشن و رنگ‌های دارای ته رنگ سفید در دراز‌ مدت باعث خستگی و یکنواختی نمی‌شوند و القاکننده حسی خوب و دلپذیر هستند.

دکوراسیون داخلی نشیمن با ترکیب رنگهای آبی و زرد

Related image

بر طبق روانشناسی، رنگ ها می توانند تاثیرات متفاوتی را بر انسان بگذارند. هر رنگی که در دکوراسیون داخلی منزل استفاده می شود می تواند بر اعضای خانواده تاثیرگذار باشد. رنگ آبی از دسته رنگ‌های سرد است. این رنگ نماد تازگی، صلح، آزادی، آرامی و سلامت است. این رنگ برای آن دسته از خانه‌هایی که به شدت آفتاب‌گیر هستند بسیار توصیه می‌شود چرا که با القای حس سرما، دمای اتاق تعدیل می‌شود و فضایی با دمای متعادل به وجود می‌آید. به کسانی که دارای استرس و فشارهای عصبی هستند، توصیه می‌شود که از این رنگ در فضای خانه و محیط‌های کاری استفاده کنند. اما اگر می خواهید از سردی فضای منزل بکاهید به شما توصیه می کنیم رنگ آبی را در کنار رنگ مکملش یعنی زرد استفاده کنید. زرد از دسته رنگ‌های گرم است. این رنگ نماد خلاقیت، امیدواری، مثبت‌گرایی و احتیاط است. در ادامه شما را با بهترین ترکیب دو رنگ آبی و زرد در دکوراسیون داخلی منزل در فضاهای متفاوت را بررسی خواهیم کرد.

 دکوراسیون داخلی با ترکیب رنگ های آبی و زرد

Image result for ‫دکوراسیون داخلی با ترکیب آبی و زرد‬‎

همجواری رنگ آبی، قرمز و زرد می تواند نتیجه شگفت انگیزی در دکوراسیون داشته باشد. اما باید به این نکته توجه کرد که رنگ های زرد و قرمز نباید بیش از اندازه در اتاق به کار بروند زیرا جلوه بخشی رنگ آبی را دچار مشکل می کنند. بنابراین در ترکیب این رنگ ها باید دقت لازم داشت.

 دکوراسیون اتاق خواب کودک با ترکیب آبی و زرد

Related image

رنگ زرد مملو از انرژی خلاقیت و عقلانیت می باشد؛ بنابراین توصیه می شود که همواره برای دفترچه های یادداشت و اتاق های کودک زرد رنگ استفاده شود. ترکیب این رنگ جذاب با آبی را برای اتاق کودکتان به شما پیشنهاد می دهیم.

 

Related image

دکوراسیون اتاق کودک با ترکیب رنگ های آبی و زرد

Related image

 

Image result for ‫دکوراسیون داخلی با ترکیب آبی و زرد‬‎
 

رنگ زرد به شدت اشتهاآور است. اگر فضایی گرم، پر از انرژی و شادی‌بخش می‌خواهید بهتراست این رنگ را انتخاب کنید. این رنگ برای آشپزخانه‌ها محیط های غذاخوری یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی است. به شما توصیه می کنیم مقدار رنگ زرد را در این فضا محدود کنید و آن را در تلفیق با رنگ آبی استفاده کنید. در این حالت فضای غداخوری به محیطی اشتها آور و آرام تبدیل می شود. انتخاب دیوار به رنگ آبی روشن می تواند گزینه مناسبی برای این فضا باشد.

Image result for ‫دکوراسیون داخلی با ترکیب آبی و زرد‬‎

 دکوراسیون اتاق با ترکیب آبی و زرد

Image result for ‫دکوراسیون داخلی با ترکیب آبی و زرد‬‎

رنگ زرد به عنوان رنگ تحریک کننده نیز شناخته می شود و لذا برای فضاهایی مانند دکوراسیون اتاق خواب باید از تونالیته ی ملام تر آن استفاده کرد. تلفیق رنگ زردملایم یا لیمویی در کنار سفید و آبی به ایجاد فضایی آرامش بخش در اتاق خواب کمک شایانی می کند.

دکوراسیون آشپزخانه با ترکیب رنگی آبی و زرد

Related image

 دکوراسیون داخلی منزل با ترکیب آبی و زرد

Related image

 کارشناسان به این نتیجه رسیدند که قرار گرفتن طولانی مدت در کنار رنگ زرد باعث تقویت حافظه و تحریک گردش خون می‌شود. رنگ زرد در دبوار منزل باعث روشن تر شدن فضا، جذابیت و چشم گیر شدن فضای دکوراسیون شما می شود. شما می توانید برای اینکه جذابیت و زیبایی این رنگ در دیوار و دکور منزل بیشتر شود با استفاده از وسایل تزیینی و ... به رنگ آبی (رنگ مکمل زرد) جلوه ایی خاص و منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی ایجاد نمایید.

 دکوراسیون داخلی فضای نشیمن با ترکیب آبی و زرد

Image result for ‫دکوراسیون داخلی با ترکیب آبی و زرد‬‎

برای ایجاد محیطی آرام و دلپذیر معمولا از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. در این دکوراسیون رنگ های آبی روشن و لیمویی در ترکیب با رنگ سفید فضایی آرامش بخش را ایجاد کرده است.
 

دکوراسیون اتاق خواب مستر با ترکیب آبی و زرد

رنگ دکوراسیون منزل 2018

افرادی که به دنبال ایجاد فضایی خاص و متفاوت برای اتاق خواب خود می باشند می توانند از ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون اتاق خود استفاده کنند. نکته مهم این است که قسمت هایی که هنگام خواب جلوی دید شما هستند ترجیحا به رنگ آبی باشند تا خواب آرام تری داشته باشید. مثل قسمت داخلی پرده جدا کننده فضای تخت با اتاق که بهتر است به رنگ آبی روشن انتخاب شود.

دکوراسیون داخلی منزل فضای نشیمن ترکیب آبی و زرد

Related image

انتخاب رنگ آبی برای دیوار فضای نشیمن می تواند فضای شما را با ابهت جلوه دهد. اما اگر رنگ آبی انتخاب شده برای دیوار تیره است به شما توصیه می کنیم مبل های خود را به رنگ روشن انتخاب کنید. می توانید از رنگ زرد برای لوازم جانبی مثل گلدان ها و سایر دکوری های خود استفاده کنید تا ظاهر ویژه ای به دکوراسیون شما ببخشد.

رنگ آبی و زرد در دکوراسیون داخلی منزل

Image result for ‫دکوراسیون با ترکیب آبی و زرد‬‎

مبلمان هایی که رنگ آبی دارند با رنگ جذاب خود قادر هستند فضایی شیک و رسمی را در اتاق نشیمن شما ایجاد کنند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره کنند. به شما توصیه می کنیم در کنار این رنگ کوسن و یا وسایل تزیینی روی میز را به رنگ زرد انتخاب کنید تا از سردی فضا کاسته شود.

.

ترکیب رنگ های آبی و زرد در فضای راهرو و پله ها

Image result for ‫راهرو و پله ها با ترکیب آبی و زرد‬‎