آکاایران: خانه شماره ۱۲، طراحی آپارتمانی مقرون به صرفه در تهران

فضاهای مسکونی: درکلان شهر تهران، گرچه حجم ساخت و ساز بسیار بالاست، اما به علت کیفیت نازل ساختمان و بی توجهی به خواسته های فرهنگی، اجتماعی و یا فاکتورهای اقلیمی، پیداکردن مسکن برای اقشار متوسط روز به روز سخت تر می شود. نیلوفر نیک سار معمار خانه شماره ۱۲ می گوید: تلاش ما پیداکردن راهی بود که سود کارفرما را در ساخت یک آپارتمان به لحاظ اقتصادی متوسط، به نیازهای استفاده کننده و نیز بالابردن کیفیت منظر شهری پیوند دهد. همراه با آکا ایران نگاهی داشته باشید به این آپارتمان مسکونی و با فضاهای آن آشنا شوید.

مشخصات پروژه خانه شماره ۱۲

 • معمار: نیلوفر نیک سار
 • موقعیت: تهران، ایران
 • تاریخ: ۱۳۹۳
 • مساحت: ۱۶۰۴ مترمربع
 • وضعیت: ساخته شده
 • کارفرما: بخش خصوصی
 • همکاران طراحی: سارا غفوری، نیما حبیبی، حسین عزیزی، سارا انواری، شمسا مخبر
 • طراح سازه: بهرنگ بنی آدم
 • طراح تاسیسات: علی نصرتی
 • مدیر اجرایی: بهرنگ بنی آدم، پوریا جهانشاد
 • سرپرست کارگاه: افشین هادیان

 بام سبز

از زبان معمار: به باور ما، حق هر انسانی، استفاده از هوای تازه، نور مستقیم خورشید و منظره شهر است. برای تامین این سه فاکتور برای همه واحدهای مسکونی، سه تیپ آپارتمان طراحی شد که همگی به سمت جنوب پنجره دارا باشند و البته متراژ آنها نیز هماهنگ با نیاز بازار منطقه باشد.

مطلب پیشنهادی: بازسازی خانه کاوه، ساختمانی ۲۰ ساله در تهران

آپارتمان مسکونی

جهت تغییر نما از یک پوسته کاغذی شکل به یک کیفیت حجمی که با سایه روشن کار می کند، نما را به دو قسمت متفاوت از لحاظ شکل و مصالح، تقسیم بندی کردیم و با عقب نشینی سقف نهایی و ایجاد روزنه در آن، خط آسمان را از شکل کسالت بار آن خارج ساختیم.

در طراحی داخلی فضاها بازشو ها شامل پنجره هایی می شود که ارتفاع زیادی دارند و به خوبی نور طبیعی لازم برای فضاهای داخلی را تامین می کند.

سایه بان های عمودی پشت پنجره ها میزان نوری که به فضاهای داخلی وارد می شود کنترل می کند و بازی نور و سایه را هدیه می دهد.

مطلب پیشنهادی: ساختمان مسکونی بارکا با سقف پیش تنیده در کرج

 طراحی مقرون به صرفه

انتخاب معمار برای طراحی داخلی، ترکیب چوب و رنگ سفید در فضاها بوده است. طراحی راه پله به شکلی مدرن فاقد نرده و با صفحات متصل به دیوار صورت گرفته است.

 نمای خارجی

چرخش ساختمان در آخرین طبقه و تراس طراحی شده در آن، فضایی متفاوت را به وجود آورده و تحرک و پویایی را به طراحی نما بخشیده است. طراحی بام نیز از جمله بخش هایی است که معمار پروژه توجه ای ویژه به طراحی آن داشته است.

دیگر آپارتمان های مسکونی در ایران را در آکا ایران ببینید:
آپارتمان مسکونی آبادان دریچه ای برای تماشای پرواز هواپیماها
مجتمع مسکونی آوا آهنگ در باغ های نیاوران
مجتمع مسکونی باغ ناژوان، دریچه ای به رویایی سبز در اصفهان
طراحی نمای ساختمان سایه ها در کرج با شاخه های خشکیده!

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن آکا ایران بیابید.

گردآوری شده در تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دانستن حق شماست
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com