آکاایران: خرید پرده اتاق کودک و نکات مهم آن

آکاایران: خرید پرده اتاق کودک و نکات مهم آن

یکی از وسایل دکوری در هر خانه ای پرده است که برای هر قسمتی می بایست دارای یک سری خصوصیات باشد. از جمله اینکه برای اتاق پذیرایی یک مدل پرده نیاز است و برای اتاق کودک یک مدل و … برای هر کدام از این قسمت ها هم باید جنس و طرح خاصی را انتخاب کرد که مطابق با سایر وسایل باشد. در این مطلب از پورتال رنگی برای شما در مورد خرید پرده برای اتاق خواب کودک صحبت کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد.

سن وجنسیت

اگرهرکدام ازکودکانتان اتاق جدا دارند قبل ازخرید پرده باید به سن و جنسیت آنها توجه کنید چیزی که برای کودک نوپا مناسب است برای کودک ۵ساله جذابیت ندارد. بچه های کوچک رنگ واشکال روشن دوست دارند اما وقتی بزرگتر می شوند تم های کارتونی را ترجیح میدهند اما برای نواجوانان بهتراست نظرخودشان رابپرسید همین قواعد روی جنسیت هاهم صدق می کند دختران و پسران وقتی بزرگ می شوند چیزهای مختلفی را دوست میدارند مثلا پسرها پرده ای به رنگ قرمز با گلهایی ظریف راشاید بپسندند.وقتی کودکان اتاق مشترک دارند رنگ های خنثی و شکلها هرکدام جنسیت وسن های مختلفی راجذب میکند که باید این مورد را در نظر گرفت

جنس پرده

نکات کاربردی هنگام خرید پرده اتاق کودک

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید پرده باید درنظر بگیرید انتخاب مناسب جنس پرده است که چقدر ضخیم یا نازک باشد. این به روشنایی اتاق بستگی داردپرده های ضخیم برای اتاق های روشن مخصوصا برای کودکان کوچک که زود میخوابند و بیدار می شوند ونوجوانان که فضای شاعرانه دوست دارندمناسب است خیلی ازرنگ های روشن وجنس های ظریف استفاده نکنید چون کم رنگ و زود از بین میروند.
درکل بهتراست ازپرده ای که جنس طبیعی دارد استفاده کنید زیرا برخی جنسها مثل ابریشم ظریف هستند وبرای شست وشو مناسب نیست بنابراین پرده ای که می خرید سبک وچرک تاب باشدو به آسانی پاک شود. پرده های سبک برای کودکانی که به گرد و خاک و موادشیمیایی آلرژی دارند بهتراست چون تاروپود کمتری دارد.فراموش نکنید که اگراتاق کودک خیلی روشن است می توانید از پرده و پشت پرده ای هردو استفاده کنید.

امنیت

بهترین جنس و طرح برای خرید پرده اتاق کودک

امنیت یکی از ملاک های مهم برای انتخاب پرده اتاق کودک است ازنظر امنیت پرده ی سبک بهتراست زیرا کودکان پرده را می گیرند و می ایستند وکودکان بزرگتر پشت پرده قایم می شوندکه درحین بازی ممکن است کنده شود ، مراقب باشید گیره های ریز پرده داخل گلوی کودک گیرنکند .

اندازه

سایز پرده اتاق کودک به طراحی کلی آن وابسته است اگرچه هرچه بلندتر باشد کودک راحتر آن را می کشد.

جذابیت

اگرچه آخرین فاکتور است اما آن را مهم بشمارید تا درنهایت پرده ایی بخرید که کودکتان راخوشحال کند..

منبع : datees.ir