آکاایران: توصیه هایی برای پر انرژی کردن فضای خانه

10 نکته فنگ شویی در برابر انرژی منفی

برخی از این توصیه ها که می توانند بر قاعده مراقبتی و افزایش انرژی مثبت در محیط خانه, و بلعکس در خنثی نمودن انرژی های منفی, تاثیرگذار باشند را بیان می کنیم.

آکاایران: 10 نکته فنگ شویی در برابر انرژی منفی

ورودی منزل و استقبال از مهمان
وقتی وارد خانه یک غریبه یا یک دوست می شویم. در اغلب مواقع انرژی خاصی وجود دارد و ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد که البته با ترکیبی از چیدمان اشیاء به وجود آمده است.
برای جذب انرژی مثبت, باید در چیدمان و دکوراسیون اقلام و اشیاء خود, انتخابی دقیق داشته باشیم. از این رو شما می توانید یک آینه در ورودی خانه قرار دهید, این کار حتی در فضاهای باریک نیز نتیجه می دهد. زیرا آینه ها نور را منعکس می کنند و فضا را روشن تر می سازد.
جدا از این, قرار دادن برخی از گیاهان و گل ها و ترکیب آنها در فضای ورودی به جلوه آراستگی ورودی خانه کمک می کند.
اشیاء شکسته و یا بسیار کهنه را دور بریزید.
عمل فنگ شویی معتقد است که اشیاء شکسته باید دور انداخته شوند, چرا که آنها برای مهمانان و حتی خودتان دارای انرژی منفی هستند و جریان انرژی مثبت موجود در محیط خانه را خنثی می سازند.
عمل فنگ شویی معتقد است که اشیاء شکسته باید دور انداخته شوند, چرا که آنها برای مهمانان و حتی خودتان دارای انرژی منفی هستند و جریان انرژی مثبت موجود در محیط خانه را خنثی می سازند.

بطور مثال: ما می دانیم که یک مبل 10 ساله, دیگر کارایی مناسب خود را تقریبا از دست داده است. از این رو زمانی که چهارچوب, حالت ارتجاعی فنرها و یا کوسن ها همه تقریبا کهنه یا از بین رفته اند. پس زمان آن است که شما آنها را برداشته و تعویض و نو نمایید.
اجازه دهید که هوای تازه در محیط خانه گردش کند.
بهداشت تنها دلیل آن نیست که صاحبان خانه ها پنجره های خود را باز می کنند. اجازه دهید نور به اغلب نقاط منزل شما وارد شود.
نور متوسطی که در طول روز به خانه شما وارد می شود سریعترین راه برای بیدار شدن است و البته شادی و خرسندی را به درون اتاق شما می آورد.
بنابراین پرده ها, پنجره ها و حتی درب حیات خلوت خود را باز کنید و اجازه دهید که خورشید خانه شما را روشن کند.
از انباشتگی اجتناب کنید.
برخی عادت دارند که همه چیز را نگه دارند, حتی اشیاء و وسایلی که دیگر از آنها استفاده نمی کنند و یا غیر قابل استفاده هستند. البته برخی نیز هستند که دچار اختلال هورمونی اجباری مانند اختلال وسواس هستند.
- اما نگران نباشید, زیرا این به معنای آن نیست که برای همیشه این چنین باقی می مانید.
- تنها راه برون رفت از این عمل و نیز تنها راهی که واقعا احساس خوبی هم داشته باشید این است, رفته رفته و به آرامی چیزهایی را که کمتر از بقیه به آنها نیاز دارید و راحتر می توانید از آن بگذرید را تعیین و دور بریزید.
یک لیلی صلح را در محیط خانه قرار دهید.
گیاهان و گلهای طبیعی به عنوان حامیان انرژی بخشی فنگ شویی به شمار می روند.
لیلی صلح یکی از گلهایی است که شما می توانید در داخل محیط خانه مانند پذیرایی و اتاق خود قرار دهید. زیرا نه تنها یک گل شادی بخش و خوشحال است و به نور زیادی نیاز ندارد.بلکه اثر انرژی بخش مثبت, و زیبایی بسیاری را در محیط خانه به همراه دارد.
نمک بپاشید.
همانطور که عجیب به نظر می رسد, نمک انرژی منفی را به خصوص برای کسانی که به یک خانه نوین نقل مکان نموده اند به خود جذب می کند.
فنگ شویی توصیه می کند مقداری نمک را در هر اتاق, مخصوصا در گوشه ها بپاشید. اجازه دهید که نمک در این نقطه ها بمدت 24 ساعت باقی بماند تا تمام انرژی منفی به جا مانده از ساکنین قبلی جذب شود, و روز بعد نمک را بردارید و دور بریزید.
با آینه ها تزئین کنید.
درست است ما در موارد قبلی با این نکته اشاره نمودیم, اما این را هم به لیست الگوی چیدمان خود اضافه نمایید. چرا که آینه ها بیش از آن کاربرد دارند که تنها برای انرژی بخشی و حس مثبت به مهمانان, در ورودی خانه قرار گیرند.
بطور کلی آینه ها نور را منعکس می سازند و فضای داخلی خانه شما را گسترده تر و روشن تر می کنند و حس آرامش را به مهمانان می بخشند.
فنگ شویی توصیه می کند مقداری نمک را در هر اتاق, مخصوصا در گوشه ها بپاشید. اجازه دهید که نمک در این نقطه ها بمدت 24 ساعت باقی بماند تا تمام انرژی منفی به جا مانده از ساکنین قبلی جذب شود, و روز بعد نمک را بردارید و دور بریزید.

- یکی دیگر از نکته های استفاده از آینه این است که طرح های زیادی برای انتخاب وجود دارد و شما می توانید با توجه به طراحی داخلی خانه خود آینه مناسب را انتخاب نمایید.
رو به شمال قرار بگیرید.
فنگ شویی توصیه می کند که در مطالعه, خوابیدن یا کار کردن مهم است که سر ما رو به شمال باشد. زیرا این کار موجب تسهیل دریافت انرژی از سوی کائنات به سمت ما می شود.
- یکی دیگر از نکته هایی که باید یادآور شد این است که مبلمان و تخت خواب خود را مقداری به این سمت ترتیب یا تغییر مسیر دهید.
استفاده از عطر و خشبوکننده هوا
استفاده از عطرهای خوشبو و بخور دادن, همانند شمع های عطرآگین, انرژی بخش و محیط داخلی خانه را آرام می کند.
بنابراین در هنگام بازگشت و یا ورود مهمان به خانه, با عطری ملایم و تسکین دهنده, ذهن و حواس خود و مهمانتان را از انرژی های منفی برطرف نمایید.
مرتب تمیز کنید
اگر شما این کار را همیشه انجام داده اید, پس مدتها است که تمرین فنگ شویی را انجام می دهید. فنگ شویی تاکید می کند که تمیز کردن به طور مرتب انرژی منفی را خنثی می کند و باعث ایجاد احساس سلامتی در میان اعضای خانواده می شود.
.

منبع : tebyan.net