آکاایران: اتاق سبز کودک باعث درس خوان شدن او می شود

رنگ پیشنهادی اتاق کودک و تاثیر روانشناسی هر رنگ !

اتاق سبز کودک باعث درس خوان شدن او می شود

اختصاصیآکا ایران:  

در دکوراسیون داخلی منزل نباید از تاثیر فوق العاده رنگ ها غافل شد زیرا رنگ ها روی احساسات و ذهن انسان ها تاثیر به سزایی دارند . تاثیر رنگ روی سیستم عصبی کودکان چند برابر بزرگترهاست زیرا ذهن کودکان در مقابل رنگ ها منعطف تر است و کودکان به دلیل علاقه ی زیادی که به رنگ ها دارند ، قدرت نفوذشان در ذهن و فکر آنها بیشتر است .

در واقع استفاده درست از رنگ ها در اتاق کودکان تاثیر به سزایی در رفتارهای آنها دارد . پس باید قبل از این که اتاق کودک تان را  رنگ کنید ، تاثیر آن رنگ را روی اعصاب و روان کودک مورد توجه قرار دهید .

خیلی از والدین ترجیح می دهند لوازم و وسایل اتاق کودک شان به رنگ چوب باشد تا در طی زمان نگران از مد افتادن و به روز نبودن وسایل نباشند. رنگ قهوه ای با نشانه هایی از رنگ طبیعت و خاک برای کودکان و نوزادان مناسب تر است. در واقع کودکانی که از همان ابتدای تولد چشم شان به رنگ قهوه ای عادت می کند انسجام شخصیتی بیشتری دارند و از ثبات و استقامت بالاتری برخوردار خواهند بود.

دکوراسیون

رنگ سبز برای اتاق هر کودکی مناسب است و باعث پیشرفت تحصیلی و درس خوان شدن کودکان می شود و حتی روی قدرت درک مسائل و تقویت حافظه آنها تاثیر گذار خواهد بود. رنگ سبز با هر طیفی آرامش بخش است و بهترین مکمل آن رنگ قهوه ای و صورتی می باشد. پس با خیال راحت این رنگ را در اتاق مشترک دختر و پسرتان به کار ببرید. در بالای دیوارها با رنگ سبز نوارهای صورتی رنگ به کار ببرید تا خیال تان راحت شود کودک تان هم عاشق طبیعت خواهد بود و هم عاشق درس و مشق !!

روانشناسی

رنگ قرمز در اتاق کودک رنگ هیجان است و آبی به کودک آرامش می دهد . آبی احساسات عصبی و پرخاشگرانه کودک را کم می کند و این رنگ برای کودکان بدخلقی که بیش از حد گریه می کنند ، رنگ مناسبی است .

معماری مدرن

دکوراسیون اتاق کودکان شکمو و پرخور را به رنگ آبی در آورید. رنگ آبی روی اشتها تاثیر می گذارد و آن وقت است که خودشان به یک رژیم طبیعی می رسند. برای این که اتاق کودکان خیلی آرام و سرد نباشد در کنار رنگ آبی از رنگ سفید برای اتاق کودک تان استفاده کنید.   

رنگ بنفش رنگ تجمل و زیبایی است که روی مغز همین تاثیر را خواهد داشت. این رنگ زیبا به شما و کودک تان حس اعتماد به نفس و زیاده خواهی می دهد و خلاقیت کودک را تحریک می کند . علاوه بر آن رنگ بنفش باعث بروز احساسات نیز می شود. اگر کودک تان خیلی حساس است در اتاقش کمتر از رنگ بنفش استفاده کنید. بنفش روشن و یاسی حس آرامش را به کودک منتقل می کند و بنفش تیره هیجان بالاتری دارد. بهتر است در اتاق کودک و نوجوانان از ترکیب دو طیف بنفش روشن و تیره استفاده کنید. بهترین پیشنهاد ترکیب رنگ بنفش و آبی است زیرا رنگ آبی آرام بخش است و می تواند هیجان کاذب رنگ بنفش را کم کند.

تاثیر روانشناسی رنگ اتاق کودک

منبع :