آکاایران: فرش باید با پرده و وسایل منزل ست شود

اصول انتخاب فرش از زبان یک طراح دکوراسیون داخلی !

فرش باید با پرده و وسایل منزل ست شود

اختصاصیآکا ایران:  

فرشی متناسب با فضای اتاق تهیه کنید

اگر فرشی که برای اتاق تان خریداری کرده اید بیش از حد کوچک باشد سبب می شود فضای اتاق تان خیلی کوچکتر از اندازه واقعی به نظر برسد . طراح دکوراسیون داخلی در این باره می گوید : فرش را باید به اندازه ای خریداری کرد که مبلمان و وسایل دیگر دور آن جای بگیرد و تا اندازه ای بزرگ باشد که وقتی روی مبل می نشینیم ، پاهایمان روی زمین نیاید . این نکته را باید در اتاق نشیمن مورد توجه قرار دهید . در اتاق خواب هم باید فرش به اندازه ای باشد که وقتی از خواب بیدار می شوید و پایتان را روی زمین قرار می دهید ، پایتان روی فرش باشد .

ست کردن فرش

به جای یک فرش از چند تکه قالیچه کوچک استفاده کنید

خیلی از خانم های خانه دار تمایل دارند به جای استفاده از چند قالیچه ی کوچک از یک فرش بزرگ استفاده کنند . طراح دکوراسیون داخلی در این باره می گوید : به جای یک فرش بزرگ از چند قالیچه در اتاق تان استفاده کنید تا فضای اتاق زیباتر نشان داده شود و حتی به راحتی بتوانید قالیچه ها را جابه جا کنید یا بشویید .

دکوراسیون داخلی

کناره های دیوار را خالی بگذارید !

نباید از این که کناره های دیوار را خالی بگذارید واهمه داشته باشید زیرا این کار چیدمان و دکوراسیون منزل تان را بهتر و زیباتر نشان می دهد . در نهایت اتاق تان را با فرش پر کنید و وسایل را از لبه ها فاصله دهید .

دکوراسیون

ابتدا فرش را انتخاب کنید

اگر می خواهید چیدمان زیبایی داشته باشید و اتاق تان را تزئین کنید باید ابتدا فرش را  انتخاب کنید . فرش در هر اتاقی وجود دارد و باید وسایل دیگر را مطابق با فرش انتخاب کنید تا کار برایتان راحت تر شود . تا وقتی که فرش را انتخاب نکرده اید نمی توانید وسایل دیگر را خریداری کنید .

اصول انتخاب فرش از زبان یک طراح دکوراسیون داخلی ! -آکاانتخاب فرش

وقتی می خواهیم طراحی و چیدمان اتاق را انجام دهیم باید ابتدا فرش را انتخاب کرده و بعد از آن پرده و دیگر وسایل را انتخاب کنیم .

برای فرش هر اتاق طرح متفاوتی انتخاب کنید

خیلی مهم است که به طرح فرش دقت کنید . مثلا برای اتاقی که دیوارهای قهوه ای و تیره رنگ دارد ، بهتر است فرش روشن انتخاب کنید تا فضای اتاق تان روشن تر و شادتر نشان داده شود .

معماری مدرن

فرش باید در جای خود ثابت بماند

خیلی مهم است که فرش در جای خود ثابت باشد و تکان نخورد . گاهی استفاده از ترمز فرش هم فایده ندارد و باید پایه ی یکی از وسایل و مبلمان را روی فرش قرار دهید تا ثابت بماند .

ست کردن فرش

به دنبال خرید فرش ارزان قیمت نباشید

نباید به دنبال خرید یک فرش ارزان قیمت و مقرون به صرفه باشید . طراح دکوراسیون داخلی می گوید : به جای این که فرش ارزان قیمت بخرید و مدام آن را تعویض کنید ، از همان ابتدا یک فرش گران قیمت از جنس خوب بخرید . اگر فرش ارزان قیمت باشد و جنس خوبی نداشته باشید بعد از مدتی همانند گلیم می شود و کیفیت خود را از دست می دهد .

دکوراسیون داخلی

منبع :