به نقل از آکاایران: اتاق خواب، شخصی ترین بخش خانه است و در واقع پناهگاهی در برابر شلوغی و مشغله های خارج از خانه و زندگی روز مره می باشد. هر کسی با سلیقه شخصی خودش، اتاق خوابش را دکور می کند. در این مقاله مطالبی درمورد رنگ های اتاق خواب برای شما قرار داده ایم. با ماهمراه شوید.

رنگ اتاق خواب

آکاایران: در واقع  ایده آل بودن دکوراسیون داخلی اتاق خواب، با توجه به سلایق افراد در ذهن هر شخص متفاوت می باشد. از آنجایی که رنگ یکی از مهمترین و اثرگذارترین عناصر در دکوراسیون هر فضایی است، با استفاده از رنگهای متفاوت می توان کاربردهای متفاوتی نیز از فضا به دست آورد زیرا هر رنگی به محیط شخصیت خاصی می دهد و علاوه بر آن، بر احساس افراد نیز تاثیر می گذارد.

برای انتخاب رنگ در اتاق خواب باید نخست سلیقه شخص در نظر گرفته شود. بیدار شدن فرد در اتاقی که به رنگ مورد علاقه اش طراحی شده است به او حس خوبی می دهد و به شخص برای شروع فعالیت روزمره انرژی بیشتری می دهد به همین منظور باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد.

رنگ آبی روشن بسیار آرامش بخش است و آبی پررنگ خواب را عمیق می کند. اگر از اتاق خواب به عنوان اتاق کار استفاده شود، بهتر است در کنار آبی کمی رنگ سبز یا آجری به کار رود. رنگ سفید برای ملحفه و روتختی حس پاکیزگی می دهد ولی اگر رنگ غالب اتاق سفید باشد احساس بی حالی ایجاد می کند و رنگ زرد به علت درخشندگی زیاد برای اتاق خواب مناسب نیستند. بهتر است برای جلوگیری از اختلال خواب از پرده ضخیم برای اتاق های نورگیر استفاده شود. بافت پرده و روتختی هر چه لطیف تر باشند احساس راحتی بیشتری در ضمیر ناخودآگاه ایجاد می کند.قرار دادن چند کوسن بر روی تخت نیز به راحتی تخت اضافه می کند و همینطور می تواند برای مطالعه قبل از خواب تکیه گاه راحتی ایجاد کند.

رعایت تناسب و تعادل در اتاق خواب امر مهمی است برای مثال قرار دادن تخت خواب بزرگ در اتاق کوچک مناسب نیست. قرار دادن یک جفت آباژور متناسب با الگوهای روی پرده و روتختی به طراحی اتاق انسجام می دهد و به زیبایی فضا می افزاید.

ترکیب های رنگی بسیار زیبا و متنوعی وجود دارند که شما می توانید برای رنگ کردن اتاق خوابب خود یکی از آن ها را انتخاب کنید .در اینجا چیدانه ده ترکیب زیبا برای رنگ آمیزی اتاق خواب ها را انتخاب کرده است و می خواهد شما را هم در جریان این انتخاب ها قرار دهد؛  شاید شما هم به این ترکیب های رنگی علاقه داشته باشید و یا بعد از دیدن شان به آن ها علاقه پیدا کنید. در ادامه خواهید دید که در انتخاب این رنگ ها توجه بسیار زیادی به تخت خوابی که در اتاق وجود دارد شده است. دلیل این توجه این است که تخت خواب احتمالا وسیله ای است که بیش ترین تاثیر را در حال و هوای اتاق خواب شما خواهد داشت. هم چنین به خاطر داشته باشید که رنگ سفید تقریبا همیشه در یک جایی از اتاق استفاده شده است و برای همین می توانید حضور این رنگ را هم کنار بقیه رنگ های معرفی شده فرض کنید. به ترکیب های رنگی موجود در این مطلب به خوبی توجه کنید و اگر به نظرتان مناسب فضای زندگی شما آمد از آن ها در اتاق خواب خود استفاده کنید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران