به نقل از اکاایران: هنگام انتخاب رنگ اتاق کودک همه ما بر اساس سلیقه خود که چه رنگی را بیشتر دوست داریم رنگ دیوار را انتخاب می کنیم که البته به خاطر علاقه ما به آن رنگ بیشتر مواقع هم از تصمیم خود راضی هستیم. در این مقاله مطالبی در مورد تعیین رنگ اتاق کودک برای شما قرار داده ایم. با ماهمراه شوید و این مطالب را مطالعه کنید.

رنگ اتاق خواب بچه

باید بدانیم که رنگها تاثیرات متفاوتی روی بدن و ذهن انسان می گذارد برای همین انتخاب رنگ اتاق خواب کودک اهمیت زیادی پیدا می کند. هیچ پدر مادری نمی خواهد کودکش دچار اختلالات رفتاری شود پس باید به همه نکات ریز برای انتخاب رنگ اتاقش دقت کنند.در این مطلب تاثیر رنگ های مختلف را روی شخصیت کودک به طور خلاصه می گویم و امیدوارم اگر قرار باشد رنگ اتاق کودکتان را انتخاب کنید فقط به سلیقه خودتان فکر نکنید.

صورتی برای اتاق دختربچه ها و آبی برای اتاق پسربچه ها. و وقتی نمی دانید که فرزند شما دختر است یا پسر، زرد و سبز رنگ های مناسبی هستند. البته رنگ اتاق بچه به این چند رنگ محدود نمی شود و رنگ های زیبای دیگری هم وجود دارند که برای اتاق کودک فوق العاده اند.

آکاایران: علاوه بر دو رنگ سنتی و متداول صورتی و آبی، بنفش هم رنگ زیبایی است. بنفش بسیار مهیج است و یک رنگ سلطنتی به شمار می رود. بنفش هم مانند سایر رنگ ها درجه بندی مختلفی دارد، لازم به گفتن نیست که بنفش تیره برای اتاق کودک انتخاب مناسبی نیست و رنگ ارغوانی بهترین آن هاست. رنگ ارغوانی دوست داشتنی و آرامش بخش است، درست مانند آبی و برای هر دو جنسیت مناسب است.

رنگ های گرم معمولا کودک را پر انرژی و ذهنش را فعال می کند. این رنگ ها فضارا بزرگ و احساس امنیت به کودک می دهد. این رنگ ها آرام بخش نیستند و بنابراین برای خواب خوب نیستند، به خصوص که تاثیر آنها روی انرژی کودک زیاد است و احتمالا باعث بدخوابی و بیخوابی آنها می شود.

نارنجی گرم و دلنشین ارتباطات اجتماعی کودک را تقویت می کند. اما استفاده زیاد از این رنگ در اتاق خواب ممکن کودکتان را به یک کودک پیش فعال تبدیل کند. شاید این رنگ برای کلاس درس و مهد کودک گزینه بهتری باشد. قرمز از آن رنگهایی است که به هیچ وجه برای اتاق کودک پیشنهاد نمی شود. به این دلیل که این رنگ ارتباط زیادی با خشونت و تحریکات عصبی و مانع تمرکز می شود و حتی باعث سردرد می گردد. اما اگر این رنگ به درستی با رنگ های دیگر ترکیب شود تاثیرات مثبتی مثل افزایش انرژی و حتی افزایش تمایلات ورزشی می شود. نارنجی رنگ محبوبی نیست و خیلی کم در خانه ها استفاده می شود. غیر قابل انکار است که نارنجی یک رنگ بسیار روشن و شاد است و حقیقت این است که رنگ مزاحمی برای آرامش اتاق خواب است، اما واقعا جذاب و برجسته است.

رنگهای سرد برخلاف رنگ های گرم یک فضا آرام و ساکت ایجاد می کنند. اگر میزان آن زیاد باشد باعث ایجاد حس افسردگی و دلتنگی می شود. آبی برخلاف قرمز رنگ آرام بودن است. فشار خون را پایین می آورد و خشونت را کم می کند. اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید رنگ آبی خنکی بیشتری به اتاق می دهد. همچنین رنگ آبی برخلاف قرمز و نارنجی اشتها را هم کم می کند و مانع پرخوری می شود. رنگ آبی را با سفید ترکیب کنید تا اتاق بیش از حد افسرده و سرد نباشد.

 رنگ سبز از طبیعت گرفته شده و فرح بخش و آرامش بخش است. البته در انتخاب رنگ سبز دقت داشته باشید که سبز زیبایی را انتخاب کنید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران