آکاایران:نور یکی از عوامل اصلی جذابیت و چشمگیر تر شدن هر دکوراسیونی می باشد. قطعا شما هم تمایل به زندگی در یک خانه تاریک و کم نور را ندارید،خانه های کم نور سرشار از انرژی منفی هستند و فوق العاده دلگیر اند طوری که شاید افسردگی را در شما پرورش دهند، نور باعث ایجاد سرزندگی و نشاط در محیط زندگی شما می شود .برای روشن کردن و نورانی کردن خانه های تاریک و کم نور ترفند هایی وجود دارد که در این مقاله از آکا ایران به آنها میپدازیم. با ما همراه باشید.

رنگ دیوارها تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل دارد، رنگ سفید بهترین و ایده آل ترین رنگ برای دیوارهای خانه است مخصوصا اگر خانه تان کم نور و بدون پنجره باشد زیرا رنگ سفید نور را منعکس میکند و باعث روشن تر شدن منزل میشود.

مبلمان خانه را هوشمندانه انتخاب کنید

Image result for ‫مبلمان خانه را هوشمندانه انتخاب کنید‬‎
مبلمان بزرگ و سنگین، تمام فضا را پر می کنند و موجب تاریکی خانه می شوند. به جای آن مبلمانی سبک انتخاب کنید. رنگ آنها نیز در تاریکی و روشنایی فضای خانه تاثیر زیادی دارد. بنابراین مبلمان روشن بر مبلمان تیره ارجحیت دارد.

رنگ کف پوش خانه را روشن کنید

Image result for ‫رنگ کف پوش خانه را روشن کنید‬‎

با روشن کردن رنگ کف پوش خانه، فضای شما بزرگ تر و روشن تر می شود. اگر قادر به تعویض یا رنگ کردن آنها نیستید، از زیراندازهای روشن استفاده کنید.

آینه ها را از یاد نبرید

Image result for ‫آینه بزرگ در منزل‬‎

با قرار دادن یک یا دو آینه در اتاق تاریک، انعکاس نور در فضا بیشتر و در نتیجه خانه روشن تر و بزرگ تر به نظر می آید. آینه های بزرگ با قاب های باریک بهترین انتخاب هستند زیرا بدون این که فضایی را اشغال کنند، نور بیشتری را به خانه شما می آورند.
 

درب های شیشه ای

برای خانه های تاریک بهتر است به جای استفاده از درب های چوبی از درب های شیشه ای استفاده کنید زیرا به نوعی باعث روشن تر شدن فضای منزل میشوند.

رنگ مناسب برای خانه های کم نور

لوازم تزیینی را روشن انتخاب کنید

Related image

به لوازم تزیینی خانه تان نگاهی بیاندازید. حجم زیاد آنها، خانه را کوچک و تاریک نشان می دهد، بنابراین تا جایی که می توانید تعداد آنها را کم و رنگ آنها را روشن کنید.

نور را در فضا پخش کنید

Image result for ‫نور پردازی در منزل‬‎

از سقف و دیوارها برای پخش کردن نور استفاده کنید. با قرار دادن چند لامپ و منعکس کردن نور آنها بر سطوح مختلف، خانه تان را روشن تر سازید.

رنگ وسایل خانه

سعی کنید وسایل منزل همچون مبلمان، فرش، پرده و... را به رنگ روشن انتخاب کنید و رنگ های شاد را وارد دکوراسیون منزل کنید تا منزل تان کسل کننده و دلگیر نباشد.

چیدمان خانه های تاریک

انتخاب پرده مناسب

پرده های ضخیم برای خانه های کم نور مناسب نیستند و از ورود نور به خانه جلوگیری میکنند، بهتر است از پرده های نازکتر استفاده کنید تا کمی نور وارد خانه شود.

کاغذ دیواری برای خانه های تاریک