جدیدترین مدل های دکوراسیون کتابخانه

دکوراسیون کتابخانه در منزل

دکوراسیون کتابخانه خانگی رکن اصلی را در ایجاد جلوه‌ای زیبا برای بازدید کنندگان ایفا می‌کند و علاوه بر این برای خود شما نیز کارامد است. زمینه‌ای که می‌خواهید در آن کتابخانه‌تان را تزئیین کنید انتخاب کنید و از نور، رنگ و چیدمان برای شخصی سازی حس آن استفاده کنید.
طرز کار:

1. یک زمینه (تم) را انتخاب کنید. بسیاری از کتابخانه‌های خانگی در حول یک زمینه می‌گردند. زمینه‌های اسپانیایی، فرانسوی و ویکتوریایی زمینه‌های فرهنگی محبوب کتابخانه‌ها هستند، زیرا حس کلاسیک و باشکوهی را منتقل می‌کنند؛ اما می‌توانید هر زمینه‌ای را که دوست دارید انتخاب کنید.

2. اقلام با ارزش، نادر و مورد پسند یک کلکسیون دار را به نمایش بگذارید. کتابخانه‌های خانگی اغلب شامل اقلامی مانند کتاب‌های نادر، نقشه‌های قدیمی، کره زمین، هنرهای ظریف و یا سایر اقلام با ارزش هستند. شیوه‌ها و فضایی برای به نمایش گذاشتن این اقلام بیابید و بدون اینکه از توجه افراد به مجموعه کتاب‌هایتان بکاهید، به زیبایی کتاب خانه خود بیافزایید.

3. برای تزئین کتابخانه‌تان از کتاب استفاده کنید. طرز چیدمان کتاب‌ها می‌تواند بر نحوه مشاهده شدن آن‌ها تاثیر بگذارد. اگر می‌خواهید بازدید کنندگان را تحت تاثیر قرار دهید، با ارزش‌ترین کتاب‌‌هایتان را جدا از سایر کتاب‌ها قرا دهید. جعبه‌های شیشه‌ای می‌تواند به زیبایی این کتاب‌ها بیافزایند.

4. به کتابخانه‌تان یک قالیچه اضافه کنید. قالیچه ایرانی و مخملی می‌تواند ظاهر لطیفی به کتابخانه ببخشد.

5. کتابخانه خود را روشن کنید. برای روشن کردن این فضا از نور‌های طبیعی و مصنوعی استفاده کنید و نور را روی اشیاء و مجموعه‌های خاص متمرکز نمائید.

6. برای کتابخانه شخصی خود از تاثیر رنگ‌ها استفاده کنید. با اینکه کتابخانه‌ها به طور سنتی رنگ تیره‌ای دارند، اما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های روشن چهره مدرنی به کتابخانه‌تان بدهید. رنگ‌های روشن همچنین حس و حال خوبی به فضا می‌بخشند.

7. هدف اصلی وجود کتابخانه را فراموش نکنید. وقتی می‌خواهید درباره دکور این فضا تصمیم گیری کنید، به نمایش گذاشتن و انبار کردن کتاب‌ها را باید در اولویت قرار دهید. اگر می‌خواهید از کتابخانه‌تان به عنوان محیط مطالعه استفاده کنید و همچنین کامپیوترتان را در آنجا قرار دهید، مکان‌های مشخصی را برای این فعالیت‌ها در نظر بگیرید.

8. کتابخانه خانه خود را شخصی سازی کنید. حتی اگر تصمیم دارید که از یک زمینه خاص پیروی کنید، در دکوراسیون سلیقه شخصیتان را به کار گیرید. کتابخانه و دکوراسیون آن، شما و علائق ذهنیتان را منعکس می‌کند.

9. هر از گاهی دکوراسیون را کمی تغییر بدهید. کتابخانه باید پیوسته بزگ‌تر و بهتر شود. اگر قفسه‌ها آزاد هستند، چیدمانشان را تغییر دهید، می‌توانید آن‌ها را از کنار دیوار به وسط اتاق بیاورید. برای تطبیق دادن وسایل و چیدمان جدید کتابخانه‌تان با نور بازی کنید.

نکات و هشدار‌ها

  • اگر با کمبود کتاب مواجهید و کتابخانه‌تان ظاهر لختی دارد، از ارزان فروشی‌ها، حراجی‌های اینترنتی و دست دوم فروشی‌ها کتاب بخرید.
  • به طور کلی اشیائی مانند مجسمه و چیزهای نمایشی که مخصوص کتابخانه نیستند، باید به اندازه‌ای باشند که در یکی از قفسه‌ها جا شوند تا نگاه را از کتب‌ها به سمت خودشان منحرف نکنند.
  • تمامی وسایل دکور و کتاب‌ها را دور از شومینه قرار دهید.

پارسه گرد