آکاایران: یکی از دلنشین ترین طراحی های داخلی, چیدمان اتاق کودک است. تلاش برای اینکه زیباترین مکان را برای دلبندتان فراهم کنید و از شادی او شاد شوید تحسین برانگیز است. استفاده از رنگ ها و دقت به نور ضمن در نظر گرفتن ظرفیت و شرایط موجود مستلزم توجه به نکات و مشاهده نمونه کارهای طراح ها و معمارهای داخلی حرفه ای است. توجه به سن و جنسیت کودک یا نوجوان و توجه به علایق و سلایق آن ها نتیجه کار را بهتر خواهد کرد. می توانید از شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندتان یا ورزش و یا ساز و موسیقی مورد علاقه اش در طراحی اتاق او استفاده کنید. در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران , نمونه های خلاقانه از دکوراسیون کودک را برایتان گردآوری کرده ایم . امیدواریم از این مدل ها برای دکور اتاق کودکتان الگو بگیرید.

خلاقیت در دکوراسیون اتاق کودک پسرانه

- نقشه جهان روی دیوار اتاق پسرانه

- آویزان کردن تور بستکبال در اتاق پسر بچه

علاقه پسرها به توپ و تور همیشه زیاد بوده و هست. با نصب تور بسکتبال در اتاق پسر بچه ها یک تفریح سالم برای کودکتان فراهم نموده اید.

Related image

- دکوراسیون اتاق کودک با قفسه های دیواری رنگی
قفسه کتاب یا قفسه های دیواری اتاق پسرانه را با رنگ های شاد جذاب کنید و از آن ها به عنوان قفسه نگهداری اسباب بازی و وسایل پسرتان استفاده کنید.

Related image

- تزیین دیوار اتاق کودک با کاغذدیواری پسرانه

انتخاب طرح کاغذ دیواری اتاق با توجه به شخصیت و علاقه کودکتان بسیار مهم است. از آن جایی که پسر بچه ها به ماشین علاقه زیادی دارند می توانید کاغذ دیواری اتاق کودکتان را با طرح ماشین انتخاب کنید.

Image result for ‫- تزیین دیوار اتاق کودک با کاغذدیواری پسرانه‬‎

-  دیوار صخره نوردی در اتاق پسر بچه

 اغلب پسران علاقمند به صخره نوردی و یا به اصطلاح بالا رفتن از در و دیوار می باشند. می توان گوشه ایی از دیوار اتاق را به این کار کودکان اختصاص داد.

Related image

- ساخت قفسه در اتاق پسر بچه با اسکیت برد

در اتاق کودک خود می توانید به وسیله اسکیت برد قفسه هایی مخصوص کتاب و یا لوازم کودک طراحی کنید.

Related image

- تزیین دیوار اتاق پسر بچه با نقاشی کهکشان روی دیوار و سقف

نقاشی کهکشان و بی نهایت آسمان روی سقف و دیوار اتاق پسرانه می تواند برای آن ها بسیار لذت بخش باشد.

Related image

- آویزان کردن تاب در اتاق کودک پسر

 شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی آویزان کردن یک تاب برای لم دادن در اتاق کودک برای او می تواند بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد. لازم به تذکر است که برای این کار ایتدا از مسائل امنیتی همچون محکم بودن طناب و ... اطمینان حاصل کنید.

Related image

- ساخت قلعه یا سنگر کوچک در اتاق پسر بچه

کودکان به خصوص پسربچه ها در بازی های خود تمایل دارند مکانی مخفی همچون قلعه یا سنگر داشته باشند. شما می توانید با نصب چادر کوچک در اتاق فرزندتان این امکان را برای او فراهم کنید.

Related image

 - تزیین دیوار اتاق پسرانه مشابه گالری

برخی هنرها می تواند برای کودکان بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد. شما می توانید با توجه به علائق کودک خود آثاری را به دیوار اتاق آویزان کرده و دیوار را همچون گالری هنری تزیین نمایید.

Related image

-  نقاشی روی کمد اتاق پسر

 یک حیوان مورد علاقه کودکتان را روی کمد یا دراور یا کمد دیواری او با خلاقیت نقاشی کنید.

Image result for ‫نقاشی روی کمد‬‎