آکاایران: نقاشی گرافیتی، تزیین دیوار خانه!

ترفندهای دکوراسیون: در نوجوانی، این دوره مهم و حساس زندگی انسان که به نام های «دوره طلایی» یا «تولدی دیگر» معروف است،خصوصیات و اولین ویژگی های تمدن انسانی در این دوره شکل می گیرد. از ویژگی های این دوران گذار از کودکی به جوانی، ابراز وجودشان است و حال و هوای محیط شخصی شان دارای اهمیت ویژه ای است.اتاق خوابش قلمرو کوچک اوست که دکوراسیون آن نقش به سزایی در روحیه اش دارد. هنر گرافیتی یکی از ایده های جذابی است که می توان به اتاق خواب نوجوان قدم بگذارد و رنگ و رویی جذاب به آن ببخشد. به همین منظور امروز در آکا ایران می خواهیم با نقاشی گرافیتی بیشتر آشنا شویم پس با ما همراه باشید.

آکاایران: نقاشی گرافیتی، تزیین دیوار خانه!

نقاشی گرافیتی چیست؟

به تصویر کردن نقش ها، اشکال، حرف ها، نشانه ها، نمادها، الگوها و کلمه ها روی دیوارها یا هر مکان عمومی ای که بتوان از آن به عنوان مکانی برای نوشتن، نقاشی، کنده کاری و خط کشی کردن استفاده کرد، دیوارنگاری یا نقاشی گرافیتی گفته می شود. برخی اوقات، این کار دربردارنده پیام های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی  ژانری کامل از بیان هنری مبتنی بر سبک نقاشی روی دیوار با رنگ پاش است. در ابتدا، این ایده برای نشان دادن اعتراض جوانان به سیاست های موجود استفاده می شد ولی بعدها به دلیل پیچیدگی های گرافیکی آن در سایر هنرهای بصری نیز دیده شد. ریشه نام گرافیتی از واژه گرافیو در زبان ایتالیایی گرفته شده که به معنای اثرگذاری سریع یا خط خطی است و احتمالا اصل این واژه به «گرافیر» (با قلم فلزی نوشتن) در لاتین عامیانه بازمی گردد.

آموزش گرافیتی روی دیوار

نمود نقاشی گرافیتی در دکوراسیون اتاق نوجوان

جسارت طراحان داخلی یا صاحبان خانه باعث شده تا با ظرافت از گرافیکی بودن این هنر (لزوما معنای خاصی را همراه ندارد.) در  فضای خانه استفاده کرده و با همین تغییر جزئی اتمسفر فضا را هیجانی تر کنند. اگر طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان تان از محیطی خنثی ( سفید، قهوه ای، خاکستری و سیاه)  برخوردار است، می توانید برای بر هم زدن این محیط کسل کننده و یکنواخت دست به کار شوید و از هنر گرافیتی در اتاق که با فضای مطالعه، کاری یا بازی اش ترکیب شده استفاده کنید.

اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را دارید، می توانید از استودیو معماری اسکیس کمک بگیرید و طراحی محیط زندگی خود را به کارشناسان آن ها بسپارید.

مبلمان و اکسسوار، آمیخته با نقاشی گرافیتی!

ذهن هنرمند خلاق، همیشه آزاد بوده و دست به کارهایی می زند که چیزی جز شگفتی به بار نمی آورد! این را موقعی متوجه می شوید که اکسسوار و مبلمان مزین شده به نقوش گرافیتی را می بینید. به دنبال کاور دور حباب لامپ باشید و اگر این کاورها ساده بودند، خودتان آن را نقاشی کنید. عمدتا مراکز پلاستیک فروشی این کاورها را دارند. انزاعی وار با اسپری وسایل تان را خوش آب و رنگ کنید! اسپری های رنگ را از مراکز رنگ فروشی یا شهر کتاب ها تهیه کنید. کلماتی همچون «چگونه گرافیتی بکشیم»، «گرافیتی در ایران»، «آموزش گرافیتی»، «آموزش گرافیتی روی دیوار» و ... را در موتور جست و جوگر سایت گوگل یا یاهو سرچ کرده و سبک ها و نتایج به دست آمده را دنبال کنید.

 ترفندهای دکوراسیون

نقاشی گرافیتی تنها به این قسمت از خانه اختصاص ندارد؛ چراکه حضورش را در بقیه فضاهای منزل همچون آشپزخانه، نشیمن و ... نیز می توان یافت.

اگر شما هم از افراد خلاقی هستید که در خانه خود لوازم ساده و خلاقانه می سازید، گروه تحریریه آکا ایران از بودن شما در کنار خود و نمایش ایده هایتان استقبال می کند. بدین منظور می توانید نمونه کار خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ بفرستید.

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com