آکاایران: آپارتمان کوچک ۳۵ متری، خانه زوج طراح ایرانی در مسکو!

پروژه های برجسته: امروز در آکا ایران می خواهیم شما را با طراحی آپارتمان یک زوج جوان ایرانی در مسکو آشنا کنیم و پای صحبت آن ها بنشینیم و جزییات طراحی این فضا را از زبان طراح پروژه علیرضا نعمتی بشونیم و با چالش های طراحی آپارتمان کوچک ۳۵ متری آشنا شویم. با ما همراه باشید.

علیرضا نعمتی/st...

مشخصات عمومی پروژه طراحی آپارتمان ۳۵ متری

 • نام پروژه: خانه یک طراح
 • موقعیت: مسکو، روسیه
 • دفتر معماری: Stusio Bazi (استودیو بازی)
 • طراح و معمار: علیرضا نعمتی
 • نوع: طراحی داخلی
 • نجاری: استودیو بازی
 • مبلمان و روشنایی: ایکیا
 • مساحت خانه: ۳۵ متر مربع
 • تاریخ: ۱۳۹۵
 • طراح سه بعدی: علیرضا نعمتی
 • عکاس: ایلیا ایوانف
 • ویدئو: تیم محتوای وبسایت آکا ایران

علیرضا نعمتی/st...

فرایند طراحی این آپارتمان کوچک چگونه صورت گرفت؟

از زبان معمار: چالش اصلی در فرآیند طراحی آپارتمان کوچک برای ایجاد یک فضای باز و راحت، با دسترسی به نور طبیعی و با جای کافی برای نگهداری اشیاء بود. به همین منظور من تصمیم به طراحی یک سیستم مبلمان گرفتم که بهترین استفاده را از فضای موجود داشته باشد.

طراحی آپارتمان مسکونی
علیرضا نعمتی/st...

تقسیم بندی فضایی آپارتمان بر چه مبنایی صورت گرفت؟

گام بعدی طراحی آپارتمان کوچک تقسیم بندی فضایی آن بود که برای این منظور، اتاقک خواب (سلیپ باکس) فضایی چوبی در ارتفاع یک ونیم متری از سطح زمین در نظر گرفته شد که باعث بوجود آمدن یک حریم خصوصی جداگانه در گوشه ای از آپارتمان،به دور از آشپزخانه و فضای نشیمن در طرف دیگر می شود.

علیرضا نعمتی/st...

همچنین از داخل اتاقک خواب دید بسیار خوبی به تمام فضای خانه بخصوص به پنجره ها دارد که فضای داخلی اتاقک را بسیار دنج و راحت می کند. 

طراحی آپارتمان مسکونی
علیرضا نعمتی/st...

یک پرده، محل خواب، آشپزخانه و نشیمن را ازفضای ورودی جدا می کند و مانع دید به داخل خانه می شود که در صورت نیاز مثل جابجایی اشیاء بزرگ می تواند به عقب رانده شود.

علیرضا نعمتی/st...

همچنین در طراحی آپارتمان کوچک فضای نشیمن و ناهار خوری کاملا انعطاف پذیر هستند، با جابجایی مبل و باز کردن میز ناهار خوری، به راحتی یک فضای راحت برای ۱۰ نفر مهمان بوجود می آید.

علیرضا نعمتی/st...

در طراحی آپارتمان فضای نگهداری اشیا چگونه تعبیه شد؟

ارتفاع پله برای بالا رفتن به محل خواب، اجازه ایستادن کامل یک فرد را به راحتی بر روی آن می دهد. همچنین درون پله, کشوهایی برای جای دادن لوازم و وسایل تعبیه شده است. همچنین در زیر اتاقک خواب، سه قفسه کشویی برای لوازم بزرگ وجود دارد.

علیرضا نعمتی/st...

سیستم مبلمان شامل کمدهای کشویی بزرگ، کشو و کمد لباس می باشد که این سیستم فضای مناسبی برای نگهداری اشیا در خود جای می دهد. قفسه های بالای کمد لباس در فضای ورودی با اتصال به اتاقک خواب باعث ایجاد یک قفسه کوچک در داخل اتاقک برای نگهداری وسایل شخصی هنگام خواب می شود .

آپارتمان کوچک ۳۵ متری، خانه زوج طراح ایرانی در مسکو! پروژه های برجسته
علیرضا نعمتی/st...

در طراحی مبلمان آپارتمان از چه متریالی استفاده شد؟

 در طراحی آپارتمان کوچک به سبب حس خاص و گرمایی که چوب به فضای داخلی خانه می دهد، محل خواب و سیستم مبلمان با پانل های چوب کاج روغن زده شده پوشش داده شده است.

علیرضا نعمتی/st...

آپارتمان کوچک ۳۵ متری، خانه زوج طراح ایرانی در مسکو! پروژه های برجسته
علیرضا نعمتی/st...

در طراحی داخلی این آپارتمان، کاشی دست ساز ایرانی در آشپزخانه و فضای سرویس بهداشتی یک نشان و خاطره از ایران برای ساکنین آن می باشد. 

علیرضا نعمتی/st...

آپارتمان کوچک ۳۵ متری، خانه زوج طراح ایرانی در مسکو! پروژه های برجسته
علیرضا نعمتی/st...

علیرضا نعمتی/st...

طراحی آپارتمان کوچک،بررسی پلان و دیاگرام

با دیدن بخشی از پلان طراحی آپارتمان کوچک و دیاگرام  آن با جزییات بیشتری از طراحی این فضا آشنا خواهید شد و با بررسی پروفایل علیرضا نعمتی در آکا ایران می توانید تصویری کامل تری از بخش های مختلف این آپارتمان کوچک ۳۵ متری در مسکو داشته باشید. 

 

ویدئو آپارتمان کوچک ۳۵ متری

تیم محتوای آکا ایران برای لمس بهتر طراحی آپارتمان کوچک ۳۵ متری ویدئوی کوتاهی آماده کرده است که می توانید با مشاهده آن با بخش های بیشتری از طراحی این پروژه آشنا شوید. 

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته آکا ایران با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام آکا ایران ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید. اهالی فن آکا ایران مکانی است که معماران و متخصصان حوزه ساخت و دکوراسیون داخلی می توانند عضو شده و پروژه های خود را به نمایش بگذارند. اگر شما هم صاحب کسب و کاری در این زمینه هستید، هر چه زودتر دست به کار شوید و پروژه ی خود را با مردم ایران به اشتراک بگذارید.

نویسنده: علیرضا نعمتی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دانستن حق شماست
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com