آکاایران: سنگ فرش حیاط خانه، انواع سنگ گرانیت در محوطه!

طراحی محوطه: آیا به دنبال بازسازی پاسیو یا حیاط خانه خود هستید؟ فاقد شک انتخاب مصالح مناسب در این روند حرف اول را می زند و مهتر از همه چیز کفپوش محوطه است. سنگ گرانیت یکی از مصالح پایدار و مقاومی است که شرکت صنایع سنگ آروین به دلیل دوام بالا و نگهداری ساده آن را پیشنهاد می کند:

آکاایران: سنگ فرش حیاط خانه، انواع سنگ گرانیت در محوطه!

 مواد و مصالح
سنگ آروین

چرا کفپوش گرانیت؟

سنگ گرانیت برای استفاده در کفپوش بسیار سخت و محکم است. این سنگ در قطعات برش خورده وجود دارد و برای کف مسیر پیاده یا خودرو در طراحی محوطه به دلیل استحکام به طور متداول دیده می شود. کفپوش گرانیت نیاز به نگهداری کمی دارد و سنگفرش حیاط، پاسیو و تراس بادوام برای خانه تان خلق می کند.

سنگ فرش حیاط خانه، انواع سنگ گرانیت در محوطه! طراحی محوطه

گرانیت نوعی سنگ آذرین است که به دلیل بافت و رگه های دانه دار آن به خوبی شناخته می شود. این سنگ در تمام دنیا استخراج می شود و در طراحی محوطه و همچنین فضای داخلی در دسترس قرار می گیرد. گرانیت مانند سنگ آهک یکی از سنگهای زمان های گذشته است که در معماری قدیمی نیز مورد استفاده قرار می گرفته است.

 سنگ گرانیت چیست
 مواد و مصالح
سنگ آروین

مزایای استفاده از کفپوش گرانیت

  • عمر طولانی و دوام زیاد
  • نگهداری آسان
  • قابل استفاده مجدد
  • چگالی بالا (سنگ سخت که در برابر فشار وسایل نقلیه مقاومت می کند)
  • ضد ترک و ضد خش

معایب سنگ گرانیت در کف

  • گران قیمت، خصوصا در رنگ های کمیاب
  • سنگین، استفاده آن برای افراد غیر متخصص دشوار است.

 سنگ فرش حیاط خانه

سنگ گرانیت سفید صدف (نطنز) آروین

قیمت نامشخص
 رپورتاژآگهی

سنگ گرانیت مشکی آروین

قیمت نامشخص
 رپورتاژ آگهی

سنگ گرانیت سبز زیتونی (بیرجند) آروین

قیمت نامشخص

رنگ و اندازه قطعات گرانیت

سنگ گرانیت به شکل قطعات برش خورده و در ابعاد معمول و همچنین اندازه های غیر معمول وجود دارد. به گفته شرکت صنایع سنگ آروین اندازه متعارف سنگ گرانیت برای استفاده در کف به ابعاد ۴۰*۴۰ با ضخامت ۱ سانتیمتر و ۲ سانتیمتر و ابعاد ۶۰*۶۰ با ضخامت ۲ سانتیمتر تولید می شود.

سنگ گرانیت فقط در رنگ خاکستری و طوسی موجود نیست. رنگ هایی مانند صورتی، آبی، سفید، کرم، سبز و سیاه نیز در انواع سنگ گرانیت دیده می شود. رنگ صورتی تیره و سیاه از رنگ های کمیاب سنگ گرانیت است و به همین دلیل برای تهیه آن باید هزینه بیشتری نسبت به رنگ خاکستری پرداخت کنید.

 رپورتاژ
 مواد و مصالح
سنگ آروین

گرانیت مانند باقی سنگ های طبیعی می تواند پوششی داشته باشد که دارای درجه سختی های متفاوتی هستند. سطح صاف و یا غیر صاف برای استفاده در فضای بیرونی مناسب است. صاف ترین سطح سنگ گرانیت دارای سطح پرداخت شده و صیقلی است. کفپوش در این حالت سطحی لیز ایجاد می کند ولی زیبایی براق و انعکاس محیط اطراف بسیار خیره کننده است. سطح سنگ گرانیت برای سنگفرش حیاط نیازمند کمی بافت و برجستگی است تا از لیز خوردن خصوصا در زمان بارندگی و برف جلوگیری کند.

نحوه نگهداری گرانیت چگونه است؟

کفپوش گرانیت نیاز به نگهداری زیادی ندارد و از مصالح آسان برای حفظ و نگهداری محسوب می شود. تنها چیزی که نیاز دارد شستن و تمیز کردن سنگ در صورت لزوم است. شرکت صنایع سنگ آروین پیشنهاد می کند اگر سنگفرش محوطه بیرونی خانه شما از نوع نفوذپذیر است، باید برای حفظ ظاهر و زیبایی فضا گیاهان خودرو علف های هرز که در بین سنگ ها رشد می کنند، را حذف کنید.

 مواد و مصالح
سنگ آروین

پایداری کفپوش گرانیت

سنگ گرانیت عمر طولانی دارد و همین نکته آن را به مصالح پایدار تبدیل می کند. برای اینکه آن را حتی به سنگ پایدارتر تبدیل کنید، سنگ ریزه یا شن ها را مابین قطعات سنگ در فضای خارجی قرار دهید تا تبدیل به سطح نفوذپذیر شود. کفپوش گرانیت در فضای بیرونی با خاصیت نفوذپذیری موجب نفوذ آب باران به سفره های زیر زمینی می شوند. این نکته از جمع شدن آب نیز جلوگیری می کند.

برای داشتن اطلاعات تماس این گروه به پروفایل اهالی فن شرکت صنایع سنگ آروین در وبسایت آکا ایران مراجعه کرده و نمونه های اجرایی آنها را بازدید کنید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خاص برای خاص پسندها
خانه ای متفاوت با فادیاشاکر
<>
.

منبع : chidaneh.com